Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Przester lampowy w kostce

Chojny
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2010, o 12:56
Lokalizacja: Radom

Przester lampowy w kostce

Postautor: Chojny » 21 mar 2010, o 13:02

Witam.
Ostatnio interesuje się tematem budowy efektów gitarowych i szukam schematu najlepiej z jakimś opisem. Chodzi mi o przester sterowany lampą, prawdziwą lampą :P Widziałem kiedys taki schemat normalna płytka + jedna lampa, czy ktoś się orientuje w tym temacie?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 22 mar 2010, o 12:00

Witam. Może spróbuj to:

Obrazek

Może nie zmieści się to do zwykłej klasycznej obudowy, ale myślę, że coś dopasujesz.
Tak czy inaczej, dla mnie takie zabawki to pewnego rodzaju bajer bardziej działający na psychikę niż na brzmienie, bo lampowe...
Lepiej skopiuj sobie coś sprawdzonego, bo zabawa w takie wynalazki to czasem dobra zabawa, ale częściej duże rozczarowanie - skądś to znam ;)

Może zacznijmy od tego, czego oczekujesz od tego przesteru, czy ma być to typowy rzeźnik, czy może coś typu overdrive do lekkich brzmień?

Edit:

Możesz spróbować to, ponoć ten jest całkiem niezły - nie robiłem go, ale być może znajdę chwilę w któryś weekend.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chojny
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2010, o 12:56
Lokalizacja: Radom

Postautor: Chojny » 22 mar 2010, o 14:17

hmm dzięki już znalazłem jeden prosty wariant ale te też moze wypórbuje

nie szukam rzeźnika bo do tego mam ds-1 bossowskie, potrzebuej coś do ubarwiania solówek, raczej klasyczny, ciepły przester

btw, jaka lampa dot ego tube drivera co podałeś?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 22 mar 2010, o 15:04

hmm dzięki już znalazłem jeden prosty wariant ale te też moze wypórbuje
Pochwal się co znalazłeś :)

nie szukam rzeźnika bo do tego mam ds-1 bossowskie, potrzebuej coś do ubarwiania solówek, raczej klasyczny, ciepły przester
To może Tube Scramer?
btw, jaka lampa dot ego tube drivera co podałeś?
12AX7 czyli ECC83, można spróbować z ECC81 - ma mniejszy współczynnik wzmocnienia więc nie będzie za bardzo przesterowane - kwestia gustu.


Tube scramer:

http://www.generalguitargadgets.com/content/view/82/26/

Oczywiście tutaj nie ma lampy, ale z tego co wiem jest niezły.

Chojny
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2010, o 12:56
Lokalizacja: Radom

Postautor: Chojny » 22 mar 2010, o 15:27

http://www.diystompboxes.com/smfforum/i ... ic=63479.0

to znalazłem

a i pomyśle o tube screamerze, ale najpierw chce sprobowac cos z przwdziwa lampą

Adam972
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 1 mar 2010, o 11:49
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Adam972 » 11 cze 2010, o 07:33

wszystkie te układy z niskim napięciem anodowym to ściema , wychodzi z tego jedno wielkie i nieselektywne bzyczenie , lampa pracuje w takim punkcie charakterystyki że o barwie można zapomnieć , dziś jeszcze podrzucę schemat 3 kanałowego lampowego preampu polecam go bardzo.

Chojny
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2010, o 12:56
Lokalizacja: Radom

Postautor: Chojny » 11 cze 2010, o 13:03

byłbym bardzo wdzięczny

Adam972
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 1 mar 2010, o 11:49
Lokalizacja: Łódź

preampy lampowe schematy

Postautor: Adam972 » 11 cze 2010, o 21:02

1. schemat ( dolny ) - 3 kanałowy z wtórnikiem i cały układ przełączania kanałów 2. preamp na lampie również z wtórnikiem katodowym wiec dopasowanie ok

i jakiś link można poszperać : www.blueguitar.org/schems.htm

znalazłem dziś na elektrodzie rozmowy na temat 1. schematu warto zerknąć : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 ... tml#756814

Obrazek
Załączniki
Guitar Preamplifier 12AX7 Tube.png
schemat 2.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2010, o 07:41 przez Adam972, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości