Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zestaw pickupów Fender Stratocaster '54

Awatar użytkownika
Pi-Vo
Moderator
Moderator
Posty: 145
Rejestracja: 30 wrz 2003, o 15:20
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Pi-Vo » 13 maja 2009, o 13:04

Też wolałbym żeby Merlin nie zniknął z forum technicznego, jak do tej pory spotykaliśmy się tylko na muzycznych. A dobrze byłoby mieć tu "pickupspeca" z prawdziwego zdarzenia a nie tylko takich ktrórymś coś się zawsze tylko wydaje i nic ponadto. Ja w tej dziedzinie jestem tylko drobnym pasjonatem amatorem i lubię się tym pobawić, coś kupić, porównać, poprzerabiać itd.

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 18 maja 2009, o 08:57

Witam!
Mam problem związany z przystawkami typu single. Kupiłem sobie nowy zestaw pikcup'ów tylko że wszystkie są identyczne i nie wiem który jest do której pozycji. Normalnie używane można poznać po długości kabelków tu wszystkie są takiej samej długości. Wyjściem byłoby zmierzenie rezystancji każdego z nich ale nie mam takiej możliwości. Co byście poradzili w tej sytuacji?

Awatar użytkownika
Pi-Vo
Moderator
Moderator
Posty: 145
Rejestracja: 30 wrz 2003, o 15:20
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Pi-Vo » 18 maja 2009, o 09:26

Nie masz możliwości pomiaru rezystancji? Można to zrobić miernikiem który na Allegro kosztuje 6-7zł.
http://www.allegro.pl/item638921254_mie ... kazja.html
Podałem przykładową aukcję. To mniej niż paczka fajek. Istnieje też możliwość że nie są dobierane, czyli po prostu jednakowe. Tak czy inaczej, jak nie zmierzysz to się nie upewnisz.

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 18 maja 2009, o 09:55

No tak, głupek ze mnie. Spowodowane jest to tym ze elektroniką już sie od dawna nie interesuje i nie pomyślałem o zwykłym mierniku. Dzieki i pozdro!

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości