Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Budowa tranzystorowego piecyka 100W

m@rio
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2007, o 16:28
Lokalizacja: Dabrowa Gór.

Budowa tranzystorowego piecyka 100W

Postautor: m@rio » 28 lut 2007, o 18:30

Witam!
Jestem poczatkujacym elektronikiem i zapalonym gitarzysta. Chcialbym zbudowac tranzystorowy piecyk gitarowy o mocy min. 100W. Chcialbym równiez aby posiadal przynajmniej dwa kanaly clean oraz jakis dobry przester. Jezeli ktos ma schematy to bardzo bym prosil o zamieszczenie ich a najlepiej calego projektu takiego piecyka razem z widokami plytek, zasilaczem do calosci i spisem elementów.
Bardzo prosze o pomoc!

Pozdrawiam!

Temat poprawiłem... End
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez m@rio, łącznie zmieniany 1 raz.

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 28 lut 2007, o 19:28

Witam! Proponuję najpierw szczerą rozmowę i przemyślenie pewnych spraw, z tym związanych, bo sprawa tylko pozornie wydaje się być prosta! 100W, do czego, do basu, czy pod solówkę? Jeżeli pod solówkę, to musisz koniecznie na dwóch garach, bo nie ma głośników typowo gitarowych większych jak 100W, no chyba, że Cię rajcują alphardy i takie inne wynalazki! Jak będziesz miał głośniki, to one wyznaczą Ci gabaryty obudowy, a obudowa wyznaczy Ci gabaryty szasi pod elektronikę! Musisz się zaopatrzyć w trafo 150W 2x30V, schematów końcówek jest mnóstwo w sieci, możesz skorzystać z tej viewtopic.php?t=16480 rezygnując z jednej pary tranzystorów, co do przedwzmacniaczy to jest tu kilka, a jak nie tu, to w sieci, musisz tylko na coś konkretnego się zdecydować!
Pozdrawiam

m@rio
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2007, o 16:28
Lokalizacja: Dabrowa Gór.

Postautor: m@rio » 28 lut 2007, o 19:51

Dzieki za odpisanie. Co do tego piecyka to ma to byc pod gitare solowa. Na necie szukam juz ponad tydzien i nie moge nigdzie znalezc odpowiedniego schematu. wszedzie sa konstrukcje oparte na lampach a jak juz jest tranzystorowy to o malej mocy. W portalu Gitara.pl w dziale Kacik majsterkowicza jest artykul o budowie pieca gitarowego jednak juz przez dluzszy czas nie ma kolejnych czesci artykulu.

[ Dodano: 28-02-2007, 20:39 ]
Chcialbym jeszcze zaznaczyc, ze nie znam sie tak za bardzo na tym i mialbym problemy z dobraniem przedwzmacniacza do koncowki mocy. Dlatego gdybys mial jakies konkretne materialy do tego to bardzo bym prosil o zamiszczenie ich wraz z opisem wykonania a dokladniej jak polaczyc przedwzmacniacz z koncowka i zasilaczem, jak zlozyc wszystko do kupy.

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 1 mar 2007, o 06:58

Schematów w sieci i to tych mocniejszych jest od groma, poszukaj tutaj http://tremolo.elektroda.net/ nawet 20kW chyba tam jest! Ale jeżeli Twoja wiedza z elektroniki jest zerowa to chyba musiałbyś skorzystać z kitów, co oferują sklepy ATV, bo tak całkiem bez wiedzy i jakiegoś miernika to chyba się nie da tego zrobić! Bardzo dobrym rozwiązaniem i może nawet tańszym, byłoby podniesienie jakiegoś taniego wzmacniacza, lub pieca, z allegro i ewentualne pójść w jakąś przeróbkę! Bardzo tanio chodzą eltrony, albo jakieś końcówki mocy, podniósłbyś taki wzmacniacz i już masz porządną końcówkę z zasilaczem i naddatek z opakowaniem, jak chcesz to poprawić, to demontujesz obecne przedwzmacniacze, a wstawisz jedną z płytek na lampie, które tu zamieściłem viewtopic.php?t=16514 i już masz hybrydę jak się patrzy!

m@rio
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2007, o 16:28
Lokalizacja: Dabrowa Gór.

Postautor: m@rio » 2 mar 2007, o 17:56

Witam, znalazlem na forum w portalu elektroda.pl nastepujacy projekt : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic215412-480.html. Mam pytanie odnosnie tego projektu. Jak to wszystko polaczyc ze soba tj. przedwzmacniacz kanalu czystego, przedwzmacniacz kanalu przesterowanego, koncowke mocy w wariancie 100W oraz zasilacz? Jaki najlepszy bedzie do tego transformator? Projekt ten bylby latwy do wykonania bo sa wszystkie schematy wraz z widokami plytek tylko nie wiem jak to polaczyc. Przepraszam, ze tak mecze ale bardzo mi zalezy, zeby zrobic jakis porzadny piecyk!

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 2 mar 2007, o 18:08

Ja Cię doskonale rozumie, że chcesz sobie zrobić piecyk, ale nie wiem, dla czego się tak przejmujesz, połączeniem tych wszystkich bloków ze sobą, przecież samo połączenie to już pryszcz, zrób najpierw te wszystkie moduły po kolei, obudowę postaraj się o głośnik, a potem będziesz się martwił, co dalej z tym zrobić, przecież nikt Cię w tedy nie zostawi z tym wszystkim na lodzie, zrób ten pierwszy krok!

m@rio
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2007, o 16:28
Lokalizacja: Dabrowa Gór.

Postautor: m@rio » 2 mar 2007, o 18:36

Dzieki ze mi pomagasz ale chcialbym wiedziec wszystko dokladnie zanim sie zabiore do roboty. Zrobic plytki potrafie, poradze sobie z tym bez problemu tylko nie bede wiedzial co z tym dalej!

[ Dodano: 02-03-2007, 18:40 ]
Najpierw chcialbym zebrac cala dokumentacje ktora bedzie mi potrzebna do tego a dopiero potem wzial bym sie do roboty!

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości