Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czy jestem wstanie zrobic efekt?

dominator1
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2011, o 22:17
Lokalizacja: szczecin

Czy jestem wstanie zrobic efekt?

Postautor: dominator1 » 23 mar 2011, o 22:26

Witam , kurde fajnie że taki dział istnieje:P Jako że gram na multiefekcie, bardzo potrzeba mi prawdziwego ciezkiego brzmienia a o kupnie kostki na razie mogę zapomnieć bo niemam kasy. Mam pytanie bo widziałem że podobno w łatwy sposób i dość tanio można sobie zrobić ciekawego distortion lub fuzz.wiadomo że może niezastąpi mi to jakiegoś kupnego ale nawet z ciekawości chciał bym spróbować . I czy ja jako osoba która z elektroniką ma małe obeznanie jestem wstanie samodzielnie zrobić efekt? Co do mojej praktyki to lutowało sie kilka rzeczy i raz w szkole płytke zrobiłem:)

box
-
-
Posty: 16
Rejestracja: 17 mar 2008, o 19:34
Lokalizacja: NN

Re:Czy jestem w stanie zrobic efekt?

Postautor: box » 25 mar 2011, o 12:08

Czesc!
Jezeli miales kontakt z lutownica i mozesz rozroznic elementy jak najbardziej jestes w stanie
wykonac wlasny efekt.
Zobacz ten link :
http://www.madbeanpedals.com/projects/B ... mstick.pdf
Gosc chyba rowniez ma do tego pcb -8$.
W pdf znajdziesz link do strony gdzie jest demo tego efektu.
Powodzenia w skladaniu,
box

dominator1
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2011, o 22:17
Lokalizacja: szczecin

Postautor: dominator1 » 25 mar 2011, o 15:26

No właśnie już znalazłem coś ciekawego a mianowicie dr boogie http://www.uk-electronic.de/Download/Be ... Boogie.pdf
Cały opis po niemiecku i nie wiem tylko co to jest elko, kerko...? Jest jeszcze MKT ale domyślam sie ze chodzi o ceramiczne kondensatory. Kurde obawiam się ze pójdę z ta lista do sklepu i sprzedawca nie będzie wiedział o co chodzi za bardzo, najgorsze że ja tez:)



Elko 10μ/16V
2 Elko 100μ/25V
1 Kerko 22pF (Aufdruck 22)
3 Kerko 220pF (Aufdruck 221)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 25 mar 2011, o 15:42

Elko to za pewne elektrolit, parametry to potwierdzają.
kelko to za pewne ceramiki
a mkt jest znanym oznaczeniem kondensatorów foliowych.

dominator1
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2011, o 22:17
Lokalizacja: szczecin

Postautor: dominator1 » 25 mar 2011, o 20:39

Więc bylem właśnie w sklepie i koleś wszytko ma i ma mi przygotować to na poniedziałek. Tylko że niema j201 , a wyczytałem że dobry zamiennik będzie 2n5457 a taki akurat ma,Myślcie że dobre to będzie?

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości