Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Przester gitarowy.

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Przester gitarowy.

Postautor: almatea » 30 kwie 2009, o 09:27

Witam,

jestem zapalonym fanem muzyki metalowej.
Mój skromny zestaw gitarowy to domowy piecyk Kustom`a oraz gitara Washburn X30.
Czy ktoś z własnego doświadczenia może polecić jakiś przester do wykonania we własnym zakresie, brzmiący podobnie jak gitara Glenna Tiptona z Judas Priest czy Wolfa Hoffmanna z Accept? Chętnie bym coś złożył :597:

Pzdr

mustaf123
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 14:44
Lokalizacja: niemcy

Postautor: mustaf123 » 30 kwie 2009, o 18:06

Schemat Roland Dkwr 4

Hasiu
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 20:38
Lokalizacja: Mikołów

Postautor: Hasiu » 30 kwie 2009, o 18:36

Boss Metal Zone albo Heavy Metal także Bossa. Ibanez Trash Metal. Ja osobiście mam Metal Zone (samoróbka) i brzmi tak, że mi szyby z okien lecą :622: Mimo że mam piecyk 10W ;) Heavy Metal (oryginał) ma kolega i też jest fajny. Ibaneza słyszałem na koncercie, podskoczyłem do gitarszysty i zapytałem co to za przester stąd wiem. Ale mnie się ciut mniej podoba. A jakich efektów używa Judas Priest to pojęcia nie mam, ale Metal Zone powinien Cię zadowolić. Najlepiej sie przeskocz do sklepu z efektami, pobaw się nimi i spisuj nazwy;) I szukaj na necie schematów.

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Postautor: almatea » 30 kwie 2009, o 19:44

Dziękuję za odpowiedzi.

A gdzie takich przesterów szukać? A właściwie schematów do nich? Podzespoły są trudno dostępne?

Pzdr

Hasiu
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 20:38
Lokalizacja: Mikołów

Postautor: Hasiu » 2 maja 2009, o 12:41

A gdzie tam!! Części do mojego przesteru dostałem bez problemu! ;) Spisujesz części, idziesz do sklepu, dajesz sprzedawcy karteczkę i po sprawie! ;) A schematy? Ja schemat dostałem od kolegi, ale ostatnio jeden z użytkowników tego forum podesłał mi link do stronki ze schematami wzmacniaczy, ale efekty gitarowe też tam są. I z tego co widziałem jest Metal Zone i Heavy Metal Bossa i jest też Ibanez Trash Metal, jeszcze coś z podnazwą Death Metal (ale nie wiem jak to brzmi). Baw się dobrze! ;)

http://tremolo.elektroda.net/tematykanf ... res=Efekty

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Postautor: almatea » 2 maja 2009, o 21:51

Dziękuję za odpowiedź.

Rzeczywiście jest tam cała gama schematów.
Problem w tym, że półprzewodniki zwyczajowo nie są opisane i nie wiem jak to zadziała na chybił trafił.

Pzdr

ht6542
-
-
Posty: 44
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: ht6542 » 4 maja 2009, o 12:18

Witam !!!
Kiedyś grałem bardzo ciężką muzykę i zawsze mi się podobał dźwięk BOSS MT-2. Patrząc na schemat na http://tremolo.elektroda.net/tematykanf ... if#schemat to nie jest on skomplikowany a części są dostępne, no może nie takie jakich BOSS używa ale jesteś w stanie dobierając uzyskać dźwięk bardzo zbliżony do oryginalnego.

Awatar użytkownika
Pi-Vo
Moderator
Moderator
Posty: 145
Rejestracja: 30 wrz 2003, o 15:20
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Pi-Vo » 10 maja 2009, o 19:30

Dziękuję za odpowiedzi.

A gdzie takich przesterów szukać? A właściwie schematów do nich? Podzespoły są trudno dostępne?

Pzdr
Schematy większości efektów i wzmacniaczy znajdziesz tu http://www.freeinfosociety.com/media_index.php?cat=13
Co do efektów typu przester, nie sądź że wszystkie przesterowane brzmienia są ze stompboxów typu Boss, Dod, Ibanez itp. Duża, jeśli nie dominująca ich część pochodzi ze wzmacniaczy. Warto więc przeanalizować schematy Marshalla, Mesy, H&K, Engla, Bognera i całej masy innych. I obowiązkowo ta strona http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/ żeby zrozumieć jak to działa.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości