Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Niewielki wzmacniacz lampowy - prośba.

Macpiej
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2011, o 12:57
Lokalizacja: Wałbrzych

Niewielki wzmacniacz lampowy - prośba.

Postautor: Macpiej » 17 lut 2011, o 13:06

Witam.

Jestem tutaj nowy, więc wypada się przywitac ;)

Otóż po długich namysłach i rozważaniach postanowiłem zrobić swoją pierwszą konstrukcję lampową - wzmacniacz do gitary, dwukanałowy. Niestety mam kupę schematów i nie wiem teraz jak to wszystko razem do kupy zebrać.

Chciałbym zrobić wzmacniacz opraty na schemacie Orange Tiny Terror (schemat tutajL http://www.prowessamplifiers.com/schema ... error.html). Do tego chciałbym dołożyć drugi kanał - przedwzmacniacz z tej konstrukcji - http://www.trioda.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=13118.

Mam teraz pytanie - jako, że nie bardzo znam się na projektowaniu takich urządzeń czy mógłby mi ktoś pomóc złączyć te dwa urządzenia w całość?

Dodatkowo chciałbym dołożyć na sam koniec wspólną regulację głośności - aczkolwiek chciałbym, aby były to dwa regulatory - wybierne przełącznikiem - abym mogł szybko tym przełącznikiem zmienić głośność np. do solówki, a potem przełączyć się z powrotem na poprzednią głośność - czy wystraczy zwykły przełącznik DPDT?

Oraz czy dałoby się zrobić do tego footswitch? Tak, żeby jednym przyciskiem zmieniać kanał a drugim właśnie głośność?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Maciek.

Awatar użytkownika
piotrek534
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 13:21
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Postautor: piotrek534 » 19 lut 2011, o 10:09

Witam.A nie lepiej zacząć od czegoś prostego?
Wykonaj jeden kanał a gwarantuję że będziesz miał trochę roboty :)
Porywane się na dwa kanały i w dodatku kiedy zaczynasz przygodę z lampami to naprawdę nie łatwa sprawa.
Pozdrawiam.

Macpiej
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2011, o 12:57
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: Macpiej » 19 lut 2011, o 19:59

Zdecydowałem się zrobić póki co sam kanał przesterowany - Soldano.
Jakiś czas później będę też robił kanał czysty - Fender na jednej ECC83

Zastanawia mnie tylko, czy ciężko jest zrobić przełączanie między tymi kanałami? - Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jak połączyć potem te przedwzmacniacze z końcówką mocy, aby móc przełączać "ręcznie" kanały?

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości