Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Amplituner FM z RDS. pilnie czekam na odpowiedź

.Adas
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2003, o 23:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontaktowanie:

Amplituner FM z RDS. pilnie czekam na odpowiedĽ

Postautor: .Adas » 26 mar 2003, o 23:51

Czy ktoś już uruchamiał en kit, jeśli tak czy miał jakiś problem. Proszę o odpowiedź. Może admin pomoże czy sa jakieś "kruczki" co do uruchomienia tego KITU.

Bardzo pilnie czekam na odpowiedź :evil:

Gość

Postautor: Gość » 27 mar 2003, o 07:36

a jakiego rodzaju problemy masz z tym amplitunerem ????
Pzdr
T.J.

.Adas
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2003, o 23:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontaktowanie:

Postautor: .Adas » 27 mar 2003, o 09:23

Widzę że nawiązałem kontakt z autorem.
Mianowicie:
- po pierwsze w EP są błędnie pokazane płytki, brakuje kilku połączeń zasilania, ale to jest problem do wyrycia i usunięcia dla kazdego.
- drugi problem to taki iż po złożeniu Kitu nie odpowiadała wogóle klawiatura, aczkolwiek nie miałem podłączonego wyświetlacza, ponieważ był popsuty (taki kupiłem) ale jak podłączyłęm żródło sygnału do przedwzmacniacza to układ nie reagował na podgłaśnianie.


Proszę o szybką odpowiedź. To dla mnie bardzo pilne.
Dziękuję autorowi projektu za zainteresowanie.

P.S.
Czy mogę otrzymać program w języku Asemblera. ponieważ udostępniony jest w innym języku.

Gość

Postautor: Gość » 27 mar 2003, o 09:56

Widzę że nawiązałem kontakt z autorem.
Mianowicie:
- po pierwsze w EP są błędnie pokazane płytki, brakuje kilku połączeń zasilania, ale to jest problem do wyrycia i usunięcia dla kazdego.

O ile mi wiadomo w płytkach nie ma zadnych błędów ( a tym bardziej "grubych" bo dotyczących zasilania)- przynajmniej w projekcie i w tych które były wykorzystywane w prototypowym rozwiazaniu. Jezeli sa to błedy wynikajace z wykonania (np przetrawione ścieżki) to proszę płytki zwrócić do działu handlowego.

- drugi problem to taki iż po złożeniu Kitu nie odpowiadała wogóle klawiatura, aczkolwiek nie miałem podłączonego wyświetlacza, ponieważ był popsuty (taki kupiłem) ale jak podłączyłęm żródło sygnału do przedwzmacniacza to układ nie reagował na podgłaśnianie.

Z wielu postów które otrzymuje wynika, że kit po zmontowaniu działa prawidłowo, a problemy dotyczą ew. próby modyfikacji programu sterującego amplitunerem, ale to juz zupelnie inna sprawa. Trudno mi powiedziec dlaczego zestaw sie tak zachowuje. Jezeli nie ma reakcji na klawiature to nie bedzie oczywiscie podglasniania. Brak reakcji na klawiature nie powinien miec zwiazku z popsutym wyswietlaczem ( programowego) chyba ze wyswietlacz zwiera lub przeciaza linie portu procesora.
Jezeli w zestawie jest procesor zaprogramowany w AVT (89C52) to przyczyna może być uszkodzenie jakiegoś elementu, błąd w montażu itp. Nie ma jakichś specjalnych "kruczków" potrzebnych przy uruchamianiu. Prawidłowo zmontowany powinien działać od razu.


Proszę o szybką odpowiedź. To dla mnie bardzo pilne.
Dziękuję autorowi projektu za zainteresowanie.

P.S.
Czy mogę otrzymać program w języku Asemblera. ponieważ udostępniony jest w innym języku.
Program sterujacy został napisany w jezyku C i nie ma wersji źródłowej w asemblerze. Wersja źródłowa została udostępniona na stronach www.ep.com.pl. Z tego co wiem są problemy z jej prawidlowym skompilowaniem - wynikajace najprawdopodbniej z uzywania "crckowanego" kompilatora Keil. Niestety nic na to nie moge poradzic :-(

.Adas
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2003, o 23:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontaktowanie:

Postautor: .Adas » 27 mar 2003, o 11:44

Dziekuję za pomoc i wyjaśnienia.

Czy mgę liczyc na dalszą pomoc :!:

.Adas
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2003, o 23:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontaktowanie:

Postautor: .Adas » 27 mar 2003, o 11:57

Zapomniał się zapytac gdzie mozna zanlesc kwarc 8,664 MHz, który jest potrzebny do dokodera RDSa a nie moge go znaleśc jakby Pan miał takowy to bradzo bym prosił o przesłanie za pobraniem go na mój adres.

P.S.
Adres moge podac na maila

Gość

Postautor: Gość » 27 mar 2003, o 19:58

Mi działa bardzo ładnie od pierwszego uruchomienia. Płytki firmowe z AVT. Żadnych błędów. Pozdrawiam Muniek

.Adas
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2003, o 23:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontaktowanie:

Postautor: .Adas » 28 mar 2003, o 10:41

MUNIEK dzieki za info. A możesz podac skad jestes. Ja jestem spod Gdańska

Gość

Postautor: Gość » 28 mar 2003, o 12:59

No to cała Polska pomiędzy nami :) Ja jestem z okolic Wałbrzycha i Wrocławia. Pozdrawiam Muniek

misiu
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2003, o 13:01
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Amplituner FM z RDS

Postautor: misiu » 1 kwie 2003, o 22:38

Nie mialem zadnych problemow z uruchomieniem tego kitu zadzialal za pierwszym razem. Byl maly problemik z zasilaniem koncowki mocy poniewaz jest malutki blad na plytce ale da sie to ominac i dziala. :roll:

Fafik

Amplituner FM z RDS

Postautor: Fafik » 4 kwie 2003, o 09:28

Po prawidłowym złożeniu zadziałał bez problemów , a co do wyświetlacza
też myślałem że jest walnięty, ale okazało się ,że P-erek od kontrastu musi
być prawie w skrajnym położeniu (na maxa).

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości