Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kit-982 Dekoder DD i DTS

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Postautor: tomek_j » 20 paź 2008, o 11:17

Czyli o jakość sygnału z generatora 25MHz raczej nie chodzi?(bo nie posiadam oscyloskopu i nie mam możliwości sprawdzenia jak on chodzi :(
jezeli układ STA310 nie jest prawidłowo( lub wcale) taktowany, to moze byc taki efekt. Bez ocyloskopu bedzie trudno uruchomic ten projekt.

czosnekltd
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2006, o 12:20
Lokalizacja: elbląg

Postautor: czosnekltd » 20 paź 2008, o 18:15

na razie znalazłem błąd w podłączeniu generatora (zwarłem nóżkę nr 1 do masy) ktory powodował że na wyjsciu nie mogło i nie bylo sygnału 25MHz-ów.
Po odłączeniu raczej generator sie podniosł.......bo po wlaczeniu zasilania sa tylko dwa ekrany powitalne :
"Digital surround
tomasz jablonski"
po czym kolejny
"Digital surround
master vol -35dB"
i już błedy się nie pojawiają....za to nie działa klawiatura.......ciagle nie mam jeszcze podłaczonego źródła do We_S/PDIF. czy to normalny objaw przy braku sygnału na wejściu?

Generalnie przydalby się uaktualniony sposób uruchamiania bo ten z gazety z racji kilku zmian zdaje sie jest nieaktualny :(

proszę o sugestie....co dalej robic
pozdr
tc

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Postautor: tomek_j » 20 paź 2008, o 19:39

na razie znalazłem błąd w podłączeniu generatora (zwarłem nóżkę nr 1 do masy) ktory powodował że na wyjsciu nie mogło i nie bylo sygnału 25MHz-ów.
Po odłączeniu raczej generator sie podniosł.......bo po wlaczeniu zasilania sa tylko dwa ekrany powitalne :
"Digital surround
tomasz jablonski"
po czym kolejny
"Digital surround
master vol -35dB"
i już błedy się nie pojawiają....za to nie działa klawiatura.......ciagle nie mam jeszcze podłaczonego źródła do We_S/PDIF. czy to normalny objaw przy braku sygnału na wejściu?

Generalnie przydalby się uaktualniony sposób uruchamiania bo ten z gazety z racji kilku zmian zdaje sie jest nieaktualny :(

proszę o sugestie....co dalej robic
pozdr
tc
A czy podłaczony jest odbiornik sygnału z pilota? bo jak nie to trzeba podłaczyc, lub wejście danych RC uC podłaczyc do +3,3V przez 1k

czosnekltd
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2006, o 12:20
Lokalizacja: elbląg

Postautor: czosnekltd » 21 paź 2008, o 06:09

A czy podłączony jest odbiornik sygnału z pilota? bo jak nie to trzeba podłaczyc, lub wejście danych RC uC podłączyć do +3,3V przez 1k
Tak jest podłączony odbiornik pilota tak jak na zdjęciu na +5V(chociaż pilota akurat nie miałem w garażu żadnego).1)wczoraj dla próby wylutowałem MAX-a bo z rozpędu do wlutowałem podczas montażu.....czy jeszcze któreś elementy mogą bruździć i można je wylutować?2)taka patrze i patrze na Twoje fotki  i się zastanawiam co Masz podłączone do gniazda wejścia generatora (taka zielona płytka) czy oprócz scalonego układu generatora są tam jeszcze jakieś inne elementy?

EDIT:w zalaczniku fotka z moim rozwiązaniem generatora
Załączniki
generator1.jpg
generator
(52.23 KiB) Pobrany 140 razy

czosnekltd
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2006, o 12:20
Lokalizacja: elbląg

Postautor: czosnekltd » 5 lis 2008, o 07:43

witam ponownie, wczoraj zrobiłem:
1)generator z dodatkowymi kondensatorami -wg schematu aplikacyjnego (po odpaleniu żadnej poprawy klawiatura nie działała)
2)za radą autora odłączyłem odbiornik i poprzez R=1kOhm podłączyłem do +3.3v (po odpaleniu żadnej poprawy)

czy moge liczyć na sugestie co sprawdzać dalej?

pozdr
czosnekltd

krzemyk
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2007, o 12:59
Lokalizacja: Kielce

Postautor: krzemyk » 26 mar 2009, o 15:07

Czy komuś w ogóle udało się odpalić ten projekt, bo mi jeszcze nie ;/.

Najgorsze, że w moim przypadku póki co nawet wyświetlacz nie startuje.

krzemyk
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2007, o 12:59
Lokalizacja: Kielce

Postautor: krzemyk » 22 kwie 2009, o 19:47

Jako że autor jest bardzo zapracowany pozwolę sobie umieścić kilka uwag pomocnych przy uruchomianiu projektu.
Pierwszą najważniejszą rzeczą jest przelutowanie procesora. W moim egzemplarzu AVT zchrzaniło sprawę i dopiero po dokładnym przelutowaniu projekt zaczął działać więc polecam to zrobić na początek.

krzemyk
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2007, o 12:59
Lokalizacja: Kielce

Postautor: krzemyk » 22 kwie 2009, o 19:51

Drugą ważną rzeczą bez której projekt nie ruszy jest to, że zamienione na płytce są sygnały SCLK i LRCK przy połączeniu z PCM1680. W załączniku screen modyfikacji płytki zrobiony przez autora.
Należy przeciąć połączenie między R3 i przetwornikiem i tą nóżkę przetwornika połączyć z R5.
Należy przeciąć połączenie między R5 i przetwornikiem i tą nóżkę przetwornika połączyć z R3.
Załączniki
pol.JPG

krzemyk
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2007, o 12:59
Lokalizacja: Kielce

Postautor: krzemyk » 22 kwie 2009, o 19:56

Kolejną ważną rzeczą która prawdopodobnie spowodowała upalenie STA310 jest to, że na płytce masy DGND i AGND nie są ze sobą połączone.
Autor mówi, że jemu to działa bez problemu, ale mi podczas testu dekodera te masy się rozjechały, więc proponuję je zewrzeć i po zamontowaniu dekodera w obudowie i uruchomieniu go dopiero odłączać. W załączniku miejsce montowania zworki, połączenie zrobione tak jak na zdjęciu jest ważne, nie radzę łączyć tych mas na radiatorze.
Załączniki
masa.JPG

krzemyk
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2007, o 12:59
Lokalizacja: Kielce

Postautor: krzemyk » 28 kwie 2009, o 18:43

W uzupełnieniu jeszcze warto napisać, że używane są przełączniki SW2 (+), SW3(-), SW4 (Sel), SW5(Acc) i autor nie zaznaczył SW6(Func)-służy do przełączania systemów dźwięku (Dolby->DTS->PCM).

krzemyk
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2007, o 12:59
Lokalizacja: Kielce

Postautor: krzemyk » 2 cze 2009, o 19:00

Po długich zmaganiach udało się w końcu mi uruchomić dekoder.
Na poprawki w oprogramowaniu raczej nie ma co liczyć, jednak mimo wszystko chciałbym podziękować autorowi za projekt oraz pomoc przy uruchomieniu.
Jakość dźwięku jest dosyć dobra.

krzemyk
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2007, o 12:59
Lokalizacja: Kielce

Postautor: krzemyk » 16 mar 2010, o 19:28

Czy posiada może ktoś płytkę do tego dekodera?

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości