Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

wykrywacz metali avt 5025

zajac
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 6 cze 2006, o 12:30
Lokalizacja: chelm

wykrywacz metali avt 5025

Postautor: zajac » 29 sie 2006, o 09:56

Przedstawiam się jako kolejny nieszczęśliwy posiadacz mikroprocesorowego wykrywacza metali avt 5025. Sprzęt swoich marzeń zakupiłłem około 2003 r z nadzieją na możliwość pogmerania w terenie. Niestety chyba jak reszta uzytkowników tego wynalazku zostałem nabity w butelkę. Mój egzemplarz do chwili obecnej nigdy nie uzyskał pełnej sprawności pomimo kilkakrotnych prób doprowadzenia go do stanu używalności. kilkakrotnie próbowałem wykonać do niego odpowiednią cewkę zawsze zgodnie z opisem autora (rurka aluminiowa, drut dne 0.5, lakier nitro do zalania oraz wszystko dokładnie zaekranowane i usztywnione) pomimo moich wysiłków sprzęt po kilku - kilkunastu sekundach niechybnie "rozjezdżał się" nie miało na to wpływu ani położenie ani ekranowanie ani zmiany temperatury. Sukcesywnie co roku gdy tylko zaczyna się robić ciepło staram się powracać do tematu, ale teraz mam już definitywnie dość. Częstotliwość generatora ustalałem przy pomocy wbudowanego częstościomierza ale gdy już teraz posiadam oscyloskop i zewnętrzny miernik częstotliwości zauważyłem bardzo duże rozbieżności w pomiarach dochodzące nawet do 50%. Czy wadliwe działanie urządzenia może być spowodowane złym programem lub mikroprocesorem ?
Drugi zastanawiający objaw to długi czas w dokonywaniu pomiarów tzn co około sekundę co w praktyce uniemożliwia szybkie przeszukiwanie terenu.
Przyznajcie się się czy komuś udało sie uruchomić ten układ czy tylko jak ja po pierwszych próbach odłożyliście go na półkę?
Nalegam aby wypowiedział sie także serwis AVT bo mimo tego że minął już okres gwarancyjny oni także powinni się odezwać w sprawie tego wynalazku.

Serwis
Moderator
Moderator
Posty: 62
Rejestracja: 17 mar 2003, o 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Serwis » 31 sie 2006, o 06:39

Witam
Wykrywacz metali AVT5025 z dobrze zrobioną cewką działa porównywalnie z firmowymi wykrywaczami. Nie ma na to wpływu program, który w niezmienionej postaci funkcjonuje prawidłowo od lipca 2001. W wykrywaczu wykorzystano bezpośredni pomiar częstotliwości. Wykrywacz reaguje na zmiany częstotliwości i to, czy po zbliżeniu cewki do metalowego przedmiotu częstotliwość wzrosła, czy zmalała. Ponieważ istotne są tylko krótkoterminowe zmiany częstotliwości (zachodzące w czasie od ułamków do pojedynczych sekund), to ustalenie częstotliwości odniesienia bezpośrednio przed badaniem danego terenu wykrywaczem dokonujemy przyciskiem RESET. W takim przypadku układ zawsze pracuje z maksymalną czułością, niezależnie od warunków zewnętrznych i właściwości magnetycznych gruntu. Dlatego praca z wykrywaczem wymaga znacznej wprawy i treningu. Dokonywanie pomiarów co około sekundę nie jest normalnym objawem. Proponuję sprawdzić cewkę ewentualnie odesłać wykrywacz do nas do serwisu - sprawdzimy.
Pozdrawiam

zajac
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 6 cze 2006, o 12:30
Lokalizacja: chelm

Postautor: zajac » 31 sie 2006, o 11:40

Już to wszystko przerabiałem

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 31 sie 2006, o 14:15

Już to wszystko przerabiałem
To może jednak podeślij do serwisu AVT i zobaczą sami co tam się dzieje w układzie. :)

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości