Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Avt 1355 konverter VGA-TV (EP08/2002) Help!!!

Gello

Avt 1355 konverter VGA-TV (EP08/2002) Help!!!

Postautor: Gello » 16 mar 2003, o 20:35

Zakupiłem sobie kit AVT-1355 i go zmontowałem i po połączeniudo kompa i tv oraz po zajnstalowaniu programu VGA2TV na tv niema obrazu. Czy może to być wina chipsetu k.Graf. ? może sterowniki do tego Kit avt1355
moja k.Graf riva tnt2 M64 Czy ktoś wie jak zrobić by to działało??
Z góry dzięki za pomoc!!

Stiven

Postautor: Stiven » 25 mar 2003, o 11:32

Witam.
Ja mam ten sam problem.
Niewiem nawet dokładnie jak to podłaczyć do telewizora
Jest tam tyle kabelkówżeaż sie pogubiłem.
Aleto nic jakoś sobie poradzę.
Nie wiemnatomiast doczego służy Con2
wydaje mi sie że trzeba tam podłaczyć +5V
ale nie jestem pewien.
Wiem że dokładny opis jest w numerzy 08/2002 ale jak go zdobyć???!!!!
W archiwum go nie ma!!!!!!!!
Powodzenia.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 25 mar 2003, o 18:01

Do cCON2 należy podłączyć zasilanie np 8VDC i z tego robione jest na układzie stabilizatora +5V czyli napięcie zasilające VCC. Jeżeli to pomoże to załączam skan z opisem tego kitu.

Gość

Postautor: Gość » 3 kwie 2003, o 11:02

Do cCON2 należy podłączyć zasilanie np 8VDC i z tego robione jest na układzie stabilizatora +5V czyli napięcie zasilające VCC. Jeżeli to pomoże to załączam skan z opisem tego kitu.
Witam
Po podlaczeniu

Gość

Postautor: Gość » 3 kwie 2003, o 11:08

Do cCON2 należy podłączyć zasilanie np 8VDC i z tego robione jest na układzie stabilizatora +5V czyli napięcie zasilające VCC. Jeżeli to pomoże to załączam skan z opisem tego kitu.
Witam
Po podłączeniu napiecia 8VDC do CON2 w TV widac jakies migajce paski a czasami nawet zarys obrazu który zaraz ucieka jak to dostroić
Z góry Dziki

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 3 kwie 2003, o 17:08

A oprogramowanie i drivery zainstalowałeśi czy ustawiłeś tryb TV?. Zerknij na stronę http://pwp.netcabo.pt/pscoelho/ oraz http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circ ... index.html tam jest chyba wszystko opisane łącznie z rozwiązywaniem problemów.

atek

Postautor: atek » 17 maja 2003, o 13:08

Panowie, ale czy płytka nie jest źle zaprojektowana????
Stabilizator jest odwrotnie (ale z tym to pikuś), złe projekty pod kondensatory. Braz gniazda J2. Ale największy problem jest z gniazdem VGA, jego się nie wlutuje odwrotnie. zwróćcie uwage gdzie jest pin 1 na płytce a gdzie na gnieździe. zamiast wlutować na zewnątrz to należałoby do środka. a te brakujące otwory??? Ucinać??? łatwiej by było pomyśleć przy projekcie.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 17 maja 2003, o 18:52

atek napisał:
zamiast wlutować na zewnątrz to należałoby do środka. a te brakujące otwory??? Ucinać??? łatwiej by było pomyśleć przy projekcie.
te uwagi to raczej do autora tego miniprojektu :). Ja szczerze mówiąc w ogóle nie oglądałem tej płytki drukowanej. Ale ja myślę, że Stiven i Gello sobie z tym do tej pory już poradzili :)

atek

Postautor: atek » 19 maja 2003, o 15:40

Nie no, OK. Da się zrobić, ale wiele przeróbek i kabelków w których można się pogubić.
Poza tym, to kolejny KIT AVT, ktory okazał się rzeczywiście kitem. Ostatnio miałem problemy z IDE-USB, także błędy. Poprostu za dużo błędów w projektach publikowanych i później sprzedawanych. Czy to MS Windows, że za błędy się płaci???

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 19 maja 2003, o 17:19

A sprawdzałeś w erartach do kitów podobno są takie na witrynie EP, może tam błędy są poprawione. Ale zgadzam się z tobą że jeśli już są w sprzedaży to powinny być wolne od błędów.

slpc
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2003, o 11:41

Postautor: slpc » 26 cze 2003, o 20:46

Czy ten KIT wydany przez AVT działa?
Płytka jest nie zgodna ze schematem ideowym?

Pozdrawiam :-)

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości