Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jakie głośniki wstawić w tym wzmacniaczu?

doorbell
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 8 paź 2006, o 20:34
Lokalizacja: Białystok

Jakie głośniki wstawić w tym wzmacniaczu?

Postautor: doorbell » 15 sie 2007, o 20:12

Witam. Sprawa jest takiego rodzaju że mam nastoletni już chyba piecyk polskiej firmy Unison, o mocy około 60 Watt -
http://www.unison-bx.com/oferta.html
to ten "duo channel", z tym że mój jest na dwóch głośnikach Tonsil GD 20/40 - 20 cm, 40 watt, 8 ohm, połączonych w szereg.
Nie ma co wydawać szmalu na lepszy sprzęt, w sumie gram dość rzadko, więc chciałbym podrasować trochę ten istniejący. Sprawa jest więc taka, że te głośniki są raczej słabe i chciałbym je wymienić na nieco lepsze i najlepiej nowe. Mam pytanie w związku z tym czy moglibyście mi coś doradzić w tej kwestii? Jakie solidne w miarę i tanie głośniki wypadało by mi zastosować? Co myślicie o firmie Alphard? Np. http://allegro.pl/item223190807_glosnik ... _200w.html

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 16 sie 2007, o 07:47

Witam. Poszukaj na allegro innych głośników, na pewno nie Alphard... same złe opinie słyszałem i nie polecam.
W sumie dużo zależy od tego ile możesz na zakup głośnika przeznaczyć...
Na pewno wymiana tych GD na głośniki szerokopasmowe typu Alphard czy ICOON itp. nie przyniesie dobrego efektu a nawet gorszy.

A tak swoją droga to co złego w tych GD Tonsila? One są bardzo dobre!

doorbell
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 8 paź 2006, o 20:34
Lokalizacja: Białystok

Postautor: doorbell » 16 sie 2007, o 16:51

Dzięki za radę. Być może są niezłe ale pomyślałem że jak odłączam głośniki i podłączam słuchawki pod wyjście liniowe dźwięk jest lepszy niż jak gram normalnie, jest jakby mniej drętwy, trudno mi to nazwać. Pomyślałem więc że mógłbym wydać jakieś 150 zł na zakup nowych głośników 8", ewentualnie jednego nowego 12".

goofy_tychy
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2007, o 17:54
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: goofy_tychy » 16 sie 2007, o 19:17

Głosniki alphard'a odradzam, kiedyś słyszałem dobre porównanie, że głosniki tej firmy to dobre popielniczki bo mają grubą membrane :)

A teraz tak na poważnie, głosniki Tonsila nie są aż takie złe, napewno są o klase lepsze od Alphardów ;]

Ja bym polecił wstawić eminenc'a V12, albo Beyme 12AG100, która nie jest głosnikiem typowo gitarowym, ale sam używam takich głosników i musze powiedzieć że na kanale czstym grają cudnie, a pod przesterem trudno jest ustawić mocne ciężkie bzmienie, ponieważ zaczynaja już siać taką "siarą", ale brzmienie jak dla mnie jest dalej bardzo zadowalające ;]

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 17 sie 2007, o 12:50

W każdym razie proponuję szukać głośnika którego pasmo przenoszenia to max. 5kHz do 5.5kHz bo to jest typowo gitarowy głośnik.
Legend V12 jest tutaj jak najbardziej na miejscu.

Ten 12AG100 jest dobry na kanał czysty, ale pod przester to właśnie "siara" i to właściwie wyklucza go do zastosowania pieca z przesterem, ale oczywiście to moje zdanie, bo 18kHz to dosyć sporo.
Oczywiście można użyć korektora barwy tonu, ale to i tak nie przyniesie tego efektu co głośnik typowo gitarowy.

henry1
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 17 paź 2005, o 19:57
Lokalizacja: Poznań

Postautor: henry1 » 18 sie 2007, o 19:34

Myślę że ,któryś z tych byłby odpowiedni tylko cena :602:

http://www.protonsil.pl/?s=1&page=1&k=2&cid=13&p=0

Pzdr

4064484
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2007, o 21:57
Lokalizacja: Łęczyca

Postautor: 4064484 » 31 sie 2007, o 22:05

tesla ARZ6608 lub ARZ6604 - idealne do gitarki ;)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 1 wrz 2007, o 11:52

tesla ARZ6608 lub ARZ6604 - idealne do gitarki ;)
Zależy... ale mam w domu taki i grają super jak na swoją cenę.
Do małego "domowego" piecyka gitarowego są ok.
Słyszałem o obcinaniu tubek tym głośnikom (zrobię to też u siebie) co zbliża je do typowo gitarowego głośnika. Czyli ucięcie tubki ucina kawałek pasma od góry.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości