Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Cort Z42 - wymiana przetworników itd.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Cort Z42 - wymiana przetworników itd.

Postautor: end » 22 sie 2009, o 14:54

Witam.

Chciałbym sprawić sobie nową gitarę, bo mój Epiphone Special II jest już na wykończeniu, zresztą wiadomo, że nie jest to dobra gitara, ale gram amatorsko z kumplami to nie potrzebuję super gitary za 5kPLN czy więcej - chociaż gdyby mnie było stać, to owszem...

Pomyślałem nad wyborem jakość/cena i znalazłem gitarę Cort Z-42.
Domyślam się, że fabrycznie nie montują tam zbyt dobrych przetworników więc może wymiana poprawi jakość tej gitary, a może nie... dlatego pytam.

Wygląda solidnie i z tego co słyszałem, gitary tej firmy cieszą się powodzeniem i mają dosyć dobre opinie odnośnie jakości wykonania. Oczywiście wykluczam opinie "muzyków" którzy są jak audiofile - więcej słyszą niż mogą.
Pomyślałem o przetwornikach Merlina i tutaj mam pytanie - które? aktywne, pasywne?
Cena trochę mnie powaliła, bo będę musiał odkładać na ten cel, ale myślę, że będzie warto.
Muzyka którą "tworzę" ze znajomymi to coś z rodzaju kapel TOOL, ISIS, PELICAN, NEUROSIS itd. czyli dużo przesteru z mocą, ale i trochę "przybrudzonej czystości" ;)
Do tego zbudowałem sobie wzmacniacz lampowy 2xEL34 - kopia końcówki mocy z H&K TriAMP MKII i przedwzmacniacz Soldano Atomic. Jeszcze nie mam głośnika, ale planuję legend V12.

Może ktoś z was ma taką gitarę i podzieliłby się wrażeniami?

Merlin
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2008, o 00:19
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: Merlin » 23 sie 2009, o 17:40

Myślę, że nie ma sensu zastanawiać się nad wymianą pikapów przed zakupem gitary. Jeśli chcesz sensownie wydać pieniądze to sugeruję działania bez pośpiechu. Kup gitarę, wyreguluj ją porządnie, załóż nowe dobrej jakości struny, pograj na niej z miesiąc, poznaj jej wady i zalety, określ co Ci najbardziej przeszkadza i wtedy można się zacząć zastanawiać co i na co wymienić.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 sie 2009, o 12:40

Witam. Dziękuje za odpowiedź.

W sumie z góry zakładałem, że będę musiał wymienić te przetworniki, bo fabrycznie są jakieś "Power Sound" czyli dobrej jakości, brzmienia raczej spodziewać się nie mogę - stąd było moje pytanie. Ale fakt, najpierw zapoznam się z gitarą i zobaczę czy w ogóle opłaca się wymiana przetworników ;)

Update:

Witam. Gitara dotarła i jak na tą cenę jestem zadowolony, bo Epiphone Special II w podobnej klasie cenowej to kawał deski i kiepskiej jakości wykonanie. Oczywiście Cort nie zwala z nóg, ale jest po prostu lepszy. Teraz widzę, że wtedy zapłaciłem za nazwę "Epiphone".

Oczywiście czeka mnie regulacja gitary, bo struna D brzęczy prawie na każdym progu, ogólnie regulacja wskazana.
Założyłem struny Dean Markley 0.10 - 0.52
Brzmienie całkiem przyzwoite.

Mam pytanie do kolegi Merlin

Bo już teraz wiem, że pickupy trzeba będzie wymienić i myślę nad Eclipse Active pod mostek, ale nie wiem która wersję wybrać, bo są dwie "bridge" i "neck" - z tego co się orientuję - którą by Pan polecił do ostrzejszego grania? Nie gram typowego metalu i nie potrzebuję tylko ostrego "mięsa", ale żeby przy mocniejszych uderzeniach strun można było pokazać moc dobrego riffu. Ciężko mi to opisać słowami.

Pod mostek chciałby coś z serii Merlin P.A.F. ale nie mogę się zdecydować którą wybrać dla siebie.
Chodzi +/- o takie brzmienie kanału czystego i przesteru - proszę wysłuchać całego kawałka ;)

http://www.youtube.com/watch?v=TLjrD-oXkhA
Ostatnio zmieniony 30 sie 2009, o 12:03 przez end, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 29 sie 2009, o 10:54

Witam ponownie.

Znalazłem na allegro coś takiego jak LOWRIDER w ofercie kolegi Merlin. Mam pytanie, na ile jest to niezbędne przy konfiguracji pickupów aktywny z pasywnym - można się obejść bez tego?
A jeśli tak, to jakie są skutki niemontowania tego?
Będę wdzięczny za odp.

Merlin
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2008, o 00:19
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: Merlin » 31 sie 2009, o 21:55

Mój adres mailowy: merlinpickups@merlinpickups.com
Proponuję z niego skorzystać bo taka rozmowa przez forum nie ma specjalnego sensu.
Generalnie proponuję zestaw Sabotage bridge i Sabotage neck. Odpadają wszystkie problemy z łączeniem pasywnych z aktywnymi.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 1 wrz 2009, o 10:29

Witam. W takim razie skontaktuje się via e-mail. Za jakiś czas o efekcie końcowym napiszę na forum.

Pozdr.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości