Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Brzęczenie Struny

Nero1993
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2009, o 17:14
Lokalizacja: Pszczyna
Kontaktowanie:

Brzęczenie Struny

Postautor: Nero1993 » 30 gru 2009, o 17:28

A więc wiem ze mozecie pomyslec ze jestem noobem bo dalem sie nabrac na jakis szajs... i bedziecie miec racje... Kupiłem rok temu gitarke która mozna obejzec tutaj http://www.allegro.pl/item856701315_git ... _cena.html

Napalilem sie na pierwsza lepsza gitare nie patrzac na marke tylko na cene... teraz wiem ze to jest błąd no ale za blędy trzeba placic...

Wszystko bylo dobrze gitara grala osoby znajace sie na gitarach mowily ze gitara nie jest zla ale jest zbyt lekka co jest prawda poniewaz mam teraz tez washburna x10 i widze roznice wagową... Jednak ostatnio zaczęła brzęczec mi struna E1 od 7 progu do 1 progu... próbowałem kręcić delikatnie imbusem w mostku żeby zwiekszyc wysokosc struny albo obnizyc ale to nic nie dawalo :(

Czy jest jakas szansa zeby ozywic tą gitare i zrobic z niej w miare dobrą gitare (np. wymiana elektroniki albo cos) zalezy mi na tym bo to moja pierwsza gitara i troche sie do niej przyzwyczailem...

Z góry szczerze dziękuje za pomoc i pozdrawiam Nero1993

quinty
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2009, o 07:38
Lokalizacja: Kraków

Postautor: quinty » 31 gru 2009, o 12:47

osoby znajace sie na gitarach mowily ze gitara nie jest zla ale jest zbyt lekka
Jest lekka , bo zrobiona z najtańszej sklejki.

Sprawdź czy progi mają jednakową wysokość. Wystające można zeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym.

Można też włożyć pod strune na progu 0 mały kawałeczek np drucika, albo kawałka metalu/drewna żeby podnieść strunę na progach od strony główki (tylko umiejętnie, żeby nie skracać sustainu).

Założenie grubszych strun spowoduje, że będą się mniej "latać" na boki przy takiej samej wysokości dźwięku, więc przestana sie obijać o progi.

Czasem brzęczenie jest spowodowane niedokreconymi śrubkami i nakretkami przy kluczach.
Obrazek


A gryf masz prosty?
Czy jest jakas szansa zeby ozywic tą gitare i zrobic z niej w miare dobrą gitare
Wymiana wszystkiego przecierz się nie opłaci.
Możesz zaekranować elektronikę folią aluminiową.
Na allegro możesz znaleźć używane przetworniki lepszych firm.

Awatar użytkownika
AWS 303
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 29 sie 2008, o 22:30
Lokalizacja: Zapomniałem

Postautor: AWS 303 » 16 sty 2010, o 13:54

Na fotce powyżej struny są źle założone na stroiki. Powinny być nawinięte co najmniej dwa zwoje.

Brzęczenie może być spowodowane złą krzywizną gryfu. Wpisz w Google "regulacja krzywizny gryfu", czy coś takiego, i poczytaj jak regulować.

ht6542
-
-
Posty: 44
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: ht6542 » 17 sty 2010, o 12:41

Cześć
Najlepiej udaj się z gitarą do lutnika, na pewno nieodpłatnie powie Ci czy to dzwonią klucze, mostek czy struny o progi, jeśli to ostanie to poda Ci cenę szlifu progów, albo jak to było wyżej napisane poprawi krzywiznę gryfu. Co do wymiany elektroniki można ją wymienić, albo usprawnić, ale wielkich cudów nie zrobisz, lepiej zainwestować w porządny instrument, który będzie Ci służył przez wiele lat.

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Postautor: matiz » 17 sie 2010, o 09:51

Na fotce powyżej struny są źle założone na stroiki. Powinny być nawinięte co najmniej dwa zwoje.
Dość stary post, ale dodam, ze na fotce struny są dobrze założone, bo to są klucze z blokadą ;)

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości