Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

HOT-MOD SOLDANO

goofy_tychy
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2007, o 17:54
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

HOT-MOD SOLDANO

Postautor: goofy_tychy » 5 lip 2007, o 17:07

Witam wszystkich mam małe pytanie,
ostatnio wynalazłem coś takiego jak Hot-Mod do Soldano, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co miałaby na celu zamiana lampy ECC83 na lampe 6K11.
Z tego co widze jest do potrójna trioda że tak to nazwe, a co za tym idzie w danym układzie zwiększy nam się ilość stopni wzmacniających, co będzie skutkowało zwiększeniem ogólnej wartości "przesteru".
Dobrze kombinuje ??

Pozdrawiam Wszystkich i czekam na odpowiedźi ;]
Załączniki
Soldano hot-mod.jpg

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 6 lip 2007, o 07:31

Witam! Nie bardzo wiem, co masz na myśli z tą wymianą! Na pewno nie da się jej bezpośrednio podmienić za ECC38, ale na pewno można by na tym zbudować jakiś przedwzmacniacz Np. dla kanału czystego z wykorzystaniem jednego stopnia jako wtórnik dla korekcji barwy tonu, albo tak jak piszesz, dla przesteru, z tym, że jeden z tych stopni byłby elementem samego przesteruj! Ciekawa lampa, choć nigdy się z nią nie spotkałem, ciekaw jestem czy to jest to kupienia w rozsądnej cenie! http://frank.pocnet.net/short/001/6/6K11.gif
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pi-Vo
Moderator
Moderator
Posty: 145
Rejestracja: 30 wrz 2003, o 15:20
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Pi-Vo » 14 lip 2007, o 08:28

Takie lampy stosował Ampeg w niektórych wzmacniaczach.Fajny mod, napisz do jakiego to konkretnie wzmacniacza było.Tu chodzi o przecokołowanie lampy 6K11 aby dołożyć dodatkowy stopień.Pomysł fajny bo to trzeba dorobić na dodatkowej płytce i nie ingeruje się we wzmacniacz poza wyjęciem lampy i włożeniem tej przecokołowanej.Wszystko oczywiście dla zwiększenia gain i co za tym idzie przesterowania.

goofy_tychy
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2007, o 17:54
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: goofy_tychy » 14 lip 2007, o 18:52

Fajny mod, napisz do jakiego to konkretnie wzmacniacza było.
Sam dokładnie nie wiem do jakiego to modelu wzmacniacza, znalazłem o pod taka nazwą.
Sam w sobie ten mod jest bardzo prosty, tylko interesowała mnie ta chyba dość specyficzna lampa, i chciałem się o niej dowiedzieć nieco więcej.

Pozdrawiam

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości