Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT2828 - Przystawka oscyloskopowa

mufti
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 07:54
Lokalizacja: Maków Podhalański

AVT2828 - Przystawka oscyloskopowa

Postautor: mufti » 25 kwie 2009, o 08:08

Poskładałem przystawkę AVT2828 - taki prosty oscyloskopik do kilkudziesięciu kHz.
Próbowałem odpalić program obsługujący (ELMSCOPE) pod Win98, również z poziomu DOS na starym sprzęcie oraz w Virtual PC.
Niestety transmisja jest w jedną stronę, tzn. układ przełącza zakres, reaguje na rozkazy (zmiany stanów na przełączniku, procek reaguje, daje napięcia wyjścia), natomiast program na PC nie rysuje nic.
Sprawdziłem stany na wyjściu przystawki - na transoptorze wyjściowym (CNY17-4). Wygląda na to, że coś się pojawia, ale zero reakcji ze strony PC.
Pytanie jest takie, czy komuś udało się może to uruchomić?

Dodano tego samego dnia:

Sam sobie odpowiadam na pytanie.
Udało się uruchomić ten kit, ale dopiero po próbach z innym transoptorem wyjściowym. W miejsce ISO1 istniejącego CNY17-4 włożyłem 4N35. Program coś pokazał. Jest problem z wyprostwanem podziałki - za duża odchyłka, ale to już kwestia kalibracji wejścia.

Ostatecznie włożyłem spowrotem CNY17-4, ale musiałem po obu stronach dołożyć podkówki wieloobrotowe. Potem ustawiłem dokładne wartości R20 i R14 ze schematu. Następnie pokręciłem lekko obydwoma podkówkami. No i udało się :)

Dodano tego samego dnia:

Scalono posty. Pajączek.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2009, o 12:30 przez mufti, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości