Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Przester lampowy do gitary na bazie Bambino :) schemat PCB

Awatar użytkownika
piotrek534
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 13:21
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Przester lampowy do gitary na bazie Bambino :) schemat PCB

Postautor: piotrek534 » 2 gru 2007, o 18:27

Witam serdecznie! Mam pytanie a pro po dopalacza gitarowego, który bazuje na nie śmiertelnym gramofonie Bambino. W załączniku jest schemat ideowy. Zrobiłem do tego płytkę PCB na elementy oczywiście z lampą a trafo zasilające na zewnątrz. Czy mogę prosić o wstępne sprawdzenie pod kontem błędów? Na dole numerowanie nóżek lampy ECL86
Pozdrawiam Piotr.
Ostatnio zmieniony 3 gru 2007, o 12:02 przez piotrek534, łącznie zmieniany 1 raz.

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 3 gru 2007, o 12:19

Witam! Nazwa dopalacz bardziej kojarzy mi się z dopałem, jako dodatkowy wzmacniacz końcowy, co raczej w tej sytuacji, nie bardzo się na to nadaje, ponieważ jest to stanowczo za słabe!
Natomiast, jeżeli chodzi Ci o zrobienie z tego przesteru, to nic z tego, na dwóch stopniach raczej nie da się tego zrobić tym bardziej, że ostatni stopień pracuje jako stopień końcowy.
Co to tej rzekomej płytki, to raczej nic nie przypomina żeby to była płytka PCB, raczej jakiś schemat blokowy. Może spróbuj tego viewtopic.php?t=16518
Ale za to mając takie bebechy z adaptera, można zrobić takie coś, do czego gorąco zachęcam http://www.guitaramps.republika.pl/one_watt.htm w prawdzie mocą to nie grzeszy, ale dla domowych celów przy głośniku o dużej sprawności, to i tak sobie wrogów narobisz w śród sąsiadów!
Pozdrawiam
PS. I nie pisz dużymi literami!

marcin_zam
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2007, o 19:46
Lokalizacja: Zamośc

Postautor: marcin_zam » 5 gru 2007, o 09:18

Ale za to mając takie bebechy z adaptera, można zrobić takie coś, do czego gorąco zachęcam http://www.guitaramps.republika.pl/one_watt.htm w prawdzie mocą to nie grzeszy, ale dla domowych celów przy głośniku o dużej sprawności, to i tak sobie wrogów narobisz w śród sąsiadów!
Witam,

Może się niepotrzebnie czepiam, ale nie widzę tam żadnego schematu... Nie sądzę, że Jankowi chodziło o zrobienie takiej obudowy, bo pisze o "bebechach" ;-P Czy może do wykonania tego jednowatowca wystarczy opis z tej stronki:
LAMPA MOCY ECC-85 Class A
PREAMP 2 x 6N2P
REGULACJA GAIN-VOLUME-TONE
WEJ-WYJ GUITAR---PREAMP OUT(8OHM SPEAKER)---LINE OUT
WYMIARY 28x18x17cm
WAGA 5kg
INNE OPCJE wzmacniacz posiada sztuczne obciążenie na wyjściu, może być używany sam preamp bez konieczności podłączania kolumny

wyjście PREAMP OUT jest wyprowadzone po transformatorze głośnikowym
Też mam Bambino (i to nawet trzy sztuki :-) ). Na razie używam jako samej końcówki mocy, a jako preamp podłączam klona SansAmpa GT2. Śmiga toto super, ale chciałbym z Bambina zrobić pełny wzmacniacz hi-gain pełna lampa. Zakupiłem 2x ECC83/12AX7 do budowy preampu, tylko nie bardzo wiem, co z nimi dalej zrobić ;-) Gdybym znalazł schemat z PCB i _opisem_ jakimś, brzmieniowo naśladujący Mesę Dual (bo Soldano SLO jakieś za miękkie mi się wydaje) to byłbym w siódmym niebie :-D

Pozdr,

Marcin

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości