Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problemy z AVT-5045 Silver Sound

k.marcin
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2004, o 16:20
Lokalizacja: Mur. Goślina
Kontaktowanie:

Problemy z AVT-5045 Silver Sound

Postautor: k.marcin » 24 lut 2004, o 20:00

Witam.
Pisze na forum dlatego że już na prawdę nie weim co mam zrobić.
:? kupiłem płytke do kitu 5045 Silver Sound (Jeżeli ktoś chce to mail me wyśle PDF-a) Poskładałem wszystko i .... kupa rozczarowań... Pierwszym kruczkiem było narysowanie tranzystora T3 na odwrót na płytce... dzięki czemu napiecie na wzm Op było kosmicznie wielkie (pracuje jako stabilizator z dioda zenera na 12V) Drugi kruczek to było to że w instrukcji jak mniemam pojawił się błąd i każą mierzyć napięcie pomiędzy kolektorem T5 a T6 i ustawić tam za pomocą P1 5...6V no oczywiście chodziło o T4 i T6, ustawiłem... podłaczyłem wszystko (nie mam zasilacza z ogr. prądowym wiec ...) pograło chwile cały happy a tu pssst pssst i po końcówkach.... wymieniłem wszystkie tranzystory poprawiłem co sie dało niby wszystko OK i znowu to samo... już nie wiem co jest grane w tym wzmakudlaczego tak sie dzieje.. Czy to moze byc wina zasilania? robię dla 8 Ohm go i zasilanie mam +-76V chyba .. zalecane jest 70.. czy to moze byc przyczyną? Zakupiłem dwie płytki obie zmontowałem i to samo pozbyłem sie paru końcówek mocy co zabolało w kieszeń... 100 jak nic... tranzystory T8 i T9 sa dobrze wlutowane mam 5551 i 5401, T4 to C3309 i A1006, reszta jest wg opisu.. no mam jeszcze te diody szybkie miały być 1N4937 a mam UF4007 moje są szybsze od tych z opisu, ale to chyba nie w tym problem.. Kable zasilanie itd wg opisu podłaczyłem z G2 (na płytce JP5) 1i 4 to masa 2jka to +24V (zrobione wg opisu na DZ 27V i jakims tranzystorze mocy), C10 i C11 mam ciut wieksze pojemnosci niz w opisie, ale to też chyba nie to bo wsadzałm juz inne... no pojęcia nie mam co może być... Może ktoś montował ten układ i napotkał sie na podobne problemy i mogłby pomóc to byłbym na prawdę b. wdzięczny.. aha co do wzm operacyjnego to zamiast OP285 mam 5218A, wydaJe mi sie że parametry są zbliżone.. zastanawiam sie też nad kostką NE5532, co wy na to?

Jeżeli ktoś byłby w stanie mi jakoś pomóc to z góry dziękuję.

pozdrawiam Marcin

k.marcin
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2004, o 16:20
Lokalizacja: Mur. Goślina
Kontaktowanie:

5045

Postautor: k.marcin » 26 lut 2004, o 19:42

poniżej linki :

sam schemat:
http://www.lui.murka.net/5045.jpg




a tutaj płytka opis i przykładowe OPampy nad ktorymi sie zastanawiałem :
http://www.lui.murka.net/avt5045.rar


jezeli ktos moglby pomoc to bede bardzo wdzieczny !!

k.marcin
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2004, o 16:20
Lokalizacja: Mur. Goślina
Kontaktowanie:

co do kitu do do kitu..

Postautor: k.marcin » 29 lut 2004, o 12:27

Chyba znalazłem błąd
na płytce tego AVT
5045
tranzystory T10 i T11 mają wyprowadzenia G-D-S
p[atrzac od przodu
i tu chyba jest na płytce błąd
bo S wychodzi na out w T11 i w T10 tak samo, nie powinno w jednym wychodzić na out z D ?

w innym schemacie podobnego wzmacniacza tak jest.
Jeżeli ktoś wie cos o tym prosze o odpowiedź
Dzieki!

ps. jezeli to jest bład na płytce avt to chyba sie wkurze bo straciłem na końcówy majatek juz :( :evil:

k.marcin
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2004, o 16:20
Lokalizacja: Mur. Goślina
Kontaktowanie:

CD

Postautor: k.marcin » 29 lut 2004, o 14:01

przyjzałem sie blizej , jezeli patrzec wg schematu to płytka do T10 i T11 jest kompletnie popierd..... (IRFP450 i IRFP9240) !!! Po pierwsze T10 jest tranzystorem z kanałem N i współpracuje z tranzystorami PNP, bramka wychodzi na bazy, T11 natomiast jest kanału P i współpracuje z NPN czy tak jest dobrze czy powinno być tak że tranzystor MOSFET z kanałem P współpracuje z PNP bipolarnymi? Schemat w jpgu link poniżej.. Co do wyprowadzeń na płytce to dla T10 S jest na wyjsciu, D jest na zasilaniu a G przez dwa rezystory do masy(R32 i R 34), z drugim T11 jest podobnie, a w sumie to jest identycznie z wyprowadzeniami tranzystora tylko że D idzie na ujemne zasilanie przez D8 i R21(0,39Ohm 5W). Patrząc wg schematu to wszystko jest dokładnie popierd.... jeżeli ktoś wie coś o trybach pracy tych tranzystorów bede wdzieczny za pomoc.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 6 mar 2004, o 14:20

Problem chyba sie rozwiązał i mam nadzieje że zostanie opisany krok po kroku na dniach... :wink:

k.marcin
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2004, o 16:20
Lokalizacja: Mur. Goślina
Kontaktowanie:

silv,....

Postautor: k.marcin » 14 kwie 2004, o 07:20

niestety problem sie rozwiazal ale pozornie po chwili grania znowu mi poszly koncowki moze to problem z zasilaniem? nie wiem ... mam +-68 V bo odwinąłem troche trafo.. moje wczesniejsze wypowiedzi były błedne tranzystory mocy z tego co mi wiadomo sa dobrze polaczone.. jezeli ktos cos wie , przydala by mi sie pmocna dlon..

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości