Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zestaw AVT 5165 - problem z uruchomieniem

Kobranoc
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2013, o 13:19

Zestaw AVT 5165 - problem z uruchomieniem

Postautor: Kobranoc » 27 gru 2013, o 13:23

Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
Być może ktoś będzie mógł pomóc, bo moja wiedza w dziedzinie elektroniki ogranicza się do umiejętności złożenia prostego układu według gotowego schematu.
Kupiłem i złożyłem zestaw AVT 5165 - Pojazd integracyjny. Zrobiłem wszystko według załączonych do zestawu schematów i instrukcji, korzystając z dołączonych płytek i elementów. Złożyłem, odpaliłem i... cisza. Żadnych oznak życia.
Czy istnieje możliwość sprawdzenia układu w warunkach domowych, przy użyciu prostego uniwersalnego miernika, żeby zidentyfikować przyczynę niesprawności układu?
Jeśli to możliwe, to bardzo proszę o wskazanie metod i punktów pomiarów, które pozwoliłyby na wykrycie niesprawnych elementów lub obwodów i uruchomienie układu. Załączam zdjęcia zmontowanego pojazdu (odbiornik) od strony elementów i ścieżek.
A tutaj link do schematów, według których składałem zestaw: sklep.avt.pl/product/attachment/96a4145f9bd509e5ba13681f7d702211/pl_PL/5165.pdf
Załączniki
AVT5165 003.jpg
AVT5165 002.jpg
AVT5165 001.jpg

Grzegorz Becker
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 10 cze 2011, o 08:15

Re: Zestaw AVT 5165 - problem z uruchomieniem

Postautor: Grzegorz Becker » 1 sty 2014, o 18:16

Witam
Jeżeli kodowanie w nadajniku i odbiorniku jest ustawione identycznie to układ powinien zadziałać odrazu prawidłowo. Proszę sprawdzić działanie układów BA6418 poprzez podanie stanów wysokich na nóżki 1 albo 3, jeżeli silniki działają prawidłowo pozostaje problem z torem radiowym. Proponuję odesłać zmontowany zestaw do SERWISU AVT, uruchomimy go i odeślemy.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości