Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Eksperyment kabel!

drevil
-
-
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2007, o 18:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Eksperyment kabel!

Postautor: drevil » 23 lis 2008, o 17:19

Witam po dłuższej przerwie!

Otóż chciałbym trochę poeksperymentowac i wykonac bezprzewodowy system do gitarki, coś jak jest tutaj.

Takie wieć nasuwają mi sie pytania:

1. Czy da się coś takiego zrobić, ustawiając tylko na JEDNĄ daną częstotliwość, zeby niew trzeba było stroic?

2. Czy ewentualnie da się przerobić np. mikrofon bezprzewodowy bądź inne urządzenia na takie cudo?

Prosił bym o jakieś nieskomplinkowane shematy :)

Z góry dziękuje :)

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 9 lut 2009, o 18:33

Witam! Jeżeli ma być to stabilne w częstotliwości, to koniecznie obydwa generatory muszą być na kwarcach. Systemy mikrofonowe, z tych tańszych, są tak tanie, że praktycznie nie ma co się w to bawić, natomiast, jeżeli chodzi o system do gitary, to niby to samo, ale cena już o wiele większa.
Jeżeli miał bym to koniecznie zrobić i żeby było dobrze i nie za drogo, to postarał bym się o dwa stare radiotelefony i wykorzystał bym ta elektronikę.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pi-Vo
Moderator
Moderator
Posty: 145
Rejestracja: 30 wrz 2003, o 15:20
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Pi-Vo » 13 lut 2009, o 21:13

Z systemami bezprzewodowymi do gitary to nie jest taka prosta sprawa.I nie sam nadajnik jest najwwiększym problemem, w tej chwili da się to skuttecznie załatwić żeby było stabilne pętlą PLL stabilizowaną kwarcem.Większy problem jest po stronie małej częstotliwości.Trzeba zrobić perfekcyjnie działającą preemfazę i deemfazę oraz kompresję i ekspansję.Chodzi o to żeby sam układ nadajnik-odbiornik nie szumiał po podłączeniu do wzmacniacza gitarowego.To zagadnienie zostało opanowane w latach 90' przez takie firmy jak Samson, Nady, Sony.Ale schematów firmowych rozwiązań nie widziałem.I nie widziałem dobrych, amatorskich rozwiązań.Zagadnienie dość trudne w warunkach amatorskich.Sam nadajnik to średni problem, większy żeby dył dobry dźwięk i małe szumy w porównaniu z dobrym kablem.
Przypomniało mi się, mam jakiś schemat nadajnika któy wygląda na dobry ale trudno go znaleźć wśród tysięcy innych schematów.Wygląda na dobry ale nie sprawdzałem go.Jak znajdę to załączę do tego postu.Niestety, nadajnik z radiotelefonu będzie nieprzydatny.Tam stosuje się małą dewiację FM bo kanał zajmuje wąskie pasmo, często w RTF stosowano modulację fazy a nie częstotliwości.Do sygnału mowy to wystarcza ale nic ponadto.
Znalazłęm, jest synteza, kompresor, jeszcze odbiornik do tego odpowiedni trzeba i program do syntezy.
Załączniki
Mikrofon bez kabla_1.JPG
Dobre, ale czy zrobisz to?

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości