Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT977 nie działa poprawnie - zły wsad?

byRafall
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2014, o 15:52

AVT977 nie działa poprawnie - zły wsad?

Postautor: byRafall » 11 cze 2014, o 16:04

Witam mam problem kitem AVT977 tj.szybka ładowarka NiCd. Kupiłem płytkę z zaprogramowanym układem polutowałem do "kupy" i za żadne skarby układ nie chce ze mną gadać. Podstawową wadą mojego układu jest fakt że ładowarka nie kończy ładowania baterii na czas doprowadzając do przeładowania. Sprawdzałem montaż elementów dziesiątki razy, zimne luty, wartości elementów wszystko jest ok. Wysłałem nawet na gwarancje niestety układ przyszedł w takim stanie jak wysłałem z dopiskiem "naprawione". Obawiam się że wsad jest zły lub źle są ustawione fusebity.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: AVT977 nie działa poprawnie - zły wsad?

Postautor: rafal.220 » 11 cze 2014, o 16:58

Witam.

Skoro z góry zakładasz, ze wsad zawiera błędy, to nie ma sensu abym tracił czas na analizę schematu.
Tak na marginesie ostatnio sklepałem coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=wzILZIVZRw8
Projekt powstał bardzo szybko, a schemat opracowałem w jedno popołudnie. Nie potrzeba żadnych Procków by zrobić fajną ładowarkę z funkcją zasilacza. (wystarczy tylko woltomierz, oraz amperomierz celem nastawy parametrów ładowania.)

byRafall
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2014, o 15:52

Re: AVT977 nie działa poprawnie - zły wsad?

Postautor: byRafall » 11 cze 2014, o 20:50

Poradziłem sobie już z ładowarką zrobiłem na lm317 niestety. Układ ładowarki leży, wydałem na niego pare złotych i pomyślałem żeby go w końcu uruchomić. Moge liczyć na pomoc ze strony forumowiczów odnośnie wsadu? Również z fusami gdyby to było możliwe.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości