Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

UWAGA NA CENY KITOW AVT !!!

Marcin-Bart
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2003, o 19:02
Kontaktowanie:

UWAGA NA CENY KITOW AVT !!!

Postautor: Marcin-Bart » 14 maja 2003, o 17:27

Jestem nie mile zaskocczony postepowniem firmy. Jka sie okazuje ceny zestawow sa nieprawdziwe a to dlatego ze np. AVT-2646 ma 3 rozne ceny a ta ostateczna tez jest jeszcze inna. A mnianowicie W najnowszym swiat Radio opisany Radiotester (AVT-2646) kosztuje 28zł na stronie www.avt.com.pl kosztuje 29zł a w ostatnim numeze EdW juz 35zł a co gorsze prawdziwa cena to az 39zł . moim zadaniem takie postepowanie firmy jest nie Fer w stosunku do klienta! :!: :!: :!: :!: :cry: :cry: :oops: :oops:

Awatar użytkownika
Agrest
-
-
Posty: 129
Rejestracja: 7 maja 2003, o 21:31
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Agrest » 14 maja 2003, o 20:01

Może to po prostu inflacja? Była wojna, ceny szły do góry.

PozdrA

Marcin-Bart
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2003, o 19:02
Kontaktowanie:

TO nie inflacja!!!!!!!!!1

Postautor: Marcin-Bart » 14 maja 2003, o 21:52

To nie inflacja tylko 100% kombinacje AVT tak sie nie robi w stosunku do klientow! ja jestem studentem i kazda 1zł sie liczy wiec ta roznica 10zł jest dlamnie znaczaca! mysle ze taka zła organizacja i brak wiarygodnej informacji ze strony AVT sie juz nie powtorzy! :!: :!: :!: :evil: :evil: :oops: :oops:

Gość

Postautor: Gość » 21 maja 2003, o 11:22

A co na to Dział Handlowy AVT ? :?

Tecnover
-
-
Posty: 36
Rejestracja: 8 lut 2004, o 13:50
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: Tecnover » 29 lip 2004, o 12:17

Witam..
Wg mnie AVT to po prostu zdziercy. Za poskładanie kitu pozwalają sobie płacić co najmniej 2 razy więcej niż rzeczywista cena elementów wynosi. A jeśli jeszcze załątwić sobie elementy elektroniczne nie ze sklepu, tylko gdzieś z hurtwni (ja np. kupuję większe ilości na Allegro), wtedy cena za kit jest rzeczywiście astronomiczna. Jednym słowem nie opłaca sie kupować zestawów AVT. Znacznie lepiej jest samemu je poskładać. W każdym razie zawsze jest taniej...problem jest tylko z płytkami dwustronnymi, bo te jednostronne też samemu sobie robie;]

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 29 lip 2004, o 16:00

Witam!
Tecnover przeanalizuj dokładnie cennik. Dwukrotnie to może przewyższa ale przy bardzo zożonych kitach których w godzine nie złożysz dobrze! Złożenie takiego kitu to nie wycieczka na lody.
A tak poza tym to od dawna wiadomo że ceny kitów potrafia się zmieniąć z każdym z miesiąca na miesiąc i w zależności od popularności kitu. Gdyby kity były tak tanie jek wersje początkowe to firma nic innego by nie robiła tylko segregowała, pakowała i montowała kity a klient by kupował i nie zastanawiał sie co jest w środku. A tak potrzeba troche wysiłku włożyć w budowe użądzenia nawet z kitu. I dzieki temu także można sie czegoś nauczyć i dowiedzieć o elementech. A jadąc do sklepu kupując samą płytke i oddzielnie dokupując elementy można sobie zaoszczędzić jeśli oczywiście taka operacja nie jest zbyt męcząca dla kogoś :!:. Początkowa cena ma prawdopodobnie na celu zachecenie do kupna i poznania walorów użądzenia.

Tecnover
-
-
Posty: 36
Rejestracja: 8 lut 2004, o 13:50
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: Tecnover » 2 sie 2004, o 16:21

ej małysz...gadasz jak popieprzony snob, który nie ma co z kasą robić. Gdyby kity były tańsze, moze więcej ludzi zaczęło realizować by praktyczne projekty, a nie tylko analizować schematy. Niestety nie każdy ma dostęp do tanich części elektronicznych, dlatego nie każdy sobie moze zaoszczędzić na samodzielnemu zestawieniu elementów. Mi sie udało znaleźć odpowiednie dojścia, tylko oczywiście musze od razu większe ilości kupowac (inaczej znowu poczta drogo wyjdzie). Nawet najprostsze kity można zlożyć 2 razy taniej. A z reguły to jest tak, że prawdziwy elektronik...taki który ma dusze elektronika (a nie tylko został elektronikiem, bo mu mama kazała), z reguły nie jest najbogatszą osobą...liczy sie każda złotówka. A wiadomo w doświadczenia jest sie tak bogatym ile części elektronicznych sie spali. No więc prawdziwa nauka kosztuje. Przy tak wysokich cenach kitów, ludzie czasem sie załamują i rezygnują gdy coś nie działa tak jak ma i kiedy sie kolejny raz spaliło scalak warty 10zł. nie wiem jak Ty....wg mnie elektronika jest dla ludzi!!!! AVT dla snobów:(((

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 2 sie 2004, o 17:46

Witam!
Nie no nie moge sie z Tobą nie zgodzić. Moze poprostu ludzie którzy to wszystko selekcjonuja są bardzo drodzy. Sam chciałbym Zeby to wszystko było tańsze. Ale to chyba nie bardzo możliwe.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 2 sie 2004, o 20:02

ej małysz...gadasz jak popieprzony snob, który nie ma co z kasą robić. Gdyby kity były tańsze, moze więcej ludzi zaczęło realizować by praktyczne projekty, a nie tylko analizować schematy. Niestety nie każdy ma dostęp do tanich części elektronicznych, dlatego nie każdy sobie moze zaoszczędzić na samodzielnemu zestawieniu elementów. Mi sie udało znaleźć odpowiednie dojścia, tylko oczywiście musze od razu większe ilości kupowac (inaczej znowu poczta drogo wyjdzie). Nawet najprostsze kity można zlożyć 2 razy taniej. A z reguły to jest tak, że prawdziwy elektronik...taki który ma dusze elektronika (a nie tylko został elektronikiem, bo mu mama kazała), z reguły nie jest najbogatszą osobą...liczy sie każda złotówka. A wiadomo w doświadczenia jest sie tak bogatym ile części elektronicznych sie spali. No więc prawdziwa nauka kosztuje. Przy tak wysokich cenach kitów, ludzie czasem sie załamują i rezygnują gdy coś nie działa tak jak ma i kiedy sie kolejny raz spaliło scalak warty 10zł. nie wiem jak Ty....wg mnie elektronika jest dla ludzi!!!! AVT dla snobów:(((
Kolego uważaj na wrażenia, to jest forum elektroniczne a nie twoje mieszkanie...
Widać że jesteś wychowany... :|
Już miałem usunąć twojego posta, ale niech każdy zobaczy twoją "kulturę".
Jeśli nie pasują Ci ceny kitów w AVT to poprostu nie kupuj ich, tylko kup sobie płytkę drukowaną, wytrawiacz i części...zobaczymy czy aż tak tanio będzie...
Jeszcze wracając do AVT, jesli twoim zdaniem to "oszuści cenowi" itp. to zawsze możesz podać ich do sądu...
A pytałeś co na to dział handlowy AVT ?
P.S. lubię kolege małysza więc wypraszam sobie...

Tecnover
-
-
Posty: 36
Rejestracja: 8 lut 2004, o 13:50
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: Tecnover » 2 sie 2004, o 21:24

CZy ja powiedziałem coś nie tak?? Oczywiscie, zę nie kupuje kitów AVT. Po prostu nie warto. Płytki sam sobie robię i ich jakość jest stosunkowo wysoka, a koszt wykonania nie jest wcale droższy od płytek dostęnych w AVT. Problem jest tylko z płytkami dwustronnymi, ale na razie nie miałem potrzeby składać czegośc na tego rodzaju płytce. Kolego moderatorze!!! Czemu miałby podawać AVT do sądu...albo ustalać jakieś warunki z działem handlowym. Przecież i tak wiadomo, żę nic nie wskóram...a ja na tym nie tracę, bo jak już mówiłem pod względem składania układów jestem samowystarczalny. Szkoda mi tylko tych bardziej początkujących elektroników bo też kiedyś sam taki byłem i wiem przez co trzeba przejść...w tym temacie wziąłem udział jedynie po to, aby potwierdzić, że z cenami kitów w AVT jest cos nie tak...nie mam zamiaru nikogo obrażać...A może by sie jeszcze odezwał ktoś, kogo nie zadowalają ceny kitów?? Jeśli znajdzie sie nas więcej, to może AVT przemyśli sprawe...
Pozdrawiam....

dulux
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 3 cze 2004, o 06:08
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: dulux » 2 sie 2004, o 23:49

AVT stawia chyba sobie za wzor kity VILLEMA :D

Ja nie kupuje u nich kitow:
-elementy za drogie
-nawet plytka to kilka zl- ja mam za max 5zl
-przesylka- tez cena
- w uP strasznie drogi program

Wszystko co ma AVT mozna kupic w siecii i wyjdzie taniej(nawet przesylka listem poleconym po wplacie na konto)

Tom27
-
-
Posty: 173
Rejestracja: 26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Tom27 » 4 sie 2004, o 16:51

Zgadzam się uważam, że ceny kitów są może nie bardzo (to zarezerwowane jest dla VELLEMAN-a), ale są dość wysokie. Kiedyś AVT tłumaczyło się, że ich płytki PCB są wysokiej jakości to fakt są super, ale niestety ich cena odstrasza tych mniej zamożnych. Więc jeśli zabieram głos to powiem głośno i wyraźnie, że AVT jest drogie. Sam nie raz musiałem zrezygnować z kupna kitu ze względu na cenę. Obecnie jest możliwość kupienia wielu części w sieci, ale co z tymi, którzy nie mają takiego dostępu (do niedawna ja nie miałem internetu i wiem, co to znaczy) czytają nowy numer EP lub EdW ślinią się na jakiś układ, ale w momencie, kiedy zaglądają na stronę z cenami spada zimny prysznic. Jeszcze jedno cały czas to powtarzam i na razie nie zmieniam zdania w dziale handlowym siedzą ludzie, co najmniej nie poważni. Zamówić sobie coś z dział. handlowego to tak jak się leczyć w tym kraju trzeba mieć niesamowitą cierpliwość i końskie zdrowie. Pozdrawiam wszystkich tych zadowolonych i niezadowolonych a zwłaszcza mój ukochany dział handlowy. :lol:

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 4 sie 2004, o 17:26

Witam!
Ja uważam że niestety niema w tym nic dziwnego.
Tak jak jest z różnicą pomiędzy produktami LG i Musical Fidelity, tak też jest z różnicą pomiedzy Jabelem czy Nord Elektronikiem i AVT. Jeśli ktoś nie wierzy niech porówna jakieś dwa (prawie)jednakowe kity np. AVT i Jabela i zobaczy jak wyglądają elementy, płytki i cena itd.
Nie zmienia to faktu że AVT do tanich nie należy tak jak np. Musical Fidelity czy Krell ale tak jest na świecie ze wszystkim co jest wyższej jakości. Jeśli sie na to nie godzicie to zapraszam do kupowania i meczenia się z kitami Jabel'a i Nord Elektronik!

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 4 sie 2004, o 17:31

Ja uważam że Nord Elektronik robi naprawde dobra kity.
Składałem kilka i wszystkie działają do dzisiaj :mrgreen:
Ale oczywiście nie ma idealnych firm i AVT też nie jest.

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 4 sie 2004, o 18:13

Witam!
Niewiem jaki jest teraz ale jeszcze 2-3 latra temu płytki NE nie były super jakości. No i elementy nie były najnowsze. Moze ja poprostu miałem pecha ale wiem że się do tych firm już nie przekonam chyba nigdy. Ale przyznaje że to raczej Jabel robi wzmacniacze mocy 2*25W ze ścieżkami na płytce szerokimi na 1,5-2 mm.

slawcio
-
-
Posty: 48
Rejestracja: 28 lip 2004, o 13:10
Lokalizacja: Sławatycze
Kontaktowanie:

PCB

Postautor: slawcio » 5 sie 2004, o 08:15

Witam

Nie wiem czemu tak narzekacie na ceny. Może nie są one najtańsze ale dla przykładu moża w AVT kupować same płytki PCB a o resztę samemu się zatroszczyć. Cena płytek PCB nie jest zbytnio wygórowana. Gdyby samemu zaprojektować płytkę w protelu i dać ją do wydruku to nie wiem czy cena jednej płytki wyniosła by mniej niż 50zł (a czas realizacji zamówienia w trybie normalnym to ok 2 tygodni), a w AVT zwykłe płytki z dokumentacją kosztują do 10zł. Nie jest to może mało, ale przecież ktoś to musiał zaprojektować itp. Nie jest tragicznie. Spróbójcie coś sami zaprojektować i wycenić własny produkt.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Re: PCB

Postautor: end » 5 sie 2004, o 15:09

Witam

Nie wiem czemu tak narzekacie na ceny. Może nie są one najtańsze ale dla przykładu moża w AVT kupować same płytki PCB a o resztę samemu się zatroszczyć. Cena płytek PCB nie jest zbytnio wygórowana. Gdyby samemu zaprojektować płytkę w protelu i dać ją do wydruku to nie wiem czy cena jednej płytki wyniosła by mniej niż 50zł (a czas realizacji zamówienia w trybie normalnym to ok 2 tygodni), a w AVT zwykłe płytki z dokumentacją kosztują do 10zł. Nie jest to może mało, ale przecież ktoś to musiał zaprojektować itp. Nie jest tragicznie. Spróbójcie coś sami zaprojektować i wycenić własny produkt.

Pozdrawiam
Popieram :mrgreen:

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 23 sie 2004, o 19:56

Witam!
Niewiem jaki jest teraz ale jeszcze 2-3 latra temu płytki NE nie były super jakości. No i elementy nie były najnowsze. Moze ja poprostu miałem pecha ale wiem że się do tych firm już nie przekonam chyba nigdy. Ale przyznaje że to raczej Jabel robi wzmacniacze mocy 2*25W ze ścieżkami na płytce szerokimi na 1,5-2 mm.
Zanim "poznałem" AVT też zmontowałem kilka kitów z firm Nord Elektronik i Jabel. W kitach NE wszystkie TTL-ki były serii standartowej (porodukcji CEMI, z wyprzedaży po upadłości :lol: , a newet stare niemieckie typu C100D itp.). Efektrm tego był timer, który po włączeniu przekaźnika na określony czas i jego wyłączeniu (po zakończeniu zadania, w stanie "jałowym") pobierał ponad 150mA :evil: .A jabel zaś produkował płytki tak cieńkie, że przy wkładaniu elementów płytka prawie pękała :D . Oczywiście otworki też bardzo często były "niewymiarowe" (to niestety AVT też się zdarza). Ogólnie moim zdaniem AVT produkuje najlepsze kity.

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 24 sie 2004, o 23:18

Witam!
Ja czasem na nich narzekam ale tak naprawde to sa dobrzy. Poza tym mam blisko na Burleską wiec coraz częściej tam wpadam. Ogólnie AVT sie stara coraz bardziej i jest ok.

Tom27
-
-
Posty: 173
Rejestracja: 26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Tom27 » 28 sie 2004, o 17:17

I ja tak myślę tylko ten dział handlowy :evil:

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości