Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Uzupelnienia do projektu "komputer samochodowy" AVT434

dziadek7
-
-
Posty: 34
Rejestracja: 4 cze 2007, o 07:05
Lokalizacja: Pl

Postautor: dziadek7 » 10 lut 2008, o 09:19

mam problem z moim komputerkiem, przy niskiej temperaturze na dworze komputer sie nie chce wlaczyć, ekran świeci cały czas na biało, dopiero jak nagrzeje sie w samochodzie to zaczyna działać, co może być przyczyną?? zrobiony jest w wersji SMD od autora
Jakiej długości masz przewody łaczące LCD z płytka ?


.

fatom
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2008, o 17:44
Lokalizacja: Polska

Postautor: fatom » 11 lut 2008, o 21:59

Witam
Szukam procka ADUC836 może ktoś ma namary gdzie go można kupić. Zamierzam złożyć ten komputerek ale jaką wersję wybrać ta z smd z AVT czy będzie dobra? Raczej płytki samemu nie zrobię, nie mam jak, a może ktoś ma do sprzedana gotową? fatom@o2.pl
pozdr.

Marcinerek
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2008, o 12:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marcinerek » 12 lut 2008, o 13:06

Zawsze mozesz sie zarejestrowac na analog.com i zarequestowac sie na sample 836 - i mozesz 2 sztuki dostac. Ja tak zrobilem i za miesiac maja byc.
816 juz mam 2 sztuki. :)

tylko nie podajcie poczty na o2 lub onecie - te nie przejda.

Marcinerek
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2008, o 12:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marcinerek » 12 lut 2008, o 13:07

Zawsze mozesz sie zarejestrowac na analog.com i zarequestowac sie na sample 836 - i mozesz 2 sztuki dostac. Ja tak zrobilem i za miesiac maja byc.
816 juz mam 2 sztuki. :)

tylko nie podajcie poczty na o2 lub onecie - te nie przejda.

dziadek7
-
-
Posty: 34
Rejestracja: 4 cze 2007, o 07:05
Lokalizacja: Pl

Postautor: dziadek7 » 12 lut 2008, o 14:10

Witam
Szukam procka ADUC836 może ktoś ma namary gdzie go można kupić. Zamierzam złożyć ten komputerek ale jaką wersję wybrać ta z smd z AVT czy będzie dobra? Raczej płytki samemu nie zrobię, nie mam jak, a może ktoś ma do sprzedana gotową? fatom@o2.pl
pozdr.
http://www.redtram.pl/go/70281076/

http://cgi.ebay.pl/ADUC836---8052-+-62k ... dZViewItem

fatom
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2008, o 17:44
Lokalizacja: Polska

Postautor: fatom » 12 lut 2008, o 17:30

Ok dzięki za info chyba kupię na ebay'u. Mam jeszcze pytanie czy ktoś zakładał komputerek do Seicento 1.1 SPI. U mnie nie mogę znaleźć czujnika VSS (czujnik prędkości pojazdu), może się ktoś orientuje gdzie taki można dostać? A płytka to raczej tylko z AVT bo nikt chyba nie sprzedaje tej przewlekanej?
Jeszcze jedno jaki kupić wyświetlacz do S65 aby pasował. Ponoć są dwa typy i jeden nie chodzi.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2008, o 12:12 przez fatom, łącznie zmieniany 2 razy.

piotrekcrash
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 5 paź 2006, o 17:16
Lokalizacja: Wieluń

Postautor: piotrekcrash » 13 lut 2008, o 22:11

Są 3 typy a ten który pasuje to: LS020B8UD05 ewentualnie końcówka 06

dostałem amila od analog.com i ok. poniedziałku procki powinny być u mnie,
jak już będą to biore się z płytkę... Postaram się zrobić więcej wiec jak uda mi sie ja zrobić i bedzie dobrej jakości to moze zrobie na zapas:)

bogas.
-
-
Posty: 42
Rejestracja: 7 lut 2006, o 10:10
Lokalizacja: Jaworzno
Kontaktowanie:

Postautor: bogas. » 14 lut 2008, o 10:13

Wiem, że czasami padają pytania o złożony komputer.
Jeśli ktoś chce info tutaj.

gg
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2008, o 11:02
Lokalizacja: Kraków

Postautor: gg » 19 lut 2008, o 11:42

Gdzie znajdę schemat tego komputerka, bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 19 lut 2008, o 11:47

Gdzie znajdę schemat tego komputerka, bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę?
Coś słabo szukasz ;)

http://www.ep.com.pl/?strona=archiwum.php&r=2005&m=9

fatom
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2008, o 17:44
Lokalizacja: Polska

Postautor: fatom » 21 lut 2008, o 19:23

Witam
Zlożylem komputerek (smd). Zaprogramowalem i wszystko odpalilo, po sprawdzeniu wszystko chodzi, ale jak uruchomić buzzer. Powinien pikać jak nie zalączy się świateł i przy programowaniu. U mnie nie wydaje żadngo dźwięku. Sprawdzalem na R33 mam impulsy dodatnie więc procek daje sygnał, na T1 wchodzi sygnał i jak podepnę miernik to jakieś impulsy wychodzą, ale jaki dobrać buzzer. Ten co podaje autor nie moglem kupić na TMT tam robiłem zamówienie - zamowilem inny (6V) i nie działa. Mam w domu inne probuję i nic, zkładam samą płytkę piezzo i też nic (wpinam R4,7k do 10k). Proszę o pomoc jak to rozwiązać. Czy ma pikać przy wyłączonych światłach jak miga na wyświetlaczu?

Jeszcze jedno czy ma ktoś do sprzedania płytkę komputrtka na el. przewlekane?
pozdr.

AndrewS
-
-
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2004, o 00:53
Lokalizacja: Puławy
Kontaktowanie:

Postautor: AndrewS » 21 lut 2008, o 21:01

ja mialem problem z buzzerkiem u mnie jak dobrze pamietam winny byl zimny lut jednego z rezystorow SMD plus zwarcie po drugiej stronie plytki, opisalem to gdzies w tym mega watku

fatom
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2008, o 17:44
Lokalizacja: Polska

Postautor: fatom » 21 lut 2008, o 23:01

Posprawdzałem wszystko i na bazę T1 mam impulsy. Przebieg ok 3,3Hz, i na wyjściu T1 też chyba mam niewłaściwy buzzer.

viktus
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2007, o 13:11
Lokalizacja: Toruń

nie działa przy niskiej temperaturze

Postautor: viktus » 22 lut 2008, o 13:05

mam problem z moim komputerkiem, przy niskiej temperaturze na dworze komputer sie nie chce wlaczyć, ekran świeci cały czas na biało, dopiero jak nagrzeje sie w samochodzie to zaczyna działać, co może być przyczyną?? zrobiony jest w wersji SMD od autora
Jakiej długości masz przewody łaczące LCD z płytka ?


.
Mam takie same objawy i nic nie udało mi się wskórać. Problem ten juz poruszałem ale nikt nie potrafił podać przyczyny.
Mam LCD od Nokii bepośrednio na płytce. Nie jest to wina styku elastometr-płytka, ponieważ poruszanie, dociskanie i inne -anie nie pomaga. Po nagrzaniu wszystko jest OK.
Zakładam, że problemem może być któryś element elektroniczny, który w temp. poniżej 3 stopni nie działa prawidłowo.

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 22 lut 2008, o 13:15

>>mam problem z moim komputerkiem, przy niskiej temperaturze na dworze
>> komputer sie nie chce wlaczyć, ekran świeci cały czas na biało,
>> dopiero jak nagrzeje sie w samochodzie to zaczyna działać,
> co może być przyczyną??

> Zakładam, że problemem może być któryś element elektroniczny,
> który w temp. poniżej 3 stopni nie działa prawidłowo.
Albo zależności czasowe.
Kontroler LCD musi mieć własny generator zegarowy. Nie wiemy jaką ma stabilność temperaturową, ale na pewno nie lepszą niż "takasobie". ;-)
Być może w niskich temperaturach generator zwalnia tak, że LCD potrzebuje zbyt dużo czasu na:
a) inicjalizację po włączeniu zasilania
b) przyjmowanie napływających danych

--
MDz

fatom
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2008, o 17:44
Lokalizacja: Polska

Postautor: fatom » 27 lut 2008, o 19:56

Witam
Muszę zalożyć jakiś czujnik drogi. Rozebralem licznik i przylożylem do magnesu hallotron. Jest ok zlicza drogę ale mam kilka hallotronów bo nie wiedziałem jaki kupić. Mam biopolarny, zatrzaskowy, unipolarny i jeszecze omnipolarny. Testowalem i chodzą wszystkie, ale mam pytanie do znawcow jaki zalożyć jaki będzie najlepszy i najdokładniejszy? Mam też kontrakton też działa, ale jak będą iskrzenia to może najszybciej paśc- bo będzie przełączał 12V. Ale może się mylę. Wgrałem wersję 53 zwykłą. Jak wgralem 53 specjalną przy 100km/h pokazywal mi ok250km/h -co to za wersja i dla kogo?
pozdr.

piotrekcrash
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 5 paź 2006, o 17:16
Lokalizacja: Wieluń

Postautor: piotrekcrash » 28 lut 2008, o 00:37

Zamówiłem hurtem procesory dla siebie i kilku znajomych... Kilka mi zostanie także mogę odsprzedać... Cena do ustalenia, chodzi oczywiście o ADUC836

jeżeli jest ktoś zainteresowany to proszę pisać na: piotrek@biza.eu

fatom
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2008, o 17:44
Lokalizacja: Polska

Postautor: fatom » 1 mar 2008, o 20:12

Witam
Czy może ma ktoś założony komputerek w SC jeśli tak to proszę o podanie wsp. wtrysku. Szczególnie 1,1 SPI, może być inny silnik - do porównania.
pozdr.

Cóż widzę że na ten temat już nikt nie zagląda. Jeśli jednak ktoś to jeszcze czyta to mam jeszcze jedno pytanie. Jak jadę jednostajnie np 60km/h to komputerek pokazuje mi 54 a potem wskakuje 60 i tak się zmienia. Nie trzyma jednostajnie prędkości tylko czasem przeskakuje o jakieś 8km/h. Czy tak mam być czy może u mnie jest coś nie tak. Pomiar szybkości mam zrobiony na hallotronie wpietym pod magnes w liczniku.
Ostatnio zmieniony 3 mar 2008, o 18:29 przez fatom, łącznie zmieniany 1 raz.

konradzik
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 3 mar 2008, o 11:51
Lokalizacja: krakow

Postautor: konradzik » 3 mar 2008, o 12:02

czy ktos wykonał by mi taki komputerek nie znam sie na elektronice a chciał bym miec go u siebie w aucie. zaplace za to. jesli ktos sie zdecyduje to prosze pisac na gg 5460027 lub maila konrad.muniak@controlprocess.pl
interesuje mnie opcja z kolorowym wyswietlaczem. mam nadizje ze ktos się odezwie. pozdrawiam




Mam pytanie jeszcze jak rozwiązać problem żeby wiedział komputer ze nastapiło przełaczenie na gaz i wiedził jakie jest spalanie gazu gdzie pozniej sie popodpinać z tym gazem. mam sekwencje na monowtrysku

piotrekcrash
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 5 paź 2006, o 17:16
Lokalizacja: Wieluń

Postautor: piotrekcrash » 3 mar 2008, o 15:35

Na płytce jest pin LPG kiedy przełączysz na gaz na pinie pojawia sie napiecie i komputer przechodzi w tryb LPG...

Spalanie gazu wyliczane ze spalania benzyny z pewna nadwyżka jaka następuje miedzy iloscia spalanego gazu a benzyny

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości