Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Nowe KITY

speacetronic
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2006, o 20:05
Lokalizacja: Żarki Letnisko
Kontaktowanie:

Nowe KITY

Postautor: speacetronic » 14 lut 2019, o 12:39

Czy Kity z Elektroniki Praktycznej są w ogóle dostępne, bo szukam i nawet wzmianki w sklepie nie ma.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nowe KITY

Postautor: Jacek Bogusz » 15 lut 2019, o 16:14

Tak, są dostępne, ale... Niestety, współcześnie kity już nie sprzedają się tak, jak 15-20 lat temu. Internet wszystko zmienił. Teraz łatwo jest zaprojektować płytkę lub ściągnąć zbiór ją zawierający, wysłać do produkcji, kupić części itd. Ale wracając do pytania. Decyzję o wprowadzeniu kitu do sprzedaży podejmuje "handlowy" na podstawie tego, czy w ogóle jest zainteresowanie zakupem. Jeśli zestaw jest chodliwy, to można kupić komplet części, jeśli kilka osób pyta o zestaw, to można kupić płytkę, a w części trzeba zaopatrzyć się osobno. Jeśli jest mniej niż 4-5 chętnych na zakup, to najczęściej pomimo publikacji opisu w EP czy EDW kitu nie jest wprowadzany do sprzedaży. W takiej sytuacji proszę pisać na adres serwis@avt.pl, a tam w pracowni konstrukcyjnej na pewno znajdą jakieś rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Vir84
-
-
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2016, o 21:25

Re: Nowe KITY

Postautor: Vir84 » 25 lut 2019, o 11:04

Tak, są dostępne, ale... Niestety, współcześnie kity już nie sprzedają się tak, jak 15-20 lat temu. Internet wszystko zmienił. Teraz łatwo jest zaprojektować płytkę lub ściągnąć zbiór ją zawierający, wysłać do produkcji, kupić części itd. Ale wracając do pytania. Decyzję o wprowadzeniu kitu do sprzedaży podejmuje "handlowy" na podstawie tego, czy w ogóle jest zainteresowanie zakupem. Jeśli zestaw jest chodliwy, to można kupić komplet części, jeśli kilka osób pyta o zestaw, to można kupić płytkę, a w części trzeba zaopatrzyć się osobno. Jeśli jest mniej niż 4-5 chętnych na zakup, to najczęściej pomimo publikacji opisu w EP czy EDW kitu nie jest wprowadzany do sprzedaży. W takiej sytuacji proszę pisać na adres serwis@avt.pl, a tam w pracowni konstrukcyjnej na pewno znajdą jakieś rozwiązanie.
A czemu tak trudno otrzymać serwis@avt.pl wsady do procków? Często publikowane są paczki z PCB bez wsadu. I bardzo ciężko jest uzyskać wsady :(

Grzegorz Becker
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 10 cze 2011, o 08:15

Re: Nowe KITY

Postautor: Grzegorz Becker » 25 lut 2019, o 11:36

Panie Pawle, przecież od co najmniej czterech lat otrzymuje Pan od nas wsady, o które Pan prosi.
Rozmawialiśmy o tym ostatnio i wydawało mi się że temat już wyczerpaliśmy?

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Nowe KITY

Postautor: r-mik » 25 lut 2019, o 19:51

A czemu tak trudno otrzymać serwis@avt.pl wsady do procków? Często publikowane są paczki z PCB bez wsadu. I bardzo ciężko jest uzyskać wsady :(
Autor też nie chce dać wsadów?

Wsady i w przeważającej większości źródła akurat do moich projektów dostępne są na stronie EP (jakoś nie mam problemu ze znalezieniem) i na moich stronach. Bywa, że wysyłam kody na e-mailową prośbę, bo nie chce mi się udowadniać, że kody są dostępne.

Może trzeba lepiej szukać?
Może warto napisać do autora?

Awatar użytkownika
Vir84
-
-
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2016, o 21:25

Re: Nowe KITY

Postautor: Vir84 » 26 lut 2019, o 14:18

A czemu tak trudno otrzymać serwis@avt.pl wsady do procków? Często publikowane są paczki z PCB bez wsadu. I bardzo ciężko jest uzyskać wsady :(
Autor też nie chce dać wsadów?

Wsady i w przeważającej większości źródła akurat do moich projektów dostępne są na stronie EP (jakoś nie mam problemu ze znalezieniem) i na moich stronach. Bywa, że wysyłam kody na e-mailową prośbę, bo nie chce mi się udowadniać, że kody są dostępne.

Może trzeba lepiej szukać?
Może warto napisać do autora?
Czasem się zdarza że autor nie chce dać, albo nie odpisuje :(
Ale bardziej mówię o tym jak nie ma kontaktu z autorem :)
Sprawdzam strony i czasami są tylko same wzory PCB ;)

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości