Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Ciekawy przedwzmacniacz i mikser

cin126
-
-
Posty: 38
Rejestracja: 11 maja 2010, o 13:26
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postautor: cin126 » 26 sie 2010, o 10:06

Dobra, moje rzeczy są dobre dla piratów amatorów i też można coś podpatrzeć. Co to znaczy czysty generator? w ogóle nie słychać w odbiorniku, jakby niezauważalnie, gdy się dostraja jego odbiór, jakby nastrajał na coś czego nie ma. Jest to dowód na to że czysty generator(a taki zrobiłem) nie ma zadrgań ani amplitudy ani fazy, czyli po detekcji w odbiorniku nie sieje szumu. Mój generator był w układzie wspólnej bazy i nie miał w ogóle harmonicznych, co jest też dowodem na silną i mocną i właściwą na wektorach sprzężeń jego amplitudę oscylacji, czyli wszystko zrobiłem dokładnie jak w zegarku. Oddzieliłem ekranem modulator od generatora, krótko wszystko zasiliłem i dałem na zasilaniu dobre filtry tantalowe, ceramiczne i elektrolity i zastosowałem wysoką indukcyjność cewki, aby warikapy czule sterowały modulacją mcz. Jakość była rzeczywiście wysoka i jakość zależała tylko od odbiornika w którym jest heterodyna i jest ona całkowicie odpowiedzialna za jakość odbiornika na FM i tak samo nie może być ami trochę źle wykonana i jeśli ma mocny sygnał i nie sieje harmonicznych to jest pewność wysokiej jakości na FM i wtedy sygnał FM słychać prawie tak samo nisko jak na AM, ale to jest różnica bo to jest wtedy wysoka jakość i o wiele więcej stacji jest dobrze słychać i szeroko się dostrajają i szumy są mniejsze. Zestroić dobrze heterodynę tzn. dobrać jej wektory sprzężeń to jest dosyć trudne, ponadto należy ją dobrze zasilić aby nie modulowała od złego zasilania. Jak dla ludzi to trudność jest za duża i jedynie potrzeba zmusza do poszukiwań nowych możliwości, czyli jest to badanie dla zastosowań specjalnych.

Edit:
No dobrze... to już mocno przekracza zdrowy rozsądek (nie żeby kiedykolwiek miało znamiona logiki). Tak więc tematy cina126 zamykam.
I od razu wyjaśniam, że głowiliśmy (moderatorzy) się, co tu z tym fantem zrobić, podobną twórczość miałem przy próbach wyjaśnienia sprawy osobiście z cin'em już dawno. Ale że nie pociągało to aż takich emocji jak obecnie, to... jakoś to dotąd wisiało.

Chyba się wszyscy ze mną zgodzą, że już dość?
Pajączek
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2010, o 18:41 przez cin126, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości