Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT-981

tomkut
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2003, o 08:06
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

AVT-981

Postautor: tomkut » 22 cze 2007, o 12:07

Czy ktoś z Was uruchomił i pracował z tym konwerterem? Ja go złożyłem, zaprogramowałem, układ jest wykrywany przez system jako port LPT. Próbowałem użyc tego konwertera do zaprogramowania AVRka przy pomocy PonyProga, ale program nie wykrywa tego portu. Czy to jest problem z programem czy może konwerterem?

Czy ktoś uzywał tego konwertera do jakiegoś innego programatora / debuggera??

Pozdrowienia
Tomek

Skamir
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 26 gru 2006, o 11:44
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skamir » 1 sie 2007, o 09:38

Ja kiedyś, robiłem coś z taką przejściówka USB-COM i wtedy w PonyProg, wybrać trzeba było inny interfejs SI-Prog API bo SI-Prog I/O przypisuje chyba jakoś "na sztywno" do coma. Myślę, że w Twoim przypadku może być podobnie ( o ile sprzęt jest dobry) "Avr ISP API" or "Avr ISP I/O". Sprawdź!

marek1
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:46
Lokalizacja: Cieszyn

Postautor: marek1 » 9 wrz 2007, o 16:22

Mam podobny (być może) problem.
Kit AVT 981 po podłączeniu do USB jest wykrywany prawidłowo, ale nie mogę zmieniać stanu bitów (używając monitora portu równoległego) na pinach od 2 do 9 na złączu LPT (bity wyjściowe) - na wyjściu jest stale około 5V. Jeżeli chodzi o pozostałe bity służące do kontroli transmisji (zarówno wejściowe jak i wyjściowe) to wszystko działa.
Czy ktoś może wie o co może chodzić?

Pozdrawiam
Marek

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

AVT-981

Postautor: rezasurmar » 9 lis 2008, o 10:39

czy wie ktoś gdzie można zakupić CY-7C6813A, ewentualnie cały kit AVT-981

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości