Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Potrzebna pomoc po raz kolejny ;)

drevil
-
-
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2007, o 18:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Potrzebna pomoc po raz kolejny ;)

Postautor: drevil » 14 lut 2008, o 18:11

Hmmm... Mam pytanie... Buduję piec w ciągu dalszym i chciałbym się zapytać, czy można efekt (w moim przypadku fuzz) umieścić pomiędzy przedwzmacniaczem, a końcówką mocy (trzoszkę byłoby mi łatwiej ;) ) zamiast na samym początku, pomiędzy przedwzmacniaczema gitarą? Proszę o pomoc, z góry dzięki.
Pozdrawiam. ;)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pomoc po raz kolejny ;)

Postautor: end » 14 lut 2008, o 18:26

Hmmm... Mam pytanie... Buduję piec w ciągu dalszym i chciałbym się zapytać, czy można efekt (w moim przypadku fuzz) umieścić pomiędzy przedwzmacniaczem, a końcówką mocy (trzoszkę byłoby mi łatwiej ;) ) zamiast na samym początku, pomiędzy przedwzmacniaczema gitarą? Proszę o pomoc, z góry dzięki.
Pozdrawiam. ;)
Można. To wtedy chyba będzie działać coś jak przester wpięty w pętlę efektów.
A w czym problem czy tu czy tu? To tylko przewody do pociągnięcia.

drevil
-
-
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2007, o 18:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: drevil » 14 lut 2008, o 20:33

Ja się poprostu na tym nie znam ^^ Wolałem zapytać, zanim by mi coś wybuchło xD

Awatar użytkownika
Pi-Vo
Moderator
Moderator
Posty: 145
Rejestracja: 30 wrz 2003, o 15:20
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pomoc po raz kolejny ;)

Postautor: Pi-Vo » 26 lut 2008, o 16:19

Hmmm... Mam pytanie... Buduję piec w ciągu dalszym i chciałbym się zapytać, czy można efekt (w moim przypadku fuzz) umieścić pomiędzy przedwzmacniaczem, a końcówką mocy (trzoszkę byłoby mi łatwiej ;) ) zamiast na samym początku, pomiędzy przedwzmacniaczema gitarą? Proszę o pomoc, z góry dzięki.
Pozdrawiam. ;)
Można. To wtedy chyba będzie działać coś jak przester wpięty w pętlę efektów.
A w czym problem czy tu czy tu? To tylko przewody do pociągnięcia.
Można fortepian postawić na suficie ale będzie to wyglądało tak samo jak będzie brzmiało włączenie w pętlę przesteru.Kolejność łączenia efektów należy do żelaznych zasad które decydują o brzmieniu.Przester, z zasady jest preampem o bardzo dużym wzmocnieniu, jaki sens ma włączanie go za preampem?A regulacja barwy za przesterem?Wtedy wyjdzie przed, wzmocnienie preampa zostanie pomnożone przez wzmocnienie przesteru, gain wzrośnie do karykaturalnego poziomu nie mówiąć o szumach.Wyjdzie kakofonia.Pętla z zasady służy do włączenia efektów typu modulacyjnego jak chorus, flanger, tremolo itp. a także pogłosowego jak delay, reverb.Pitch shifter, harmonizer również w pętlę.Można też włączać korektory barwy w celu poszerzenia palety barw wzmacniacza.Poza tym bramki szumów, ekspander itp.Nigdy przestery, kompresory tylko dla efektów specjalnych.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości