Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kit AVT-543 Oscyloskop cyfrowy

beyma
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2006, o 20:02
Lokalizacja: polska

Re: Kit AVT-543 Oscyloskop cyfrowy

Postautor: beyma » 5 paź 2011, o 16:56

Witam

Czy ktoś rozwiązał problem z impulsatorem tzn. zmienił w programie?

amoc
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2013, o 20:27

Re: Kit AVT-543 Oscyloskop cyfrowy

Postautor: amoc » 11 wrz 2013, o 20:37

witam wszystkich
mam pytanko i wiem że odgrzewam kotleta ale właśnie udało mi się złożyć pełni działający układ
no i nadszedł czas na kod .
czy ktoś posiada z was źródła które da się pełni skompilować bo dostarczone od do kitu są niekompatybilne z nowszym winavr.
czytałem cały temat ale nie znalazłem źródeł :(
są niby przerobione ale nadal nie działa .

chyba ze ktoś wie jak skompilować stare źródła

pozdrawiam

amoc
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2013, o 20:27

Re: Kit AVT-543 Oscyloskop cyfrowy

Postautor: amoc » 15 wrz 2013, o 18:34

witam
rozwiązałem swój problem :) kompilator winavr 20040404 da się skompilować bez problemów.

jest jeszcze jeden problem :
dziwne zakłócenia pojawiające się na prawie wszystkich zakresach napięciowych.
sprawa jest tym dziwna ze zasilanie jest na akumulatorach li-ion 3,7v x2 przeciągnięte przez stabilizatory 4,5v i 3,3 wiec nie powinno siać ale jednak. Przetwornicy nawet nie montowałem. Zauważyłem ze po włączeniu i odczekaniu ok 5min sygnał się stabilizuje wartości MEAN i RMS są ujemne lub dodatnie ale to już wyreguluje programowo.
czy ktoś może znalazł już źródło zakłóceń ? na najniższych czasach wychodzą szpile i nie wiem od czego :)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Kit AVT-543 Oscyloskop cyfrowy

Postautor: Wojtek » 16 wrz 2013, o 06:07

Nie znam tego układu i nie uruchamiałem.
Dla pewności sprawdź czy aby na pewno są to faktyczne zakłócenia. Podepnij sondę oscyloskopu do masy tak jak podpinasz lokalizując te zakłócenia ale zewrzyj jednocześnie sondę do tej masy. Czy czasami zakłócenia nie indukują Ci się na tej pętli masy.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości