Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wzmacniacz gitarowy z jednostopniowym filtrem!

goofy_tychy
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2007, o 17:54
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: goofy_tychy » 26 kwie 2007, o 20:10

Witam
No więc udało mi sie skończyć budowe tego wzmacniacza.
Lampy które zastosowalem ta 2xECC85 i 2x6P14P
Transformator sieciowy to Zatra TS 40/29/676
Transformator głośnikowy jaki zasosowałem to też sieciówka Zatra TS 40/61.
Wzmacniacz nie brumi, nie ma żadnego przydźwieku, jedna z lini żarzenia podłączona została do masy.
Brzmienie, trudno to ubrać w słowa dla mnie jest wspaniałe słychać odrazu że to lampa ;]
Fotki postaram sie dodać jak najszybciej i może jakieś próbki dźwiękowe.
Byla to moja pierwsza lampowa konstrukcja i musze powiedzieć że jestem bardzo zadowolony, nie obyło sie bez pomocy Pana Janka, któremu serdecznie dżiekuje za wskazówki, bez Pana tak łatwo by nie poszlo :)
Zachecam wszystkich do budowy tego wzmacniacza, prosta konstrukcja a brzmienie jest powalające :)

[ Dodano: 09-05-2007, 22:09 ]
Witam

Chciałbym zaprezentować dzisiaj fotki tego o to wzmacniacza :)
Na próbki dźwiękowe trzeba jeszcze poczekać, ponieważ trafo głośnikowe trezba nawinąć, bo to zbyt dobrze się nie sprawuje ;)

Pozdrawiam
Załączniki
przod.jpg
Przód wzmacniacza
tyl.jpg
Tył wzmacniacza
lampy.jpg
Żarzące się lampki :)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 10 maja 2007, o 09:11

Bardzo fajne wykonanie :)
Jak zrobiłeś te napisy na przednim panelu?

P.S. Czekamy na głośnikowe trafo i oczywiście próbki :)

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 10 maja 2007, o 10:27

Witam! Trzeba pochwalić, niezła konstrukcja, oby każdy, kto zaczyna doszedł do takiego końca! Z praktycznego punktu widzenia, to wskazane by było żeby trafo sieciowe było od strony elektrolitów, żeby wejście nie zbierało zakłóceń z trafa, ale jak nie ma żadnych zakłóceń to nic nie stoi na przeszkodzie żeby tak zostało, miejsca jest sporo, wiec na pewno jest dobrze!

goofy_tychy
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2007, o 17:54
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: goofy_tychy » 10 maja 2007, o 10:45

przedni panel, został zaprojektowany z pomocą pana Janka, wydrukowalem go na zwykłej kartce A4 poszedłem na ksero powiekszyłem dwukronie na kartce A2. Nastepnie przykleiłem to na panel, na to poszła folia samoprzylepna przeźroczysta i panel gotowy nic trudnego :)
Pozdrawiam

[ Dodano: 23-05-2007, 09:19 ]
Tak jak obiecałem, nowe trafo głośnikowe nawinięte to i próbka dźwiękowa sie pojawia :)
Może nie jest to najlepszej jakości, ale jak to mówią lepsze to niż nic
Pozdrawiam

Tutaj podaje link, skąd można ściągnąc próbke dźwiękową LINK

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 23 maja 2007, o 12:10

Witam "Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu..." "51". wspaniały kawałek TSA :) Posłuchaj sobie jeszcze "Trzy zapałki" jest naprawdę fajny taki jak nie TSA, ale fajny.
Słychać, że grałeś bez kostki czy możesz nagrać to Z użyciem kostki i kawałkiem przesteru?
Ogólnie to brzmi całkiem dobrze, ale chciałbym usłyszeć bardziej "szklane" brzmienie a jak wiadomo palce trochę tłumią.

goofy_tychy
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2007, o 17:54
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: goofy_tychy » 23 maja 2007, o 12:39

Słychać, że grałeś bez kostki czy możesz nagrać to Z użyciem kostki i kawałkiem przesteru?
End musze Cię zdziwić ale grałem kostką, ja jestem zwolennikiem bardziej brudnego brzmienia, wiec i szklanki u mnie nie usłyszysz ;] A na przesterze nagram jakiś inny kawałek, poźniej zamieszcze próbki o które prosiłeś.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 23 maja 2007, o 12:47

Czyli wychodzi na to, że teraz to tylko kwestia ustawień barwy tonu? Bo chyba możesz uzyskać bardziej przejrzyste i czyste brzmienie (chodzi mi o tony wysokie)?
Czekam na próbki :)

goofy_tychy
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2007, o 17:54
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: goofy_tychy » 23 maja 2007, o 13:39

Czyli wychodzi na to, że teraz to tylko kwestia ustawień barwy tonu? Bo chyba możesz uzyskać bardziej przejrzyste i czyste brzmienie (chodzi mi o tony wysokie)
Oczywiście, to tylko kwestia barwy tonu no i potencjometru Presence.
Niestety nagrania wychodzą lekko stłumione, ponieważ nagrywam to na mikrofonie komputerowym postawionym naprzeciw kolumny, no i karta dżwiękowa w kompie zostawia wiele do życzenia.

A oto próbki:
szklanka, tak mi się wydaje LINK

i wzmacniacz dopalony Metal Zonem LINK

W rzeczywistości to wszystko o wiele lepiej brzmi, ale niestety nie mam możliwości nagrania tego w lepszej jakości.
Pozdrawiam

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 23 maja 2007, o 14:37

No fajna konstrukcja, przede wszystkim podoba mi się to, że jest skończona :-) Do czego ten przełącznik obok pętli efektów? Wyłącza ją?

Pozdr.

P.S.
End, proponuję wydzielić temat i do DIY przenieść... ?

goofy_tychy
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2007, o 17:54
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: goofy_tychy » 23 maja 2007, o 14:47

Do czego ten przełącznik obok pętli efektów? Wyłącza ją?
Nie, pierwotnie miał to być przełącznik Stand By, następnie miał to być wyłącznik filtru, ale coś nie wyszło, jak bedę miał czas to poprawie to, a jak narazie, nie pełni on żadnej funkcji ;]

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 23 maja 2007, o 15:34

No i brzmi to całkiem bardzo dobrze :) Gratuluję serdecznie!
Może zrobisz nawet skromny opis wzmacniacza i dodasz zdjęcia w dziale DIY? Jak zaproponował kolega Petersz

goofy_tychy
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2007, o 17:54
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: goofy_tychy » 24 maja 2007, o 09:01

Witam

Udało mi się zrobić przełącznik za pomocą którego mogę wyłączyć filtr.
Oczywiście dołączam próbki dźwiękowe, abyście mogli sobie porównać oba efekty.
Tym razem efekt został wpięty w pętle efektów, a przy wszystkich nagraniach ustawienia barwy tonu pozostały identyczne, więc wszystko ładnie słychać.
Dźwięk może czasami wydawać się przesterowany, ale to nie wina wzmacniacza, tylko mikrofonu, lepiej tego na dzień dzisiejszy nie moge nagrać.
Zachęcam wszystkich do odsłuchu i małej refleksji nad tym co zamieściłem.

Próbki dźwiękowe:

Kanał czysty bez filtra LINK
Kanał czysty z filtrem LINK
Przester bez filtra LINK
Przester z filtrem LINK

Pozdrawiam

[ Dodano: 24-05-2007, 09:09 ]
Aha i jeszcze jedno, mam mały problem z którym nie moge sobie poradzić, może któryś z forumowiczów mi coś doradzić.

No więc przy wyłączaniu wzmacniacza, słysze w głośnikach trzask, ale nie wiem co jest jego przyczyną, prosze o pomoc :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dzidens
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 07:17
Lokalizacja: Kwidzyn a jak!

Postautor: dzidens » 8 lip 2007, o 16:13

Witam

a ja mam pytanie..jaka impedancje glosnika zastosowales? bo tez mam TS 40/61 i z moich wyliczen dla 8 Ohm da to kolo 4,2kOhm a w kartach katalogowych dla PP 2xEL84 widzialem 8kOhm 10kOhm...to moze wtedy 16Ohm?

goofy_tychy
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2007, o 17:54
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: goofy_tychy » 8 lip 2007, o 20:23

Tak też używałem tego trafa dla paczki gitarowej 8 Ohm, ale jak już pisałem wcześniej było to trafo zastępcze.
Teraz nawinołem sam sobie trafko głośnikowe, ale szczerze powiedziawszy różnica w dźwięku jest znikoma.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dzidens
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 07:17
Lokalizacja: Kwidzyn a jak!

Postautor: dzidens » 8 lip 2007, o 23:41

Dla 2x EL84 PP podawane najczesciej jest Raa 8kOhm. I co jest gorsze dla ukladu, niedopasowanie w gore? czy w dol?

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości