Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kit AVT-527

jacek13
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 15:17
Lokalizacja: Bielawa

Kit AVT-527

Postautor: jacek13 » 6 kwie 2007, o 16:22

Witam
Dałem się skusić i kupiłem kit AVT-527 (wszystkie części) - "Amatorski oscyloskop cyfrowy".
Zmontowałem, posprawdzałem i podłączyłem do komputera zgodnie z instrukcją.
Niestety nie działa - brak komunikacji z komputerem, wyświetla się komunikat "error".
Może ktoś już montował ten kit i chodził mu poprawnie.
Proszę o informację co z tym zrobić.
Pozdrawiam Jacek

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 7 kwie 2007, o 06:31

Miałem ten sam problem.
Tam jest zastosowany kwarc 36MHz. Niestyty nie wzbudza się na tej częstotliwości.
Ja uruchomiłem to tak, że wstawiłem 24MHz. Jest to dużo mniej, ale mi to wystarczyło i działo do dziś. Drugą sprawą to był układ MAX232, kilka egzemplarzy kupionych w sklepie po prostu nie pracowała z taką prędkością.
więc sprawdź może czy to wina niewzbudzania się kwarcu na 36MHz, czy może komunikacji dzięki MAX232.
Ja próbowałem u siebie dostać generator na 36MHz, ale nie zdobyłem więc dałem kwarc 24MHz. Więc jak MAX będzie OK, to moze zastosuj zamiast kwarcu generator (jak dostaniesz).

McKEE
-
-
Posty: 186
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:02
Lokalizacja: Gniewkowo_Toruń

Postautor: McKEE » 7 kwie 2007, o 15:48

Witam , montowałem ten układ z powodzeniem: kilka wskazówek co do uruchomienia , wyciągnij procka i zrób przelotkę na nóżkach 10-11 procka , uruchom dowolny terminal na PCcie i naciskaj klawiaturę powinny się pokazać te litery które naciskasz czyli komunikacja PC-procek będzie poprawna jeżeli tak nie jest to znaczy że gdziesz jest problem , najczęściej to zły kabel com, zła wtyczka-gniazdo , brak masy , i wreszcie Max . Zamiast kwarcu zastosowałem generator 4 nózkowy może być SMD, wtedy nie potrzeba kondensatorów C11/12 , wyjście generatora podłączyć do pinu 19. Jak już będziesz miał komunikację PC-procek inne problemy to duży pobór prądu przekaźników i duża czułość wejścia na zakłócenia i pojemności pasożytnicze. Mój działa już kilka lat i nie miałem z nim późniejszych problemów.
Pozdrawiam

jacek13
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 15:17
Lokalizacja: Bielawa

Postautor: jacek13 » 10 kwie 2007, o 07:24

Oscyloskop uruchomiony po wprowadzeniu zmian:
- zamiast kwarcu 36MHz generator 36MHz (MC01425B) podłączony do : pin 19 U1; +5V; masa
- kondensator C7 22uF podłączony: "+" do masy; "-" do pin 6 U2
- połączenie gniazda Z2 z gniazdem RS232 komputera:
- pin2 Z2 z pin3 komputera
- pin3 Z2 z pin2 komputera
- pin5 Z2 z pin5 komputera
- zasilanie 5V: "+" do pin1 Z2; "-" do pin5 Z2
Rozdzielczość monitora najlepiej ustawić na 800x600 (rozmiar czcionek koniecznie na rozmiar normalny !!!).
Po tych zmianach wszystko OK.
Pozdrawiam Jacek

poul1988
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2010, o 23:13
Lokalizacja: rzeszów

Postautor: poul1988 » 4 mar 2010, o 13:42

witam
zabrałem się za wykonanie tego oscyloskopu i dla lepszej frajdy kupiłem wszystkie części z osobna ale, w wykazie elementów nie jest napisane nic o przekaźniku K1 i diodzie D1,
czy Ktoś może mi napisać dane tych elementów, z góry dzięki;D

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 60 gości