Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT-5563 Avila

sandworm
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2018, o 10:33

AVT-5563 Avila

Postautor: sandworm » 29 maja 2018, o 11:01

Witam.
Próbuję uruchomić "kopię" kitu AVT-5563 (kitu chyba do dziś nie można kupić w AVT....). "Kopię" bo nie na AVR tylko na STM32F103C8T6.
Po inicjalizacji ( a także bez niej) mam biały (nie czarny) ekran (podświetlenie działa). Wyświetlacz kupiony osobno (nie oryginał wyjęty z telefonu).
Program napisany na bazie plików "wordowych" udostępnionych do pobrania na tym portalu.
Czy udostępnione pliki nie zawierają błędów (jest kilka literówek)?
Czy jest szansa na cały (zweryfikowany kompilacją) projekt?
Jak normalnie zachowuję się ten lcd po podłączeniu zasilania i braku komunikacji (biały ekran?) ?
pozdrawiam

sandworm

sandworm
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2018, o 10:33

Re: AVT-5563 Avila

Postautor: sandworm » 30 maja 2018, o 13:38

Dostałem uszkodzony telefon (brak ładowarki i akumulatora). Wymontowałem LCD. Po podłączeniu do płytki ten sam efekt (biały ekran).
Na obu LCD jeżeli zaremuję inicjalizację LCD-ka ( tylko migam sobie podświetleniem) też biały ekran. Znalazłem w necie program w BASCOM-ie. Po przerobieniu funkcji inicjalizacji na C (różni się trochę od wersji Pana Wołgajewa) na nowym zamienniku LCD nadal biały ekran ale na używanym LCD-ku ... czarny :-) . Po zmianie na końcu funkcji inicjalizującej (zapis do pamięci ekranu tej samej wartości) mam ekran czerwony, niebieski itd. Co prawda z kilkoma poziomymi czarnymi liniami ale i tak jest sukces. Walczę dalej.
Jest szansa na pomoc Pana Wołgajewa ? (rzadko tu chyba zagląda)

robertw
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2008, o 08:06
Lokalizacja: Mińsk/Wa-wa

Re: AVT-5563 Avila

Postautor: robertw » 17 cze 2018, o 19:16

Witam,
Stosowne kody inicjalizacyjne wysłałem na maila. Pozdrawiam... Robert W.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości