Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT 1616 - AVTDUINO wyświetacz LED

traxman
-
-
Posty: 215
Rejestracja: 7 lip 2011, o 11:19

AVT 1616 - AVTDUINO wyświetacz LED

Postautor: traxman » 29 sie 2011, o 19:12

Właśnie dostałem przesyłkę z płytką AVT1616, potrzebowałem wyświetlacza do Avtduino, początkowo RTC PCF8583 nie miał być montowany, ale skoro znalazłem w szufladzie, to co mi tam, przynajmniej nie zgubię.
Nieco dziwi mnie jednak brak możliwości zasilania rezerwowego układu RTC, każdorazowe wyłączenie płytki z zasilania powoduje kasowanie nastaw. Dodałem więc baterię CR2032 z klipsem SMD i dwie diody kluczujące zasilanie PCF'a zgodnie ze schematem:
pwr.png
Oczywiście przeróbka wymaga rzezania płytki czego bardzo nie lubię. Od strony elementów należy przeciąć ścieżkę +5V obok C2 oraz przy PCF, tak jak zaznaczone to jest pomarańczowymi krzyżykami:
tl.jpg
oraz od strony bottom przecinając pole miedzi przygotować odizolowane pady i wlutować baterię i diody BAS85, dodatkowo w miejscu przecięcia ścieżki przy PCF należy wywiercić otwór 0.8mm pod zworę - "przelotkę" zasilania, trafi dokładnie w pole lutownicze diody BAT85. Obok baterii należy jeszcze wykonać zworę pola masy i ścieżki GND oraz zasilania +5V pomiędzy złączem ICSP(2) i U2(3):
bl.jpg
W miejsce czujnika temperatury DS1820, można z powodzeniem po usunięciu R18 zastosować LM35 pamiętając o "odwrotnym" wlutowaniu czyli zamianie końcówek 1 z 3.

Fajnie gdyby płytka miała możliwość przełączania zasilania z 5V na 3.3V, nie jest to specjalnie wykorzystane z Arduino, ale w innych projektach może się przydać.

Chyba w następnych zleceniach produkcyjnych płytki warto dodać podtrzymanie bateryjne?

PS.Dlaczego żadne z pól miedzi w projekcie płytki nie jest połączone z masa?

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości