Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT 966 problem z FTP i RS232

Maxwell
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2011, o 18:51
Lokalizacja: Szczecin

AVT 966 problem z FTP i RS232

Postautor: Maxwell » 25 maja 2011, o 19:19

Witam,
zmontowałem samodzielnie kit AVT966 na płytce wykonanej przeze mnie i mam problem z komunikacją przez rs232. Skonfigurowany HyperTerminal nie pokazuje nic, putty wyrzuca "krzaczki", które różnią się od siebie po zmianie prędkości transmisji. Połączenia między PIC'em i MAX'em 232 są, przewód sprawny. Próbowałem z kilkoma nowymi układami MAX232, na wszystkich jest to samo. W nocie katalogowej MAX'a znalazłem, że pracuje on z kondensatorami 1uF (na schemacie jest 10uF) więc wymieniłem kondensatory w obwodzie MAX'a na 1uF, jednak to nie pomogło. Krzaczki pokazują się tylko podczas trzymania przycisku i podłączania zasilania i zawsze są dokładnie takie same (zależy od prędkości transmisji).

Drugim problemem jest połączenie FTP z kartą. Samo połączenie prawdopodobnie jest prawidłowe, jednak kiedy wrzucam plik binarny utworzony przez program MPFS.exe i odświeżam stronę internetową karty w prawym górnym rogu wyświetla mi się słowo "ników". Nie ma znaczenia czy wrzucam oryginalną czy zmodyfikowaną stronę zawsze jak tworzę plik binarny jest to samo (czasem do tego dochodzą losowe znaki). W okienku z logami TotalCommander pokazuje się 502 not implemented. Ktoś miał takie problemy i je rozwiązał? Lub ewentualnie jest ktoś, kto zajmował się tym kitem w EP i wie jak poradzić sobie z tymi problemami? Dodam, że zastosowałem eeprom 24c64, bo taki miałem pod ręką. Okazał się wystarczający. Po zmontowaniu karta działała prawidłowo, teraz nie da się w żaden sposób wgrać nowej strony poza programowaniem eeproma. :/
Pozdrawiam,
Maxwell

Xweldog
-
-
Posty: 231
Rejestracja: 16 sty 2009, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Xweldog » 25 maja 2011, o 20:49

Hey
Nie wiem czy ta podpowiedź Ci się przyda ale nie dawno u mnie w zakładzie zbiesiła się jedna drukarka termiczna. Drukowała krzaczki, zmieniające się przy zmianie niektórych parametrów. Przeszło jej po przestawieniu liczby bitów.

Maxwell
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2011, o 18:51
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Maxwell » 26 maja 2011, o 20:49

A z ilu na ile bitów było zmienione?

Xweldog
-
-
Posty: 231
Rejestracja: 16 sty 2009, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Xweldog » 27 maja 2011, o 14:00

Tego nie pamiętam ale to jest bez znaczenia. W konfiguracji portu zmień z 7-miu na 8-em lub odwrotnie i sprawdź.

Maxwell
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2011, o 18:51
Lokalizacja: Szczecin

Re: AVT 966 problem z FTP i RS232

Postautor: Maxwell » 2 cze 2011, o 23:02

Niestety nie pomogło. Myślę że problem FTP leży po stronie EEPROMa, bo jest mniejszy niż oryginalnie i uC może próbować zapisywać plik strony internetowej w adresach, których nie ma. Ale nie mam pojęcia co z rs232...

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości