Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT 2777 - alarm z powiadamianiem sms

vihajster
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 1 lis 2006, o 21:21
Lokalizacja: Lublin

AVT 2777 - alarm z powiadamianiem sms

Postautor: vihajster » 1 lis 2006, o 21:36

Witam
Kupiłem kit AVT 2777 - centrala alarmowa GSM. Układ ma wysyłać poprzez
telefon Siemens C35 powiadomienie o alarmie za pomocą SMS.
Mam pytania, jeśli ktoś uruchomił ten kit:
1.jak połączyć złącze J3 ze złączem DB9 do RS232, szczególnie gdzie dopiąć
zasilanie +5V ?
2.Czy układ zapewnia zasilanie telefonu komórkowego, tzn. ładowanie jego baterii?
3. Czy nie można pominąć kostki MAX232 wraz z kablem połączeniowym RS i połączyć
RX i TX bezpośrednio do złącza komórki. Takie rozwiązanie stosowane jest w podobnych
kitach, np. Nowego Elektronika 235-K i 231-K ?
Ewentualnie inne uwagi o uruchamianiu układu, jeśli ktoś to zrobił.
Pozdrawiam.

stasioo
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 5 lis 2006, o 01:01
Lokalizacja: wro

Postautor: stasioo » 5 lis 2006, o 01:05

mam pytanie do Ciebie: kupiles zestaw z prockiem czy sama plytke i reszte robiles sam??

tez chce kupic ten zestaw ale ciekawi mnie jedno: w przypadku zaprogramowanego ukladu ktory jest sprzedawany wysylkowo, skad on wie na jaki numer ma wyslac smsa jakie ustawienia smsc itp dane indywidualne?

przy zamawianiu bede musial podac numer telefonu zeby to uwzglednili przy programowaniu?

pewnie wszystko jest w EdW 2/06 ale niestety (w przeciwienstwie do EP) nie moge znalezc wersji elektronciznej artykulu z opisem kitu 2777:((

vihajster
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 1 lis 2006, o 21:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: vihajster » 5 lis 2006, o 21:45

Witam!
Kupiłem kit z płytką, procesorkiem i pozostałymi elementami.
Według opisu program jest napisany tak, że odczytuje z komórki
pierwszy numer z jego książki telefonicznej i pod ten numer potem
wysyła sms. Wystarczy więc tylko w telefonie na pierwszej pozycji
wpisać ten numer i już!
Jeszcze tego nie sprawdziłem, bo kit czeka na wolną chwilę do
złożenia, a poza tym nie wszystko jest dla mnie jasne, jak to złożyć.
Stąd ten mój poprzedni post z pytaniami.
Pozdrawiam.

stasioo
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 5 lis 2006, o 01:01
Lokalizacja: wro

Postautor: stasioo » 5 gru 2006, o 21:31

aha dzieki chyba zakupie ten zestaw.

mam jeszcze pytanie o "W stanie jalowym na monitorowanej linii musi wystepowac potencjal masy". czy dobrze rozumiem ze majac 8 wejsc alarmowych, np siedem z nich mostkuje i zwieram do masy kita, a na osmym podlaczam minus czujnika pod ostatnie wolne miejsce a plus tego czujnika pod plus zasilania kita alarmu?
bo nie bardzo lapie ten "potencjal masy"... :(

Serwis
Moderator
Moderator
Posty: 62
Rejestracja: 17 mar 2003, o 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Serwis » 8 gru 2006, o 07:52

Witam
W stanie jalowym na monitorowanej linii musi wystepowac potencjal masy. Zerwanie tego połączenia wywołuje alarm. Takie rozwiązanie umożliwia podłączenie czujek z wyjściem NC - normalnie zwarte - daje to pewność że przy próbie przecięcia kabla zostanie wywołany alarm.

Poniżej rysuneczek.
Pzdr SERWIS
Załączniki
AVT2777.jpg

stasioo
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 5 lis 2006, o 01:01
Lokalizacja: wro

Postautor: stasioo » 10 gru 2006, o 17:08

Witam
W stanie jalowym na monitorowanej linii musi wystepowac potencjal masy. Zerwanie tego połączenia wywołuje alarm. Takie rozwiązanie umożliwia podłączenie czujek z wyjściem NC - normalnie zwarte - daje to pewność że przy próbie przecięcia kabla zostanie wywołany alarm.

Poniżej rysuneczek.
Pzdr SERWIS
dziekuje za odpowiedz i rysunek. pomogl mi on w podjeciu decyzji. zdecydowalem sie na zakup.
pozdrawiam

[ Dodano: 10-12-2006, 16:04 ]
Witam
W stanie jalowym na monitorowanej linii musi wystepowac potencjal masy...
jeszcze ostatnia kwestia czy znasz odpowiedzi na pytania vihajster`a zawarte w pierwszym poscie?
zwlaszcza jak podlaczyc przez zlacze J3 komorke. zlacze to nie ejst opisane ale to pol biedy bo mase,napiecie dojdzie sie patrzac na polaczenia a tx i rx wywnioskujemy ze schematu max232.
jednakze jak podpiac te sygnaly do zlacza db9 w ktorym nie wystepuje sygnal +5v? przynajmniej tak wynika z rozpiski sygnalow ze strony: http://www-users.mat.uni.torun.pl/~bala ... porty.html
rozebralem orgyginalny kabel serwisowy ale nie rozjasnil watpliwosci w tej sprawie :/

Serwis
Moderator
Moderator
Posty: 62
Rejestracja: 17 mar 2003, o 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Serwis » 12 gru 2006, o 07:46

Witam
Poniżej zamieszczam dokładny opis wyprowadzeń złącza DB9 z podobnego projektu - AVT936 z Elektroniki Praktycznej 7/2006. Napięcie zasilania +5V należy podać do kabla z zasilacza centralki.

Pzdr Serwis
Załączniki
max232_siem35.jpg

robertb
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 3 kwie 2003, o 18:46
Lokalizacja: Żory
Kontaktowanie:

Postautor: robertb » 11 mar 2007, o 16:03

czy moge dostać skan tego artykułu,niestety nie posiadam już tego numeru a mam dwa takie telefony i chętnie zobacze jak działa taki alarm
emzo@interia.pl

manolo
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2007, o 21:35
Lokalizacja: Poznań

Postautor: manolo » 14 mar 2007, o 21:38

mam kit avt2777 i telefon s35, ale coś nie bardzo mi chce ten telefon wysyłać sms'y podłączyłem RX do 2 pin'a w DB9 TX do 3 mase do 5 i niestety nic :| sprawdziłem czy działa kit i działa bo jak podsłuchałem co wysyła to wysyła to co powinien na rs232 ale telefon nie wysyła sms'ow :| wsadziłem nawet te programy które znalazłem na forum ( viewtopic.php?p=74172#74172 ) i też nic :| ktoś może domyśla się co może być nie tak?

[ Dodano: 19-03-2007, 00:38 ]
Podłączyłem s55 i działa bez problemu na kablu, który dostałem razem z telefonem, niestety na kablu który kupiłem na allegro nie działa, a niby serwisowy. Kabel do s35 też kupiłem na allegro i tej samej firmy i też avt2777 nie chce działać, co prawda jak podłącze do komputera telefon przez ten kabel to wszystko działa wiec sam nie wiem o co chodzi. Mam pytanie jeszcze czy bez żadnego ryzyka można zasilać telefon z tego kit'u ponieważ zauważyłem że się dosyć grzeje mostek i kondensatory, a na stabilizatorze napięcia długo palca nie potrzymam :)

szmernik
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2009, o 12:00
Lokalizacja: Stalowa Wola

Alarm gsm avt2777 nie działa

Postautor: szmernik » 3 wrz 2009, o 12:07

czy mogę prosic o pomoc
kupiłem kit do AVT 2777B z zaprogramowanym układem
poskłądałem całość ,ale mi nie działa. Sprawdziłem nadawanie i odbiór max-a 232 za pomocą terminala i okazuje się że użądzenie odbiera a nie wysyła.

Proszę o pomoc co można tam sprawdzić (do czego w pierwszej kolejności sie przyczepić)

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości