Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Dziwne zachowane zestawu gitarowego.

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Dziwne zachowane zestawu gitarowego.

Postautor: almatea » 8 maja 2008, o 14:42

Nie wiem, czy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, czy zaczęło się od niedawna, ale problem mam następujący:

Gitara Washburn X30 + pokojowy piecyk Kustom Dart 10FX. Zestawik ma trochę ponad rok.
Wszystko niby chodzi, ale każde moje dotknięcie strun czy stroika lub dowolnej innej stalowej części gitary odbija się uciążliwym "pykaniem" w głośniku. Wydaje mi się to zastanawiające.
Efekt podobny jak w momencie dotykania minusa kabla palcem. Słychać typowe trzaskanie, tyle, że w większym stopniu. Wydaje mi się, że nie było tego jeszcze przedwczoraj.
Uszkodzona gitara? Piecyk?
W dniu wczorajszym zapinałem używany multiefekt gitarowy, żeby troszkę się pobawić.

Nie mam pojęcia, czy to normalne zjawisko i przesadzam, czy coś jest nie tak.

Pozdrawiam

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 8 maja 2008, o 16:40

Jest to typowy objaw, gdy masa nie jest połączona z uziemieniem. Spróbuj podłączyć piecyk do gniazdka z bolcem - wówczas pykanie powinno zniknąć.

Serdecznie pozdrawiam,
Piotr.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości