Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT5217-zmiana kodu źródłowego

pimowo
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2012, o 13:26

AVT5217-zmiana kodu źródłowego

Postautor: pimowo » 25 wrz 2012, o 13:39

Witam.
Mam przeogromną prośbę.
Czy da się zmienić tak kod (poniżej), aby pracował z zewnętrznymi przyciskami/przełącznikami ?

Chciałbym, aby to było tak:
-8 przekaźników sterowanych przez PC,
-4 wejścia wykorzystać do włączania/wyłączania przekaźników 1, 2, 3 i 4

Po prostu wszystkie przekaźniki sterowane z PC + przekaźniki 1-4 dodatkowo sterowane przez zewnętrzne przyciski/przełączniki (wejścia 1-4)-coś jakby przełączniki schodowe/krzyżowe-nie ważne gdzie włączę/wyłączę (PC lub przełącznik)
Włączę przełącznikiem, a mogę wyłączyć przez PC lub przełącznik i tak samo w drugą stronę-włączę przez PC, a mogę wyłączyć przez PC lub przełącznik.

Z góry dziękuję za pomoc. Pimowo.

Kod: Zaznacz cały

'****************************************** '****************************************** '** Karta wyjsc z interfejsem RS-485 ** '** Firmware v1.2 (06.08.2009) ** '** Projekt: Mariusz Ciszewski ** '** Publikacja: EP ** '** mariusz.ciszewski(malpa)elportal.pl ** '** Firmware v1.2a (21.09.2012) ** '****************************************** '****************************************** Const Fw = ", FV-1.2a" $regfile = "ATtiny2313.DAT" $crystal = 8000000 $baud = 4800 Config Pinb.0 = Output Config Pinb.1 = Output Config Pinb.2 = Output Config Pinb.3 = Output Config Pinb.4 = Output Config Pinb.5 = Output Config Pinb.6 = Output Config Pinb.7 = Output Config Portd.0 = Output Config Portd.1 = Output Config Portd.4 = Output Out1 Alias Portb.7 Out2 Alias Portb.6 Out3 Alias Portb.5 Out4 Alias Portb.4 Out5 Alias Portb.3 Out6 Alias Portb.2 Out7 Alias Portb.1 Out8 Alias Portb.0 Nadawanie Alias Portd.4 Declare Sub Czekaj Echo Off Const Urzadzenie = "Urz: " Dim Rozkaz As String * 4 Dim Opoznienie$ As Byte Dim Numer_karty$ As Byte Dim Numer_urzadzenia$ As Byte Dim Stan$ As Byte Dim Adres As Byte Dim Zmienna_adresowa As String * 2 Dim Zmienna_interpretacyjna As String * 1 Dim Dr$ As Byte Const Ramka = ": OK > [karta][urzadzenie][stan] " '********************************************************************** '*Tu nalezy ustawic adres karty, dla ktorej program jest przeznaczony Adres = 01 '********************************************************************** Call Czekaj Set Nadawanie Print Print Urzadzenie ; Adres ; Fw ; Ramka Printbin &H13 Reset Nadawanie Do Numer_karty$ = 0 Input Rozkaz Dr$ = Len(rozkaz) If Dr$ = 4 Then ' ograniczenie tylko dla ramek 4-bajtowych Zmienna_adresowa = Left(rozkaz , 2 ) Numer_karty$ = Val(zmienna_adresowa) Zmienna_interpretacyjna = Mid(rozkaz ,3 , 1) Numer_urzadzenia$ = Val(zmienna_interpretacyjna) Zmienna_interpretacyjna = Mid(rozkaz , 4 , 1) Stan$ = Val(zmienna_interpretacyjna) If Numer_karty$ = Adres Or Numer_karty$ = 99 Then If Stan$ = 0 Then Select Case Numer_urzadzenia$ Case 1 : Reset Out1 Case 2 : Reset Out2 Case 3 : Reset Out3 Case 4 : Reset Out4 Case 5 : Reset Out5 Case 6 : Reset Out6 Case 7 : Reset Out7 Case 8 : Reset Out8 Case 9 : Portb = 0 End Select End If If Stan$ = 1 Then Select Case Numer_urzadzenia$ Case 1 : Set Out1 Case 2 : Set Out2 Case 3 : Set Out3 Case 4 : Set Out4 Case 5 : Set Out5 Case 6 : Set Out6 Case 7 : Set Out7 Case 8 : Set Out8 Case 9 : Portb = 255 End Select End If If Numer_karty$ = 0 Then Call Czekaj Set Nadawanie Print "Urzadzenie nr " ; Numer_urzadzenia$ ; " na karcie nr " ; Numer_karty$ ; " zostalo " ; If Stan$ = 0 Then Print "wylaczone." ; If Stan$ = 1 Then Print "wlaczone." ; Print Print Print Urzadzenie ; Adres ; Fw ; Ramka Print Printbin &H13 Reset Nadawanie End If End If Loop Sub Czekaj For Opoznienie$ = 1 To Adres Waitms 150 Next Opoznienie$ End Sub End

pimowo
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2012, o 13:26

Re: AVT5217-zmiana kodu źródłowego

Postautor: pimowo » 1 paź 2012, o 22:59

Już sobie poradziłem, wystarczyło użyć przerwań-BASCOM help pomógł ;)

gitaravvv3
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2012, o 19:48

Re: AVT5217-zmiana kodu źródłowego

Postautor: gitaravvv3 » 21 lis 2012, o 19:49

U mnie te przerwania nie działają... Co jest a mam ten sam problem?

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości