Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

KIT AVT - WZMACNIACZ LAMPOWY- PRZESTEROWANIE.

Awatar użytkownika
piotrek534
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 13:21
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

KIT AVT - WZMACNIACZ LAMPOWY- PRZESTEROWANIE.

Postautor: piotrek534 » 1 paź 2007, o 21:39

Witam! Czy jest szansa, aby ten wzmacniacz http://www.audioton.republika.pl/gitarowiec.html zagrał bardziej, rokowo?
Czy zmieniając wartości elementów jest szansa, aby przedwzmacniacz zmienił dźwięk na bardziej przesterowany?
Pozdrawiam Piotr.
Ostatnio zmieniony 2 paź 2007, o 06:57 przez piotrek534, łącznie zmieniany 1 raz.

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 2 paź 2007, o 07:12

Witam! To jest kanał czysty i to niezły, na dwóch stopniach trudno jest uzyskać przesterowanie, tym bardziej, że tego typu barwa tonu wytłumia grubo ponad 50% sygnału! To, co wydaje Ci się przesterowane to pewnie wynika z ograniczonej mocy tego wzmacniacza, a obcięcie sinusoidy następuje na końcowej lampie przez zasilacz. Najkorzystniej byłoby w tej sytuacji dołożyć tor przesterowany równolegle, minimum na trzech stopniach. Na upartego mógłbyś dołożyć jeszcze jedną lampę pomiędzy końcówkę i przedwzmacniacz, w prawdzie zyskasz przester, ale pozbędziesz się tak wspaniałego czystego dźwięku, nic za darmo, coś za coś!

Awatar użytkownika
piotrek534
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 13:21
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Postautor: piotrek534 » 2 paź 2007, o 20:44

dziękuję ci Janku za odpowiedz.czytam nie od dziś twoje posty z ciekawością.
moim wielkim mażeniem jest wykonanie przedwzmacniacza który byłby zaprojektowany dokładnie na pcb. wszystkie dopalacze które robię ze stron internetowych to typowe kostki do dopałki :) nie powiem są między nimi nie żle brzmiące i symulujące
brzmienie lampowe. ale to nie to samo co prawdziwa lampka :) taki przedwzmacniacz typowo lampowy byłby super. mam w rupieciach zasoby części oraz lampy. ale w pająku nigdy nie robiłem co mnie wcale nie odstrasza. nie mniej jednak jesli bym chciał zacząć to od czegoś łatwego. wiem że to nie pierwszy taki temat o przedwzm. lampowym :)
cóż może kiedyś?
chyba że jest ktoś kto ma taki przedwzmacniacz na pcb :)
heeeeeeeeeeeeeeelllllllpppppppp :) !!!!!!!!!!

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 2 paź 2007, o 21:25

Powiem Ci, że przedwzmacniacz lampowy jest prościej zrobić jak tranzystorowy, problem jest tylko z zasilaczem wysoko napięciowym, ale w sumie tak czy tak to do obydwóch jest on potrzebny. Na tranzystorach na dwóch stopniach nie zrobisz przedwzmacniacza, a na dwóch stopniach lampowych, bez problemu. Proponuję chwyć na początek za to viewtopic.php?t=16514 jest to na 100% sprawdzone, a jak poczujesz różnicę to gwarantuje że półprzewodniki pójdą w kont! Dodatkową zaletą tego jest, że możesz podejść do tego z jakąkolwiek barwą tonu, bo jest podpinana na zewnątrz, wiec to też daje szerokie możliwości brzmieniowe, spróbuj, a nie pożałujesz!

Awatar użytkownika
piotrek534
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 13:21
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Postautor: piotrek534 » 2 paź 2007, o 21:48

wielkie dzięki:)
pooglądałem sobie te schematy i mam pytanko:
czy jest to dzwięk na zasadzie przesteru?
jak to brzmi?
czy ten przedwzmacniacz:
Lampowy przedwzmacniacz z filtrem trzy stopniowym.
jest to tzw przester który można podpiąć pod końcówkę mocy?
z góry dziękuję :)

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 3 paź 2007, o 09:10

czy jest to dźwięk na zasadzie przesteru?
jak to brzmi?

Nie, to jest kanał czysty!
Lampowy przedwzmacniacz z filtrem trzy stopniowym.
jest to tzw przester który można podpiąć pod końcówkę mocy?
z góry dziękuję :)
To też nie jest przester, to jest przedwzmacniacz zdecydowanie o bardziej czystym i szklistym, miękkim dźwięku, pod przester nie bardzo się to nadaje.
Jeżeli chodzi o przester, to zobacz to, viewtopic.php?t=16518 może Ci podejdzie, mnie osobiście on nie pasuje, choć wielu się tym zachwyca. Dobrze by było jakbyś napisał do Kolegi Pi-Vo, on jest jednym z lepszych praktykujących speców od przesterów, a w swoich zasobach ma sporo ciekawych rozwiązań!

Awatar użytkownika
piotrek534
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 13:21
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Postautor: piotrek534 » 3 paź 2007, o 15:00

dzieki ci wielki Janku:)
na zakończenie powiedz czemu zabardzo ci nie pasuje ten przester?
pozdrawiam i zaraz zabieram sie za robote :)
piotr

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości