Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kit AVT2625 problem z napięciami

rav777
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 20:54
Lokalizacja: jelenia góra

Kit AVT2625 problem z napięciami

Postautor: rav777 » 21 kwie 2010, o 21:09

Witam. Montuje kit avt 2625 i podczas uruchamiania natrafiłem na problem z napięciami. Napięcie między wejściem stabilizatora U1 a wejściem stabilizatora U2 wynosi 79V, co daje ok symetryczne 38V na wejściach stabilizatorów. Dodam, że układ zasilam z niesymetrycznego transformatora 10V Zmierzyłem napięcie i prąd na R18, wszystko równe zeru, jednak połączenia są poprawne. Układ uruchamiałem bez podłączonych wejść stabilizatorów i bez kondensatorów C2 i C4, ale to chuba nie ma znaczenia, bo są podłączone rónolegle do C1 i C3, które zamontowałem. Proszę mi podpowiedzieć gdzie popełniłem błąd.
Załączniki
AVT 2625.rar
Dokumentacja
(666.54 KiB) Pobrany 611 razy

McKEE
-
-
Posty: 186
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:02
Lokalizacja: Gniewkowo_Toruń

Postautor: McKEE » 25 kwie 2010, o 23:11

Wszystko jest OK , tam jest podwajacz napiecia tak że będzie dużo, pisze że powinno być +- 35V czyli jesteś w normie , sprawdź tylko czy z C2,C4 napięcie nie podskoczy bo może sfajczyć LM317, których max. napiecie to 40V, pomiędzy wyjścia,tam gdzie mierzysz podłącz jakieś obciążenie np. 50~100om ceramiczny i wtedy sprawdź napięcie , bez obciążenia może być sporo pod obciążenie spadnie.Powodzenia

rav777
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 20:54
Lokalizacja: jelenia góra

Postautor: rav777 » 16 cze 2010, o 21:13

Witam. Po złożeniu wzmacniacza i testach pojawił się problem. Jeden z kanałów trzeszczał. postanowiłem zwiększyć prąd spoczynkowy. Po przekroczeniu ok. 60mA, prąd nagle wzrasta do 1,5A. po wielu pomiarach zauważyłem, że na wyjściu wzmacniacza operacyjnego jest duże napięcie ok. 200mV, a na drugim 20mV (wg opisu powinno być bliskie zeru). skupiłem się na tym problemie. Wyjełem układy z obu kanałów i odłączyłem tranzystory mosfet. I tu kolejna niespodzianka. Podłączając woltomierz do miejsca gdzie jest wyjście wzmacniacza oper. okazało się, że na jednym kanale jest 1,3V, a na drugim aż 2,3V. Myślę, że problem tkwi w źródłach prądowych, jednak sprawdzałem je kilka razy, wymieniałem tranzystory i nic. Może schemat jest po prostu błędny. Z opisu wynika, że źródła dają prąd 10mA, czy można je jakoś przebudować, aby działały prawidłowo?

gres
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 31 sty 2007, o 02:08
Lokalizacja: Earth
Kontaktowanie:

Postautor: gres » 25 lip 2010, o 20:14

Witam :629: zauważyłem że odłączyłeś mosfety a to jest podstawowe źródło informacji dla sprzężenia zwrotnego. Jak widzisz na schemacie wy. skierowane jest z powrotem przez filtr dolno przepustowy do wejścia negującego układu operacyjnego. Odłączając wejście ww układu ciężko ustalić jakie będzie napięcie wy układu. A co do źródeł prądowych nie masz cię co przejmować, jak napisano w artykule różnice prądów źródeł są kompensowane przez wzm operacyjny. Co do trzeszczenia to ja stawiał bym na stabilizacje napięcia w układzie bramek mosfetów T2 w tym R9 R10 C15 C16. Pozdro :)

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości