Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

avt 980 sterownik akwariowy

jaskiniowiec
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2008, o 21:07
Lokalizacja: wodzisław śląski

avt 980 sterownik akwariowy

Postautor: jaskiniowiec » 29 mar 2009, o 19:22

Złożyłem ten kit by znowu wsparł moje lenistwo .. :597: jednak po uruchomieniu na wyświetlaczu nie wskazuje temperatur t1 i t2 ( jest podwójny myślnik ) pozostałe funkcje działają poprawnie . Jakby wcale nie widział układów ds 1820 ich wyjścia są bezpośrednio połaczone z wejściami mikro kontrolera . układy ds 1820 od złożenia zastały podłączone poprawnie . Proszę o pomoc :615:

tadeusz46
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 7 cze 2009, o 11:12
Lokalizacja: Wschowa

Postautor: tadeusz46 » 18 cze 2009, o 19:17

Witam.
Pozwole się podłączyć pod temat, mam to samo w tym sterowniku. :631:
Jak rozwiązałeś tenat, brak mi pomysłów. Próbowałem z różnymi czujnikami.
Nawet wymieniłem procek :606:

pozdr.Tadeusz.

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 18 cze 2009, o 20:19

q czy tam nie powinny iść DS18B20 :638:
Skontaktuj się z serwisem AVT czy nie było zmian w sofcie bo 1820 już nie produkują i mogli go zamienić na 18B20.

tadeusz46
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 7 cze 2009, o 11:12
Lokalizacja: Wschowa

Postautor: tadeusz46 » 19 cze 2009, o 19:39

Przecież napisałem że z różnymi, tj. 18B20 i 1820 nawt lutowałem do wejść, bo sugerowano że za długie przewody i podawałem 5v, lipa nic. :612:

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 19 cze 2009, o 21:07

Przecież napisałem że z różnymi, tj. 18B20 i 1820
Nie denerwuj się tak, jak ktoś próbuje Ci coś podsunąć. Z Twojej wcześniejszej wypowiedzi wcale to nie wynikało. Można było zrozumieć, że z różnymi egzemplarzami ale tego samego modelu (by wykluczyć uszkodzenie egzemplarza).

tadeusz46
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 7 cze 2009, o 11:12
Lokalizacja: Wschowa

Postautor: tadeusz46 » 20 cze 2009, o 22:04

Przepraszam, jeżeli tak to zostało odebrne, próbowałem wyjaśnić niezrozumienie, właściwie powinienem odrazu tak napisać.
Mimo wszystko, dzięki za odzew.
Temat nadal aktualny.

jaskiniowiec
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2008, o 21:07
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: jaskiniowiec » 12 sie 2009, o 10:26

Odesłałem to do serwisu i problem rozwiązany .. a mianowicie czujniki muszą być podłączone tak.. wyprowadzenia czujnika +Vcc i Gnd zwarte i podłączone pod Gnd na pcb tak że 5v pozostaje wolne na płytce .. I to tyle . Czyli inaczej niż na schemacie - mi już odesłali poprawiony schemat .. Warto też zwiększyć pojemność kondensatora przed stabilizatorem i dodać kondensator za stabilizator na który nie ma miejsca na płytce i nie ma go na schemacie oraz jakiś mkt na zasilanie transformatorka . Proste ale w ten sposób zegar całkowicie przestał się resetować podczas załączania zasilania i podtrzymanie bateryjne działa tak jak się należy . Bardzo fajny użyteczny projekt polecam ..

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 12 sie 2009, o 17:44

.. wyprowadzenia czujnika +Vcc i Gnd zwarte i podłączone pod Gnd...
No bo tak się łączy układy Parasite Power,
wersja z zasilaniem Vcc jest droższa i rzadko spotykana

tadeusz46
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 7 cze 2009, o 11:12
Lokalizacja: Wschowa

Postautor: tadeusz46 » 12 sie 2009, o 20:50

Tak właśnie zrobiłem, wysyłka do serwisu, bardzo szybka "naprawa", podobno zły program.
Przeprosili, i odesłali z powrotem. Działa jak prototyp, po załączeniu ręcznie z klawiaturki dowolnego przekażnika na wyswietlaczu krzaki, też musiałem kombinować z zasilaczem.
Moje zdanie, :634: to wogóle był częściowo wgrany jakiś program. :638:
W pilocie atiny nieżywy,sprawdzałem oscyloskopem, ani drgnie.
Jak pisałem, drugi komplet też tak samo sie zachował, wniosek celowa robota :638: :599:

Jak ktoś słusznie zauważył, gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. :611:
Miało być taniej, satysfakcja itp.,koszty prawie takie jak za zmontowany.

pozdr.

jaskiniowiec
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2008, o 21:07
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: jaskiniowiec » 12 lis 2009, o 23:04

Faktycznie program był zmieniony . Sprawdziłem ten sterownika jak się zachowuje z biegiem czasu i ciągłej eksploatacji i powiedział bym że bardzo dobrze . Nie zdarzyło mi się żeby zegar się zresetował na skutek zaników napięcia zasilającego a było ich trochę oraz bieżącego przełączania przekażników . Jedynie podczas zabawy pilotem w ciągłe bardzo szybkie wył zał filtra za x razem jest jeszcze w stanie wywalić krzaki na wyświetlaczu ale normalnie nie zdarzyło mi się ani razu . Jedynie co trzeba zrobić to bardzo dobry zasilacz który tłumiłby wszystkie śmieci powstające na sieci podczas załączania elementów indukcyjnych przez przekażniki . Jeszcze co zmieniłem to zamiast baterii cr2025 dałem dwa paluszki r6 w koszyczku . Przy wyłączonym zasilaniu pobór z tej baterii wynosi 1ma . i dosyć szybko ją rozładowywało jak dla mnie . oraz stabilizator przykręciłem do radiatora który jest wyprowadzony na zewnątrz obudowy przy czterech przekażnikach i załączonym podświetlaniu wyświetlacza nieżle się nagrzewa . U mnie steruje grzałką bardzo dokładnie ,oświetleniem, elektrozaworem z co2, oraz filtrem zewnętrznym ,pomysłowym urządzeniem do karmienia , jednak stwierdziłem brak wyjścia na lampę UV która od czasu do czasu załączam prewencyjnie. a tak można by było z pilota .

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości