Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zegar wiedmowy - problem

czmiel24
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 17:58
Lokalizacja: Tarnów

Zegar wiedmowy - problem

Postautor: czmiel24 » 17 kwie 2011, o 18:17

Witam
Niedawno kupiłem zestaw avt 5245 zegar widmowy. Po podłączeniu zegar nie działa. Wiatrak się kręci, napięcie się indukuje. Natomiast zauważyłem, gdy włączam zegar to diody LED 1 - 8 zapalają się na 1/5 sekundy. Natomiast potem już nic się nie dzieje. Może robił ktoś ten układ. Proszę o pomoc, każda uwaga jest cenna.

MarekET
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 11 sty 2004, o 19:50
Lokalizacja: Świętochłowice

Postautor: MarekET » 22 kwie 2011, o 20:16

Witam .
Może coś ci doradzę mimo że tego nie robiłem , oglądam sobie schemat i jak masz sprawny prosesorek w tym układnie to powinno to działać be z problemów .
Ale sprawdź kolejno kilka połączeń :
1- zobacz czy masz dobrze przylutowany tranzystor T1 i czy nie ma uszkodzeń/przerw na ścieżce od procesora do T1 .
2- sprawdź sam tranzystor T1 czy nie wlutowałeś go odwrotnie .
3- sprawdź prawidłowość wlutowania diod LED czy nie są odwronie .
4- jeśli masz diody LED lub przynajmniej jedną na mniejszy prąd np 2mA wymień którąś z diod LED na coś takiego , w zestawach można trafić na LED'y 20mA a te mogą poprostu nie działać bo dostają za mały prąd

To nic nowego że zestawy AVT nie działają po zmontowaniu :))

No i myślę że cała strona mechaniczna działa prawidłowo :))

pock
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2011, o 00:51
Lokalizacja: W-wa

Mam dokładnie tak samo

Postautor: pock » 6 maja 2011, o 00:56

Po podłączeniu zegar nie działa. Wiatrak się kręci, napięcie się indukuje. Natomiast zauważyłem, gdy włączam zegar to diody LED 1 - 8 zapalają się na 1/5 sekundy.
Witam!
No i znalazłem. Błąd przy fotodiodzie we wskazówce. AVT dołaczyła troche inną diode niż autor, ta z AVT ma pow. czynną tą półokragła a nie płaską wystarczy przelutować tak aby fotodioda po wygięciu o 90' leżała płaską częścią na płytce a brzuszkiem w kierunku diody nadawczej. Jeszcze pozostaje skorygować diode nadawczą i działa.
Teraz walczę z wibracjami musze przyspieszyć wskazówkę żeby tak nie mrugało a to oznacza wzrost wibracji.

Wiedzmin
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2011, o 12:44

Re: Zegar wiedmowy - problem

Postautor: Wiedzmin » 19 cze 2011, o 12:56

Walke z dokuczliwymi wibracjami zaczana sie i konczy zazwyczaj b. dokladnym wywazaniem konstrukcji.

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Zegar wiedmowy - problem

Postautor: ECC88 » 19 cze 2011, o 18:57

Walke z dokuczliwymi wibracjami zaczana sie i konczy zazwyczaj b. dokladnym wywazaniem konstrukcji.
Łot cieba filozof sie znalazł!

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości