Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

avt 2744 - jakie trafo

milosss

avt 2744 - jakie trafo

Postautor: milosss » 23 paź 2006, o 19:18

witam wszystkich.prosze o pomoc w dobraniu trafa to w/w kitu.niemoge odnaleś żadnego toroida do lamp ECL86.moze któs zna jakies linki lub pomoze w dobraniu.oto link do kitu.
http://www.sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=45317
pozdrawiam miłosz
Ostatnio zmieniony 23 lip 2008, o 16:26 przez milosss, łącznie zmieniany 2 razy.

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 23 paź 2006, o 19:34

Z tego co pamiętam, to w ofercie INDELu są trafa toroidalne do wzmacniaczy lampowych. Nie wiem czy jest sens jednak kupować u nich, lepiej wygrzebać jakąś "sieciówkę" ze starego TV, radia lub gramofonu...

Pozdr.

P.S.
Masz już lampy?

milosss

avt 2744 - jakie trafo

Postautor: milosss » 23 paź 2006, o 21:42

tak lampy juz mam od dawna wraz z podstawkami a co do trafa to jest dość nietypowych parametrach :(

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 26 paź 2006, o 10:08

Mam na to pewną radę, lecz ostrzegam, że trochę kombinowania będzie:
-Szukasz lampki halogenowej na biurko, która ma wbudowany transformator. Bierzesz najlepiej jakiś odrzut magazynowy - popękana obudowa, urwany kabel - ale żeby trafo 12V/50W działało.
-Kupujesz transformatorek 12V/20W.
-Robisz manianę, jak w załączniku :)

Ale uwaga: Będziesz miał 12V żarzenia - trzeba to będzie zbić jakimś rezystorem bądź stabilizatorem!
Załączniki
bezt.GIF
bezt.GIF (2.83 KiB) Przejrzano 2360 razy

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości