Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

haz
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2012, o 20:06

AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: haz » 27 lis 2012, o 20:21

Witam.

Mam prośbę do kogoś kto zna Bascom'a lub przerabiał program z kitu AVT5341 do współpracy z drugim skrzydłem bramy.
Nie znam się na programowaniu a potrzebuję zmodyfikowaną wersję wsadu do procesora.
Wg autora:
Modyfikacje
programu ograniczą się do:
– zmiany konfiguracji pinów PC0…PC2 z wyjść na wejścia A/C;
– nadania pinom PD2 i PD3 poziomu niskiego zamiast wysokiego,
– dodaniu zmiennych, analogicznych do istniejących,
– zrealizowaniu obsługi dodatkowych dwóch przekaźników,
– dodaniu odpowiednich opóźnień, zgodnie z potrzebami.
...no i problem polega na tym zrealizowaniu obsługi dodatkowych przekaźników.
Dodatkową modyfikacją jakiej potrzebuje to żeby 1 skrzydło działało niezależnie od drugiego czyli zabezpieczenie przeciążeniowe pierwszego nie wyłączało drugiego. Po prostu nie mam krańcówek i wyłączanie silników chce wykonać za pomocą tego zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowego.

A to kod programu:

Kod: Zaznacz cały

$regfile = "m8def.dat" 'korzystamy z AMTEGA8 $crystal = 1000000 'taktowanie wewnętrznym oscylatorem 1MHz Config Pinb.6 = Input 'otwieranie bramy Config Pinb.7 = Input 'zamykanie bramy Config Pind.0 = Output 'przekaźnik PK1 Config Pind.1 = Output 'przekaźnik PK2 Config Pinb.0 = Output 'przekaźnik PK3 Config Pinc.0 = Output 'ustawienie nieużywanych pinów jako wyjścia Config Pinc.1 = Output Config Pinc.2 = Output Config Pind.2 = Output Config Pind.3 = Output Config Pind.4 = Output Config Pind.5 = Output Config Pind.6 = Output Config Pind.7 = Output Config Pinb.1 = Output Config Pinb.2 = Output ' Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc 'konfiguracja wewnętrznego przetwornika A/c Start Adc 'uruchomienie wewnętrznego przetwornika A/C Reset Portd.0 'wyłączenie PK1 Reset Portd.1 'wyłączenie PK2 Reset Portb.0 'wyłączenie PK3 Set Portb.6 'włączenie wewnętrznych rezystorów podciągających Set Portb.7 Set Portc.0 Set Portc.1 Set Portc.2 Set Portd.2 Set Portd.3 Set Portd.4 Set Portd.5 Set Portd.6 Set Portd.7 Set Portb.1 Set Portb.2 Dim Rez As Integer 'napięcie z rezystora R8 Dim Pot_min As Integer 'napięcie z potencjometru P1 Dim Pot_max As Integer 'napięcie z potencjometru P2 Dim Otw As Bit 'flaga otwierania Dim Zam As Bit 'flaga zamykania Dim Czas As Integer 'zmienna odliczająca czas do samozamknięcia Dim Czas_pom As Bit 'flaga uaktywniająca odliczanie do samozamknięcia Reset Otw 'wygaszenie flag Reset Zam Reset Czas_pom Do 'początek nieskończonej pętli Rez = Getadc(5) 'przechwycenie wartości napięć na wejściach ADC Pot_max = Getadc(4) Pot_min = Getadc(3) If Rez >= Pot_max Then 'wykrywanie przeciążenia Reset Portd.0 'wyłączenie silnika Reset Portd.1 Waitms 100 Reset Portb.0 'wyłączenie zasilacza Reset Otw 'wygaszenie flag otwierania/zamykania Reset Zam End If If Rez <= Pot_min Then 'wykrywanie zakończenia pracy siłownika Reset Portd.0 'wyłączenie silnika Reset Portd.1 Waitms 100 Reset Portb.0 'wyłączenie zasilacza Reset Otw 'wygaszenie flag otwierania/zamykania Reset Zam End If Debounce Pinb.6 , 0 , Otw , Sub 'sprawdzenie stanu wejść z modułu radiowego Debounce Pinb.7 , 0 , Zam , Sub 'jeżeli stan niski -> przeskocz If Otw = 1 And Czas_pom = 0 Then 'po otwarciu uaktywniamy odliczanie do zamknięcia Set Czas_pom End If If Czas_pom = 1 Then 'jeżeli flaga autozamykania jest aktywna, Czas = Czas + 1 'z kadym obiegiem pętli dodajemy 1 End If If Czas_pom = 1 And Czas >= 2500 Then 'po upływie czasu (kilku minut) uruchamiamy zamykanie Czas_pom = 0 Czas = 0 Reset Zam 'ustawienie odpowiednich flag Set Otw Waitms 100 End If If Otw = 0 And Zam = 0 Then Reset Portd.0 'jeżeli zmienne są wyzerowane Reset Portd.1 'pozostań w tym stanie Reset Portb.0 'tj. silnik i zasilacz wyłączone End If If Otw = 1 And Zam = 0 Then 'jeżeli aktywne jest otwieranie bramy Set Portb.0 'uruchom zasilacz Waitms 100 Reset Portd.0 'włącz tylko PK2 Set Portd.1 End If If Otw = 0 And Zam = 1 Then 'jeżeli aktywne jest zamykanie bramy Set Portb.0 'uruchom zasilacz Waitms 100 Set Portd.0 'włącz tylko PK1 Reset Portd.1 End If If Otw = 1 And Zam = 1 Then 'jeżeli wystąpi taka sytuacja Reset Portd.0 'wyłącz wszystko i wygaś flagi Reset Portd.1 Reset Portb.0 Reset Otw Reset Zam Waitms 100 End If Waitms 50 'opóźnienie główne Loop End 'koniec programu Otw: 'po ururomieniu otwierania Toggle Otw 'zmień stan flagi Otw na przeciwny Waitms 100 Return Zam: 'po uruchomieniu zamykania Reset Czas_pom 'bezwarunkowo wygaś flagę autozamykania Toggle Zam 'zmień stan flagi Zam na przeciwny Waitms 100 Return

hoopen1
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2012, o 22:56

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: hoopen1 » 27 lis 2012, o 21:23

Chciałbym pomóc niestety nie bardzo się orientuję ;0, ale widziałem tutaj gościu wypowiadał się właśnie na temat modyfikowania wsadu mam nadzieję, że dostrzeże ten wątek bo chłopina bardzo mądry był w każdym razie taki się wydawał jak czytałem jego posty :)

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: rafal.220 » 27 lis 2012, o 23:22

Faktycznie... Bascom tylko dla tych którzy na tym się znają...
Programowanie wierszem poleceń, to wyższa szkoła jazdy...
Osobiście programuję graficznie... (język dla przedszkolaków)

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: matrix » 28 lis 2012, o 17:55

Nie chce mi się analizować kodu bo do niczego mi on, ale gdybym wiedział dokładnie gdzie wstawić i jakie zmienne dorzucić to bym Ci to wstawił.

haz
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2012, o 20:06

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: haz » 28 lis 2012, o 18:31

Nie chce mi się analizować kodu bo do niczego mi on, ale gdybym wiedział dokładnie gdzie wstawić i jakie zmienne dorzucić to bym Ci to wstawił.
....czemu miał służyć ten wpis? Wyrażeniu braku chęci autora do pomocy i nabiciu kolejnego posta?
Nie po to zakładałem temat żeby się dowiedzieć ile jest tu osób które NIE chcą mi pomóc.
A gdybym i ja wiedział dokładnie co i gdzie wstawić to sam bym to zrobił a nie zwracał się o pomoc.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: matrix » 28 lis 2012, o 18:40

....czemu miał służyć ten wpis? Wyrażeniu braku chęci autora do pomocy i nabiciu kolejnego posta?
Nie po to zakładałem temat żeby się dowiedzieć ile jest tu osób które NIE chcą mi pomóc.
Słuchaj mnie gościu, nie jestem tu na forum tak świeży jak Ty żeby nabijać sobie posty.
Nie wszedłem tu też z pewnością na chwilę jak Ty, bo nie potrafisz poradzić sobie z błahym problemem i szukasz jednorazowej pomocy.
Nabijanie postów to jakaś wymyślona przez dzieci neo głupota którą ja mam totalnie w du...e. Nie bawi mnie jakieś sztuczne zwiększanie sobie ilości postów.
Moja wypowiedź miała "zmusić" Cię do tego byś choć trochę zadał sobie trudu i dowiedział się co i gdzie trzeba wstawić by kod usprawnić tak jakbyś tego chciał.

Forum jest od pomocy, owszem, ale nie sądzisz chyba że zrobimy wszystko za Ciebie?

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: rafal.220 » 28 lis 2012, o 21:40

<haz> szkoda że Twój projekt nie jest oparty na ATmega168 bądź ATmega32...
Wolną chwilą napisałbym program dedykowany specjalnie dla Twojej bramy (wszelkie emocje są tu zbędne)

haz
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2012, o 20:06

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: haz » 28 lis 2012, o 22:32

Chodzi o to, że jest to gotowy kit do samodzielnego montażu przewidziany do pracy z 1 skrzydłem. Można go dostosować do pracy z bramą dwuskrzydłową za pomocą dodatkowej płytki z przekaźnikami ale przebudowę programu autor zostawia już w gestii nabywcy. Myślałem, że jest tu na forum osoba która już ten temat przerabiała i ma zmodyfikowaną wersję wsadu. Sam nie bardzo potrafię programować i wszelkie próby modyfikacji kodu nie dają efektu...

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: matrix » 28 lis 2012, o 22:45

Na początku konfigi mają wyglądać tak:

Kod: Zaznacz cały

Config Pinc.0 = input 'zmieni pinc.0 w wejście Config Pinc.1 = input 'zmieni pinc.1 w wejście Config Pinc.2 = input 'zmieni pinc.2 w wejście Config Pind.2 = Output Config Pind.3 = Output Config Pind.4 = Output Config Pind.5 = Output Config Pind.6 = Output Config Pind.7 = Output Config Pinb.1 = Output Config Pinb.2 = Output ' Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc 'konfiguracja wewnętrznego przetwornika A/c Start Adc 'uruchomienie wewnętrznego przetwornika A/C Reset Portd.0 'wyłączenie PK1 Reset Portd.1 'wyłączenie PK2 Reset Portb.0 'wyłączenie PK3 Set Portb.6 Set Portb.7 Set Portc.0 Set Portc.1 Set Portc.2 reSet Portd.2 'wyłączenie PK1 bis reSet Portd.3 'wyłączenie PK2 bis Set Portd.4 Set Portd.5 Set Portd.6 Set Portd.7 Set Portb.1 Set Portb.2
To ustawi portd.2 i portd.3 jako wyjścia sterujące tranzystorami dodatkowych przekaźników i sprowadzi ich bazy do logicznego zera zatykając tranzystory wykonawcze.
Dodatkowa zmienna na początku tego kodu pozwoli na pomiar prądu w drugim skrzydle a zmienne Pot_bis_min i Pot_bis_max pozwolą na ustawianie min i max prądu czułości amperometrycznej.

Kod: Zaznacz cały

Dim Rez_3 as integer 'wprowadzi zmienną dla pomiaru prądu na drugim skrzydle (R3) Dim Rez As Integer 'napięcie z rezystora R8 Dim Pot_min As Integer 'napięcie z potencjometru P1 Dim Pot_max As Integer 'napięcie z potencjometru P2 Dim Pot_bis_min As Integer 'napięcie z potencjometru P1 bis Dim Pot_bis_max As Integer 'napięcie z potencjometru P2 bis Dim Otw As Bit 'flaga otwierania Dim Zam As Bit 'flaga zamykania Dim Czas As Integer 'zmienna odliczająca czas do samozamknięcia Dim Czas_pom As Bit 'flaga uaktywniająca odliczanie do samozamknięcia
Początek pętli Do...Loop trzea zmienić a raczej dodać tak:

Kod: Zaznacz cały

Rez_3 = getadc(0) 'pomiar pradu na R3 Pot_bis_max = getadc(2) Pot_bis_min = getadc(1)
Tyle na początek. Trzeba by dorzucić jeszcze kilka zmiennych, ale może dalej sam pokombinujesz? Wgrywaj soft, testuj. Czegoś się nauczysz.
Pomijając sam fakt tej przeróbki chciałem zauważyć że kod nie jest napisany zbyt dobrze chociażby z tego względu:

Kod: Zaznacz cały

Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc Start Adc 'uruchomienie wewnętrznego przetwornika A/C
Po co włączać na "zawsze" pomiar adc? Ja włączył bym to tylko na czas otwierania i zamykania bramy. W dobie kiedy wszystko oszczędzamy to wyłączenie pomiaru ADC jest jak najbardziej uzasadnione.

Do tego program w ogóle nie podzielony na bloki fnkcyjne. Nieważne.

haz
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2012, o 20:06

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: haz » 29 lis 2012, o 19:16

Witam

dopisałem zmienne wg wskazówek i zacząłem kombinować z obsługą tego drugiego skrzydła. Narazie tylko teoretycznie. Czy to mniejwiecej ma tak wyglądać?:

Kod: Zaznacz cały

Dim Rez As Integer 'napięcie z rezystora R8 Dim Rez_3 As Integer Dim Pot_min As Integer 'napięcie z potencjometru P1 Dim Pot_bis_min As Integer 'napięcie z potencjometru P1 bis Dim Pot_max As Integer 'napięcie z potencjometru P2 Dim Pot_bis_max As Integer 'napięcie z potencjometru P2 bis Dim Otw As Bit 'flaga otwierania Dim Zam As Bit 'flaga zamykania Dim Br1 As Bit 'zatrzymanie skrzydla 1 Dim Br2 As Bit 'zatrzymanie skrzydla 2 If Rez >= Pot_max Then 'wykrywanie przeciążenia Reset Portd.0 'wyłączenie silnika Reset Portd.1 Set Br1 'skrzydlo 1 zatrzymane End If If Rez <= Pot_min Then 'wykrywanie zakończenia pracy siłownika Reset Portd.0 'wyłączenie silnika Reset Portd.1 Set Br1 'skrzydlo 1 zatrzymane End If If Rez_3 >= Pot_bis_max Then Reset Portd.2 Reset Portd.3 Set Br2 'skrzydlo 2 zatrzymane End If If Rez_3 <= Pot_bis_min Then Reset Portd.2 Reset Portd.3 Set Br2 'skrzydlo 2 zatrzymane End If If Br1 = 1 And Br2 = 1 Then 'skrzydlo 1 i 2 zatrzymane - wylacz PK3 Waitms 100 Reset Portb.0 Reset Zam Reset Otw End If
Chodzi mi o to żeby zatrzymanie pierwszego skrzydła nie odłączało napięcia, dopiero gdy skrzydło 1 i 2 są zatrzymane następuje wyłączenie trafa zasilającego.

...no nic idę to skompilować i wgrać, sprawdzę co to zmaściłem.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: matrix » 29 lis 2012, o 19:48

Zapewne jeszcze nic Ci nie wyszło. Trzeba dopisać warunki dla drugiego skrzydła. zmienic warunek wyłączania zasilacza. Jeszcze sporo pracy.

haz
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2012, o 20:06

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: haz » 1 gru 2012, o 20:14

Witam,

faktycznie sporo pracy i główkowania było ale efekty są.
Celem było przerobić tak program żeby wyłączenie siłowników bramy nastąpiło po napotkaniu oporu ale dla każdego skrzydła niezależnie.
A to dlatego, że nie mam możliwości zainstalowania wyłączników krańcowych i tak chciałem zrealizować sterowanie. Pierwotnie zabezpieczenie przeciążeniowe rozłączało obydwa siłowniki nawet przy przeciążeniu jednego i jako zabezpieczenie działało to prawidłowo.
Kod programu może nie jest elegancki ale dla moich potrzeb działa idealnie. W sumie jak na praktycznie znikome pojęcie o programowaniu z efektu jestem zadowolony.

Mam jeszcze tylko jedną prośbę
Po co włączać na "zawsze" pomiar adc? Ja włączył bym to tylko na czas otwierania i zamykania bramy.
jak to przerobić w tym moim kodzie?
Zauważyłem, że trafko zasilające układ sterowania dość się nagrzewa i może ten stały pomiar jest przyczyną?

A to moje wypociny:

Kod: Zaznacz cały

$regfile = "m8def.dat" 'korzystamy z AMTEGA8 $crystal = 1000000 'taktowanie wewnętrznym oscylatorem 1MHz Config Pinb.6 = Input 'otwieranie bramy Config Pinb.7 = Input 'zamykanie bramy Config Pind.0 = Output 'przekaźnik PK1 Config Pind.1 = Output 'przekaźnik PK2 Config Pinb.0 = Output 'przekaźnik PK3 Config Pind.2 = Output 'przekaźnik PK1 bis Config Pind.3 = Output 'przekaźnik PK2 bis Config Pind.4 = Output 'ustawienie nieużywanych pinów jako wyjścia Config Pind.5 = Output Config Pind.6 = Output Config Pinc.3 = Output Config Pinc.1 = Output Config Pind.7 = Output Config Pinb.1 = Output Config Pinb.2 = Output ' Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc 'konfiguracja wewnętrznego przetwornika A/c Start Adc 'uruchomienie wewnętrznego przetwornika A/C Reset Portd.0 'wyłączenie PK1 Reset Portd.1 'wyłączenie PK2 Reset Portb.0 'wyłączenie PK3 Reset Portd.2 'wyłączenie PK1 bis Reset Portd.3 'wyłączenie PK2 bis Set Portb.6 'włączenie wewnętrznych rezystorów podciągających Set Portb.7 Set Portc.3 Set Portc.1 Set Portd.2 Set Portd.3 Set Portd.4 Set Portd.5 Set Portd.6 Set Portd.7 Set Portb.1 Set Portb.2 Dim Rez As Integer 'napięcie z rezystora R8 Dim Rez_3 As Integer 'napiecie z rezystora R3 Dim Pot_max As Integer 'napięcie z potencjometru P2 Dim Pot_bis_max As Integer 'napięcie z potencjometru P2 bis Dim Otw As Bit 'flaga otwierania Dim Zam As Bit 'flaga zamykania Dim Br1 As Bit 'flaga zatrzymania skrzydla 1 Dim Br2 As Bit 'flaga zatrzymania skrzydla 2 Reset Otw 'wygaszenie flag Reset Zam Reset Br1 Reset Br2 Do 'początek nieskończonej pętli Rez = Getadc(5) 'przechwycenie wartości napięć na wejściach ADC Rez_3 = Getadc(0) Pot_max = Getadc(4) Pot_bis_max = Getadc(2) If Rez >= Pot_max Then 'wykrywanie przeciążenia Reset Portd.0 Reset Portd.1 Set Br1 'skrzydlo 1 zatrzymane End If If Rez_3 >= Pot_bis_max Then 'wykrywanie przeciążenia Reset Portd.2 Reset Portd.3 Set Br2 'skrzydlo 2 zatrzymane End If If Br1 = 1 And Br2 = 1 Then 'jezeli skrzydlo 1 i 2 zatrzymane - wylacz PK3 Waitms 100 Reset Portb.0 'wyłączenie zasilacza Reset Zam 'wygaszenie flag Reset Otw Reset Br1 Reset Br2 End If Debounce Pinb.6 , 0 , Otw1 , Sub 'sprawdzenie stanu wejść z modułu radiowego Debounce Pinb.7 , 0 , Zam1 , Sub 'jeżeli stan niski -> przeskocz If Otw = 0 And Zam = 0 Then Reset Portd.0 'jeżeli zmienne są wyzerowane Reset Portd.1 Reset Portd.2 'pozostań w tym stanie Reset Portd.3 Reset Portb.0 'tj. silnik i zasilacz wyłączone End If If Otw = 1 And Zam = 0 Then 'jeżeli aktywne jest otwieranie bramy Set Portb.0 'uruchom zasilacz Waitms 100 If Br1 = 0 Then 'jezeli nie zadzialalo zabezpieczenie przeciazeniowe Reset Portd.0 'włącz tylko PK2 Set Portd.1 End If If Br2 = 0 Then 'jezeli nie zadzialalo zabezpieczenie przeciazeniowe Waitms 500 'odczekaj Reset Portd.2 'włącz tylko PK2 bis - drugie skrzydlo Set Portd.3 End If End If If Otw = 0 And Zam = 1 Then 'jeżeli aktywne jest zamykanie bramy Set Portb.0 'uruchom zasilacz Waitms 100 If Br1 = 0 Then 'jezeli nie zadzialalo zabezpieczenie przeciazeniowe Set Portd.0 'włącz tylko PK1 Reset Portd.1 End If If Br2 = 0 Then 'jezeli nie zadzialalo zabezpieczenie przeciazeniowe Waitms 500 'odczekaj Set Portd.2 'włącz tylko PK1 bis - drugie skrzydlo Reset Portd.3 End If End If If Otw = 1 And Zam = 1 Then 'jeżeli wystąpi taka sytuacja Reset Portd.0 'wyłącz wszystko i wygaś flagi Reset Portd.1 Reset Portd.2 Reset Portd.3 Reset Portb.0 Reset Otw Reset Zam Waitms 100 End If Waitms 50 'opóźnienie główne Loop End 'koniec programu Otw1: 'po uruchomieniu otwierania Toggle Otw 'zmień stan flagi Otw na przeciwny Waitms 100 'wygas flagi przeciazenia Reset Br1 Reset Br2 Return Zam1: 'po uruchomieniu zamykania Toggle Zam 'zmień stan flagi Zam na przeciwny Waitms 100 'wygas flagi przeciazenia Reset Br1 Reset Br2 Return

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: matrix » 1 gru 2012, o 20:22

Trafo może się nagrzewać z dwóch powodów.
1. Za mała moc trafa do zastosowanych siłowników
2. Jeśli bardzo się nagrzewa to za mała moc trafa do zastosowanych siłowników.

Pomiar adc włącz gdy zaczynasz otwierać lub zamykać bramę czyli w momencie gdy dajesz impuls do otwarcia/zamknięcia.
Kod wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

'tu impuls do otwarcia/zamknięcia bramy start adc pomiary pomiary pomiary brama się zatrzymała stop adc
Jak pisałem wcześniej, nie chce mi się analizować kodu więc nie podam Ci na tacy w którym miejscu trzeba to wstawić.

haz
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2012, o 20:06

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: haz » 1 gru 2012, o 20:28

Tak tylko mi nie chodzi o trafo zasilające siłowniki a to które zasila układ sterowania.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: matrix » 1 gru 2012, o 20:34

Może za mała wydajność?

haz
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2012, o 20:06

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: haz » 1 gru 2012, o 20:41

Nie chodzi mi o to, że ono jest gorące tylko dość ciepłe a zasila układ w większości czasu 'w spoczynku' poza tym pomiarem prądu ADC. A trafko jest z kitu, czyli raczej dobrze dobrane. Może to normalne....

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: matrix » 1 gru 2012, o 20:45

Możliwe.
Pewne jest jedno. Na bank obsługa adc nie pobiera tyle prądu żeby zmienić trafo w "grzałkę".

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: rafal.220 » 1 gru 2012, o 20:49

Jeśli masz taką możliwość, to podłącz trafo w stanie jałowym, i sprawdź czy się też będzie nagrzewać.
(być może trafo ma małą sprawność i dlatego się grzeje)
Możesz jeszcze zmierzyć prąd uzwojenia wtórnego.

haz
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2012, o 20:06

Re: AVT5341 sterownik bramy - 2 skrzydła

Postautor: haz » 3 gru 2012, o 18:49

Z tym trafem jednak wszystko w porządku.
Pytanie mam jednak jeszcze co do programu:
jak zrealizować opóźnienie pomiaru ADC prądu siłowników tak żeby pomiar ciągły nastąpił po 1s od startu?
Chodzi o to, że siłowniki mają dość ciężki start i nie za każdym razem płynnie startują.
Myślałem po prostu komendą 'Waitms' po uruchomieniu zamykania ale to spowolni całą pętle i pomiar też będzie wykonywany z opóźnieniem za każdym razem a ja potrzebuję tylko 1s po wystartowaniu.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości