Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z kitem AVT 2469 (radiem)

kortel
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2004, o 18:20
Kontaktowanie:

Problem z kitem AVT 2469 (radiem)

Postautor: kortel » 29 mar 2004, o 18:26

Zmontowałem radyjko z kitu AVT 2469. Radio działa, odbiera stacje, pełny zakres, nawet w dobrej jakości tylko podczas zmieniania stacji odbiera piski szumy tak głośno jak stacje albo jeszcze lepiej, że aż nie do wytrzymania szczególnie, szum jest jeszcze znośny, ale te piski gdy dochodzi sie do stacji, tuż przed nią tak skwierczą, że nie moge wytrzymać. Tak wogóle to radio ma w sumie trzy części: głowicę -DT 2200F, demodulator z wzm. -TBA 120U i wzm. m.cz. TBA 820M- scalaki sprawdziłem większość kondensatorów też- są ok, głowicy nie ruszałem bo jest na smd. Gdy próbowłem zmienić ARW to uciekała mi stacja.Nie wiem co mam zrobić - wymienić głowicę ???
Dzięki za wszelką pomoc.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2004, o 18:30 przez kortel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 29 mar 2004, o 18:30

Może trzeba to wsadzić do jakiejs ekranowanej obudowy co by nie odbierało "smieci"...

kortel
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2004, o 18:20
Kontaktowanie:

Postautor: kortel » 29 mar 2004, o 18:35

Na pewno troche by pomogło ale tak sie składa że zmontowałem już pare takich radyjek :D(ok. sześciu) i z żadnym nie miałem takich problemów. Zresztą nie chodzi o obudowę, radyjko po prostu wzbudza sie na nazwę to szumach, a powinno je wytłumić (nie pomaga strojenie filtrem 204, bo wtedy uciekają też stacje).

MarekET
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 11 sty 2004, o 19:50
Lokalizacja: Świętochłowice

Kit AVT-2469 nie działa .

Postautor: MarekET » 31 mar 2011, o 19:50

Widzę że temat już był dosyć dawno na forum :629:
No ja mam problem mocniejszy z tym radyjkiem mnie to nie działa nie licząc pisków i szumów od groma a kręcenie filtrem 204 nic nie pomaga zmieniłem potecjometr z takiego jaki jest w kicie do stronjenia znaczy się 100k/A na mniejsze do 10k/A też to nic nie dała znaczy się nie gra :629: :629:
Jest jeszcze problem z jednym z kondesatorów w spisie części i na schemacie widnieją trzy sztuki 22nF a okazuję się że są dwa ale za to są trzy sztuki po 220nF których w spisie częsci i na schemacie powinno być dwie sztuki .
Ogólnie dawno nic z kitów AVT nie składałem ale widzę bajzel jaki był i amatorszczyzna nadal ma swoje poczesne miejsce w układach proponowanych przez AVT , mógłbym tu wymienić trochę układów które bez poprawek nie działały i kilka co można wrzucić do kosza ale szkoda na to czasu .
Więc pytanie za przysłowiowe 100 punktów może robił ktoś ten kit AVT-2469 który mu początkowo nie działał a po poprawkach ożył i można liczyć na jakieś konkretne podpowiedzi .

No i nadal to draństwo nie działa próbowałem podłączyć inną głowicę efekt ten sam znaczy się żaden :631:
Jak co idę mordować ten kicik dalej jak pusci dymka to dam znać :607: :629: :622:

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości