Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT5140 - skąd wziąść program i sterowniki?

Siekierzyński
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2006, o 16:44
Lokalizacja: Nadarzyn

AVT5140 - skąd wziąść program i sterowniki?

Postautor: Siekierzyński » 7 gru 2008, o 20:30

Czy ktoś mógłby mnie nakierować, skąd mógłbym pobrać sterowniki do tego kitu? w download EP nie ma.

Pozdrawiam.

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 8 gru 2008, o 04:52

USB I/O z artykułu ep200807_022 ?
Odezwij się do mnie na priv ( mdz(malpa)ep.com.pl )
Doraźnie podeślę Ci ten kod mailem.

Pozostałych proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Wkrótce będą się sukcesywnie pojawiać brakujące materiały do projektów.

Pzdr
MDz

viajero
-
-
Posty: 41
Rejestracja: 5 gru 2008, o 21:04
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Postautor: viajero » 8 gru 2008, o 19:59

Pozostałych proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Wkrótce będą się sukcesywnie pojawiać brakujące materiały do projektów
Trzymamy za słowo! :)

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 9 gru 2008, o 16:36

Coś zaczęło się zmienia c na lepsze w EP,
jest już nowa stronka, Czytelnia :610:

Tylko te materiały pomocnicze są chaotycznie oznaczane, raz przyporządkowujecie im nr kitu, innym razem tytuł artykułu w EP a jeszcze innym razem to w ogóle nie wiadomo czy to pies czy wydra i co to tu robi

Siekierzyński
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2006, o 16:44
Lokalizacja: Nadarzyn

Postautor: Siekierzyński » 9 gru 2008, o 16:45

A ja nie mogę się doczekać tych sterowników, bo mam układ zrobiony, tylko te sterowniki. Gdzieś je pobierałem, ale nie pamiętam gdzie i teraz nie mogę znaleźć.

EDIT:

Mam sterowniki, które działają, tylko, ze nie mogę się doprosić programu .exe do sterowania tym. Już szlak mnie trafia.

Sterowniki z załączniku.
Załączniki
avt5140.ZIP
USB -> IO
(154.32 KiB) Pobrany 431 razy

paes
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 7 lip 2009, o 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: paes » 9 lip 2009, o 18:18

To w końcu kto jest autorem tego pomysłu układowego Pan Wiązania czy Pan Osamu Tamura, bo z artykułu wynikało, że ten pierwszy a z załączników wnika, że drugi (plus osoby piszące oprogramowanie) ?

A co do układu, to jak go zmodyfikować, by procesor działał przy 5V a łącze USB przy wymaganych 3.3V ?
Widziałem rozwiązania z diodami Zenera ale one mają spore pojemności, a poza tym jednak w zakresie ograniczania pobierają spory prąd (5-3.3)/68=25mA. Może białe lub niebieskie diody świecące były by lepsze (działają w kierunku przewodzenia) ?

Jak bardzo można by zwiększyć te rezystory 68 Ω, by układ działał poprawnie (na kablu 1.5m) a prąd byłby ograniczony ?

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości