Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Rezystory Drutowe...prosze o opinie

Awatar użytkownika
dzidens
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 07:17
Lokalizacja: Kwidzyn a jak!

Rezystory Drutowe...prosze o opinie

Postautor: dzidens » 30 maja 2007, o 20:55

Witam...Wpadlo mi w rece kilka siatek rezystorow drutowych i warstwowych..I moje pytanie brzmi...czy ich stosowanie w ukladach lampowych..czy ogolnie w "naglosnieniu" moze przyniesc jakies gorsze warunki pracy wzmacniacza?(szumy przydzwieki)? moze glupie pytanie..ale prosze o opinie

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 30 maja 2007, o 21:27

Napięcie szumów – w czasie pracy rezystora występują w nim szybkie, przypadkowe zmiany rezystancji, które powodują powstawanie na jego końcówkach napięcia szumów, proporcjonalne do napięcia doprowadzonego do rezystora. Napięcie szumów wywołane jednym woltem napięcia doprowadzonego jest parametrem rezystora charakteryzującym jego właściwości szumowe.

tutaj masz cały artykuł. Może znajdziesz to co Cię interesuje :)

Stałość rezystancji jest bardzo ważna w urządzeniach precyzyjnych i w urządzeniach przeznaczonych do pracy przy dużych wahaniach temperatury, w środowisku wilgotnym itp. Stałość rezystorów danej klasy można poprawić przez tzw. starzenie w podwyższonej temperaturze przez kilkadziesiąt godzin. Rezystory drutowe w porównaniu z masowymi mają lepszą stałość rezystancji.

tu jeszcze coś. Poczytaj :)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 30 maja 2007, o 22:33

Jakiś czas widziałem schemat wzmacniacza za 3,5k zł i w opisie Macieja Feszczuka wyczytałem, że zastosowano tam rezystory drutowe nawet tam gdzie moc rezystora nie musiała przekroczyć 0.15W podobno ich niewielka indukcyjność lekko zmienia charakterystykę częstotliwościową wzmacniacza, ale jaki jest tego efekt i czy my go słyszymy to nie wiem...

Awatar użytkownika
dzidens
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 07:17
Lokalizacja: Kwidzyn a jak!

Postautor: dzidens » 30 maja 2007, o 23:23

Bo to sie wzielo wszystko z tego ze mialem okazje kupic w cenie 1zl za kilogram rezystorow drutowych i kupilem..rozne wartosci, przydatne do budowy lampowych wzmacniaczy..i nie wiedzialem czy to bedzie nieuzyteczny zlom, ale z tego co czytam nadaja sie w 100%..

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości