Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Brak komunikacji programator- program

mayzel
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 16:05
Lokalizacja: Kraków

Brak komunikacji programator- program

Postautor: mayzel » 5 wrz 2009, o 17:04

Witam wszystkich,
Jestem w fazie początkowej w zakresie elektroniki, uC i programowania( z zawodu elektromonter :629: ). Zbudowałem dotychczas programator na LPT z buforem HC który działa bez zastrzerzeń i zaprogramowałem nim kilka układów Atmega i Attiny.
Problem dotyczy AVT 5125. Skleiłem go, podłączyłem, zainstalowały sie wszelkie potrzebne stery, mignęły diody TX i RX. Uruchamiam Bascoma podaję typ programatora, port ustawiony , prędkości też i nic..nie dycha. Odpalam AVRstudio 4 próbuję uruchomić w narzędziach AVRprog i dostaję komunikat " No suported board found AVRProg ver.1.37.
Przeorałem Bascoma, całe to AVRstudio wszerz i wzdłuż(nie mówiąc o internecie) i ni jak nie mogę znależc odpowiedzi na takie zachowanie. Instalowałem go na czterech komputerach w XP i na jedym na Vista, i za kazdym razem jest ten sam objaw. Używałem wszelkich możliwych opcji w programie, zmieniałem kable usb sprawdziłem PCB pod kątem poprawności (nie ma rzadnych zwarć ścieżek szczególnie na FTDI).
Czy może macie jakieś sugestie co jeszce można zrobić, prócz walnięcia go młotkiem w dekiel na do widzenia? :608: Powoli sie zniechęcam do usb....a przydałby sie jednak..
Z góry jestem wdzięczny za sugestie, "patenty"( m.in jak go załatwić :629: )
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
pikczu
-
-
Posty: 89
Rejestracja: 5 paź 2003, o 19:55
Lokalizacja: Dublin
Kontaktowanie:

Postautor: pikczu » 6 wrz 2009, o 00:37

Witam możliwości jest sporo. Wygląda jak złe sterowniki albo źle ustawione.

Sprawdż czy po podłączeniu do portu usb wykrywa urządzenie i czy jest na liście urządzeń w menedżerze urządzeń, poprawnie czy może z jakimś ostrzeżeniem.
Nie mam tego programatora i nigdy go nie miałem więc mogę tylko gdybać.
Napisz w jaki sposób dodałes programator do bascoma i jak ustawiłeś w AVR studio.

mayzel
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 16:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: mayzel » 6 wrz 2009, o 08:23

:604: Uf.. Działa pod AVr Studio. Zaciągnałem najnowszą wersję. Mam tak programując Attiny 2313 po nacisnięciu ; program avr-connect ustawiłem protokół STK 500 na port com przypisany przez sterownik( u mnie com 5). T tym oknie gdzie jest "connect" w zakładce "main" okienko "Programming mode and target setting " częstotliwość ISP na 57,60khz.
Czasem jednak gubi połączenie i musze co jakis czs odłączac i podłączć , nie wiem czemu ale spróbuje powalczyć.
Dzieki za odzew , a ja dalej walczę! :637:

Po walce doszedłem do działania programatora w AVR Studio. Połączenie trzyma a przyczyną była zła kolejność działania mojego. Niestety poległem w boju z Bascomem..nie da rady u mnie ustawić.. Protokół STK 500.exe ni jak nie chce działać. Poddaję się. Chyba że może ktoś zna sposób.
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2009, o 21:02 przez mayzel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pikczu
-
-
Posty: 89
Rejestracja: 5 paź 2003, o 19:55
Lokalizacja: Dublin
Kontaktowanie:

Postautor: pikczu » 6 wrz 2009, o 12:57

Witam
W bascomie to już pikus wybierz tylko z listy programatorów stk500 i podaj ścieżke dostępu do pliku exe tego stk500 wybierz port i ma działać.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości