Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT 5540 - regulacja głośności

andrzejb
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2006, o 09:53
Lokalizacja: Poznań

AVT 5540 - regulacja głośności

Postautor: andrzejb » 20 wrz 2016, o 22:52

Witam,
Zmontowałem kit AVT 5540 - radioodbiornik z modułem RDA5807 -kupowałem w AVT tylko PCB. Plik z programem do procesora pobrałem z materiałów dodatkowych do EP 5/2016. Zaprogramowałem procesor - zegar wewn. 8MHz, wyłączony podział przez 8.
Jedna rzecz nie działa jednak prawidłowo. Obrót prawym impulsatorem w lewo zmniejsza głośność do minimum (brak sygnału), po czym następuje przeskok do głośności maksymalnej, znowu głośność się zmniejsza i tak cyklicznie. Obrót tym impulsatorem w prawo zwiększa głośność, po osiągnięciu głośności maksymalnej układ nie reaguje na dalszy obrót co jest prawidłowe. W wykazie elementów do zestawu nie podano typu impulsatora, Wypróbowałem ich kilka, bez efektu. Również ponowna kompilacja projektu i uzyskanie nowego pliku wynikowego nie przyniosła poprawy. Mam dwa egzemplarze procesora. Jest to Atmega 168A-PU. Z materiałów Atmela wywnioskowałem że brak różnic w rejestrach i sygnaturze. Nie potrafię niestety samodzielnie przeanalizować plików źródłowych programu w poszukiwaniu ewentualnego błędu w programie. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
procesorowiec
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 10 cze 2011, o 11:15

Re: AVT 5540 - regulacja głośności

Postautor: procesorowiec » 22 wrz 2016, o 05:38

Proszę spróbować z tym wsadem: serwis.avt.pl/files/radioRDA_vol_corr.zip

andrzejb
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2006, o 09:53
Lokalizacja: Poznań

Re: AVT 5540 - regulacja głośności

Postautor: andrzejb » 23 wrz 2016, o 18:58

Witam,
Sprawdziłem nowy wsad do mikroprocesora Teraz działa prawidłowo. Dziękuję.
Mój impulsator nie posiada żadnych oznaczeń. Sprzedawca deklarował jedynie że ma 30 impulsów na obrót.
Pewne mankamenty ujawniają się przy szybkim kręceniu osią. Wówczas przy obrocie w prawo przejściowo zdarzają się zmniejszenia wartości a przy obrocie w lewo - zwiększenia. Dotyczy to zarówno regulacji częstotliwości jak i głośności. Czy jest to efekt drgania styków którego już nie można wyeliminować programowo ?
I jeszcze druga sprawa - musiałem zamienić wyprowadzenia A i B na płytce - zamiast wlutować bezpośrednio w płytkę skrzyżowałem za pomocą odcinków przewodu. Tylko w ten sposób uzyskałem efekt zwiększania wartości przy obrocie w prawo i zmniejszania przy obrocie w lewo. Widocznie zdarzają się różne układy wyprowadzeń impulsatora.
Czy jest możliwość udostępnienia całego projektu w wersji źródłowej po poprawkach ?
Pozdrawiam,
Andrzej

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości