Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

ładowarka akumulatorów żelowych AVT2309

wkliw
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2010, o 13:55
Lokalizacja: Mielec

ładowarka akumulatorów żelowych AVT2309

Postautor: wkliw » 31 sty 2010, o 14:08

Witam to mój pierwszy post na tym forum. Trafiłem tutaj bo mam problem z kitem AVT2309 chciałem zbudować sobie ładowarkę do akumulatorów żelowych kupiłem kit polutowałem podpiąłem trafo i pojawił się problem. Na wyjściu jest cały czas 8,05V regulacja przy pomocy pr1 powoduje jedynie zmiany o około 0,02V. Myślałem że ma złe trafo ale podłączyłem inne na kondensatorze mam około 16V (wcześniej około 14) i na wyjściu nadal 8,05V gdzie szukać problemu ?

McKEE
-
-
Posty: 186
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:02
Lokalizacja: Gniewkowo_Toruń

Postautor: McKEE » 7 kwie 2010, o 11:43

Witam , jak sie zmienia napiecie na pinie 2 PR1? jak zmienia sie napiecie na emiterze T1?czy Dioda D5 swieci sie? proponuje zmontowac najpeirw uklad podstawowy dla LM317 bez bajerow, a potem stopniowo dodawac uklady dodatkowe, czyli nie montuj T3 , T2,T1 (dla T1 i T2 zewrzyj koncowki E-C), sprawdz tez wszystkie tranzystory czy czasem ktoregos nie wlutowales odwrotnie .

Zlozylem to cudo w weekend, dziala bez problemow , uproscilem troche , wyrzucilem uklad z T2 i T1 /zwora na Emiter-Kolektor/ i rezystory pomiaru pradu , od biedy da sie ustawic prad ladowania ustawiajac napiecie a jak napiecie na akumulatorze wzrosnie prad automatycznie maleje, dla wiekszych pradow zastosowalem LT1084 , przy 14.4V ustawionych potencjometrem PR1 uzyskalem prad ladowania 3.8A , aby zmniejszyc gabaryty i zwiekszyc prad zastosowalem zasilacz impulsowy od starego notebooka 18v/4A w takim wypadku nie potrzeba rowniez mostka prostowniczego na wejsciu. Powodzenia

adamp9
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 16:21
Lokalizacja: daleko

Postautor: adamp9 » 25 gru 2010, o 14:12

Witam. Właśnie zamierzam zmontować ten kit. Chciałbym go używać do ładowania akumulatora żelowego 12v 1.3Ah . Maksymalny prąd ładowania trzeba ustawić stosownie do pojemności akumulatora. Typowo będzie to prąd dziesięciogodzinny. Dla mojego akumulatora będzie wynosił 130mA. I tu mam pewien problem jak mam obliczyć wartości rezystorów R8 do R12 dla swojego akumulatora.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości