Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

wzmacniacz Live Sound

Awatar użytkownika
Agrest
-
-
Posty: 129
Rejestracja: 7 maja 2003, o 21:31
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Agrest » 23 lis 2004, o 02:54

Teraz już nie pamiętam, a nie zobaczę, bo są przykręcone żelastwem do radiatora. Ale na pewno jakieś stare "becaki" z grupy C. Mozliwe, że dałem BC237C, bo w szuflandii mam ich najwięcej.
A "słynny" kondensator, to C3. Z postów wynika, że jestem kolejną osobą która wywalila go w cholerę i pozbyła się problemu płonącej końcówki.
PozdrA

PITER_KK
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2004, o 17:42
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

ratunku

Postautor: PITER_KK » 2 sty 2005, o 17:55

Złożyłem wzmacniacz tak jak należy. Z drobnymi poprawkami (usunołem kondensator C3 i wstawiłem tą brakującą zworkę) uruchomiłem go a on nie działa. Nie moge go ustawić kręce Pr2 i nic się nie zmienia. Tak sobie myślałem że to może być wina transformatora bo nie kupywałem nowego tylko wsadziłem z innego wzm... Trafo te ma 100 W i napięcie 2x24V.

Awatar użytkownika
Agrest
-
-
Posty: 129
Rejestracja: 7 maja 2003, o 21:31
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Agrest » 2 sty 2005, o 22:07

Tak z pamięci trudno coś poradzić. Jakie masz napięcia na tranzystorach końcowych, jakie na zasilaniu wzm. operacyjnego, a jake na jego wyjściu? Jaki prąd wzmacniacz ciągnie z trafo? Masz na płytkach jakieś elementy które się mocno grzeją?

Dobrym zwyczajem jest wstawienie dużych rezystorów np. 200 ohmów zamiast bezpieczników, na czas uruchamiania wzmaciacza. Jeżeli dziala z rezystorami, to je wyciągasz i wstawiasz bezpieczniki.

PozdrA

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 3 sty 2005, o 08:44

Witam!
Załączam schemat ideowy i montarzowy "Life Sound".

Jak komuś potrdzebne to mam EP 5/94 i 10/94. Moge zesaknować
Załączniki
Schemat montarzowy.jpg
(0 Bajtów) Pobrany 209 razy
Schemat Life Sound.jpg

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości