Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Uniwersalny interfejs internetowy.

elemid
-
-
Posty: 318
Rejestracja: 22 mar 2003, o 17:49
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Kontaktowanie:

Uniwersalny interfejs internetowy.

Postautor: elemid » 9 maja 2006, o 16:45

Uniwersalny interfejs internetowy - artykuł z EP 4,5/2006 jest super, szkoda, że oparty na "obcym" dla mnie mikrokonrolerze, ale to nic, bo kontratakuje Marcin Wiązania na stronie 108 ( Przykłady zastosowań TPC IP w mikrokontrolerach ). Oba artykuły, a właściwie cykle, mają dla mnie (i pewnie dla lwiego grona czytelników EP) istotne znaczenie, i bardzo się cieszę, że (nareszcie) się ukazały :)

Nurtuje mnie kilka pytań, odnośnie obu urządzeń.

Uniwersalny interfejs internetowy
- dostępność na rynku (ewentualnie w postaci sampli) mikrokontrolera wykorzystanego w urządzeniu, oraz pozostałych podzespołów wykorzystanych w projekcie
- dostępność archiwum MCHPStack.zip ( czy jest już na WWW ? )


Przykłady zastosowań TPC IP w mikrokontrolerach

- dostępność modułu IIM7000A z punktu widzenia Polaka
- sugestia - może warto przygotować PCB (płytka testowa) uzupełniające kurs, lub też udostępnić odpowiednie produkty MCS Electronic w ofercie AVT, celem uczynienia ich łatwiej dostępnych czytelnikom?

Tyle, tak na szybko.

W każdym bądź razie, tak trzymać, kierunek, w którym zmierza pismo, jest super, i bardzo mi się podoba!

Adam Ruta
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uniwersalny interfejs internetowy.

Postautor: Adam Ruta » 9 maja 2006, o 21:09

Nurtuje mnie kilka pytań, odnośnie obu urządzeń.
To tak na szybko postaram się rzucić trochę informacji na temat produktów związanych z Bascomem i IIM7000A. Nie będzie to kryptoreklama a jedynie podzielenie się zebranymi w ciągu ostatniego roku informacjami. W sprawie Uniwersalego Interfeju Internetowego nic a nic nie jestem w stanie napisać.
- dostępność modułu IIM7000A z punktu widzenia Polaka
Moduł jest dostępny w ofercie handlowej kliku firm: Gamma, Kamami, chyba rownież w AVT ale tego nie jestem pewiem.

Co do cen to proszę sprawdzić u poszczególnych dostawców. Nie są to najtańsze podzespoły, natomiast warte są swojej ceny. Możliwości które otwierają są ogromne!!!!
Należy również zauważyć, że jest dostępny młodszy brat IIM7000A mianowicie IIM7010A. Sprowadza on wręczdo banału hardware i umożliwia podpięcie Ethernetu do procesorów z małą liczbą wyprowadzeń o ile tylko będzie on dysponował odpowiednią ilością pamięci programu i interfejsem I2C (TWI w wykonaniu Atmela).
- sugestia - może warto przygotować PCB (płytka testowa) uzupełniające kurs, lub też udostępnić odpowiednie produkty MCS Electronic w ofercie AVT, celem uczynienia ich łatwiej dostępnych czytelnikom?
Płytki PCB TCP/IP dostępne są w Kamami, na pewno w AVT oraz w EM-BUD. EM-BUD oferuje również PCB adaptera TCP/IP TWI-I2C dla modułu IIM7010A oraz PCB Zestawu startowego dla adaptera TCP/IP TWI-I2C. Oferuje również PCB TCP/IP PRO (ciekawy „wypasiony” system dla Atmega128). Co do cen do są one do przyjęcia. Zdaję sobie oczywiście sprawę z relatywności tego stwierdzenia natomiast jak już wspomniałem wcześniej możliwości, które są dostępne są przeogromne.

Kończąc temat IIM7000A/IIM7010A niestety mały smuteczek - bez pełnej wersji Bascoma nie ma co podchodzić do tematu.

I już kompletnie na zakończenie dla tych, którzy nie zniżają się do poziomu Bascoma ( proszę się nie obrażać, ale czasami odnoszę takie wrażenie czytając posty na forum) i są biegli w AVR GCC polecam zainteresowanie się systemem Ethernut. Moduły i oprogramowanie można znaleźć np. w firmie Propox

Pozdrawiam,
Adam.

szymel
-
-
Posty: 212
Rejestracja: 16 sty 2005, o 16:42
Lokalizacja: Włocławek

Re: Uniwersalny interfejs internetowy.

Postautor: szymel » 9 maja 2006, o 21:29

I już kompletnie na zakończenie dla tych, którzy nie zniżają się do poziomu Bascoma...
Hmmm ... , a może raczej nie potrafią sie wspiąć :?:

Piotrek

Adam Ruta
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uniwersalny interfejs internetowy.

Postautor: Adam Ruta » 9 maja 2006, o 22:06

I już kompletnie na zakończenie dla tych, którzy nie zniżają się do poziomu Bascoma...
Hmmm ... , a może raczej nie potrafią sie wspiąć :?:

Piotrek
Wycofuję to, co pisałem o zniżaniu się do poziomu kogokolwiek do czegokolwiek. Błagam, nie komentujmy tego, co napisałem - odszczekuję wszystko w tej kwestii.
Zaraz z wątku o IP, zrobi się święta wojna pomiędzy Bascomowcami a zwolennikami GCC.

Adam.

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Re: Uniwersalny interfejs internetowy.

Postautor: tomek_j » 10 maja 2006, o 07:28

Uniwersalny interfejs internetowy - artykuł z EP 4,5/2006 jest super, szkoda, że oparty na "obcym" dla mnie mikrokonrolerze,
...........
W jakim sensie obcym - że amerykański czy co? 8), szkoda że CEMI nie istnieje bo mielibysmy wlasne 8080

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 10 maja 2006, o 08:02

Mariusz (elemid) - wez np. ktoras z ksiazek Tomka i pare numerow EP, poszperaj w sieci, zbuduj programator, posciagaj evalki kompilatorow i PICki dlugo opierac sie nie beda :).

Adam Ruta
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Adam Ruta » 10 maja 2006, o 14:36

Witam.

Dzięki uprzejkości Kolegi Krzysia D. do poniedziałku (15 maja) można "zwiedzić" serwer na Ethernut

Pozdrawiam,
Adam.

filip_gd
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2005, o 22:31
Lokalizacja: GDYNIA
Kontaktowanie:

Postautor: filip_gd » 10 maja 2006, o 16:34

http://www.psoc.prv.pl/
Tanie easy tcp/ip z tego co widziałem prawie 2x tańsze niż w KAMAMI

[ Dodano: 10-05-2006, 16:35 ]
www.propox.com - za kwotę do 300zł można dostać kompletny gotowy zestaw do komunikacji uC z Internetem w dodatku z gotowymi programami

Adam Ruta
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Adam Ruta » 12 maja 2006, o 10:07

I jeszcze dla tych co tylko Linux .

Adam.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości