Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Szukam schematu małego nagłośnienia wokalu i gitary

yogi009
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2007, o 12:24
Lokalizacja: Olsztyn

Szukam schematu małego nagłośnienia wokalu i gitary

Postautor: yogi009 » 1 gru 2007, o 03:26

Przejrzałem dość uważnie kilka ciekawych wątków na niniejszym forum, szczególnie tych dotyczących budowy "piecyków" gitarowych (oczywiście honor dla tych, którzy je robią w technice lampowej). I tak sobie myślę, że chyba mam pytanie, którego jeszcze tu dokładnie nikt nie rozkodował publicznie.

Otóż poszukuję małego gabarytami nagłośnienia typu "piecyk" mającego co najmniej dwa kanały: jeden do gitary akustycznej (nie musi mieć żadnych przesterów, itd., tutaj efekty robi mi Yamaha Magicstomp Acoustic), drugi kanał (optymalnie z efektem pogłosowym) dla mikrofonu dynamicznego. Byłoby pięknie gdyby takie cudo ważyło w okolicach max. 10-12kg dzięki czemu ból w kręgosłupie nas dopadnie po prostu później :-)

Podobnym wynalazkiem jest np. Roland AC-60 (jednak jego 8" głośniczki nie do końca dawały radę basowym składnikom dźwięku mojej gitary - tak szczerze mówiąc jest to klasyk Alhambra 5P z wbudowanym przetwornikiem pasywnym firmy Schatten no i po drodze ma jeszcze wspomnianą Yamahę Magicstomp), czy AER Compact 60. Jednak ceny tych urządzeń są odwrotnie proporcjonalne do ich wagi.

No i teraz postawię precyzyjnie problem:
szukam ew. schematu (czy też chyba raczej schematów), który pozwoli mi zbudować podobne cudo (minimum te dwa kanały, chociaż nie obraziłbym się za 2-3 kanały na wokal i ze 2 liniowe), sprzęt służyłby do nagłaśniania niewielkich imprez, muzyka w tonie spokojniejszym niż hard-rock :-) raczej ballady, szanty, piosenki turystyczne, itd.
Oczywiście jest wysokie prawdopodobieństwo, że wariant z użyciem lampek brzmiałby o niebo lepiej, ale myślę, że na początek coś jednak prostszego, może wariant lampowy jako ew. rozwinięcie.

Generalnie sądzę, że taki niewielki scalonym w jednej kolumnie sprzęt ucieszyłby sporą rzeszę użytkowników gitar i wokalu w naszym kraju, niestety obecnie cena propozycji fabrycznych jest jeszcze jakby lekko zniechęcająca :-))) Co ciekawe, taki Roland AC-60 wyceniany u nas w sklepach na poziomie circa 1700zł z VAT w USA ma cenę sprzedaży na poziomie ok. 410-420$ (co daje około 1000zł przy obecnym kursie walut). Chyba jednak rzeczywiście Amerykanom trzeba wysłać te śpiworki, co to je proponował za Jaruzelskiego tzw. rzecznik Urban :-)))

Pozdrawiam Szanownych Forumowiczów

yogi009
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2007, o 12:24
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: yogi009 » 1 gru 2007, o 03:29

Podpowiem jeszcze tylko, że ów Roland ma ciekawą funkcyjkę wypuszczenia sygnału na duży mikser przy graniu z jakimś zewnętrznym, większym systemem nagłośnieniowym, ale i wtedy może nam posłużyć... jako odsłuch. Niby drobiazg, a cieszy.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości